• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Triathlon Gdańsk (3 opinie)

 • niedziela, 16 lipca 2017, godz. 9:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Bilety
  200 - 300 ,
  w przedsprzedaży  150

W dniu 16 lipca 2017 r. w Brzeźnie już po raz szósty zawitają triathloniści, którzy będą rywalizować w imprezie Triathlon Gdańsk na dystansie olimpijskim organizowanej przez Gdański Ośrodek Sportu. Dzień wcześniej na odpowiednio krótszych dystansach konkurować będą dzieci oraz młodzież. Na zamkniętej liście startowej widnieje niemal 1000 osób.

Dystanse obowiązujące w zawodach głównych to odpowiednio: 1500 m pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu. Start zlokalizowany będzie tradycyjnie na plaży w Brzeźnie a meta na samym molo. Do pierwszej konkurencji pływackiej uczestnicy wystartują o godzinie 9.00. Ceremonia zakończenia i dekoracji zwycięzców przewidziana jest na godzinę 13.00.

W pakiecie startowym zawodnicy znajdą się m.in. wysokiej klasy koszulkę techniczną firmy Brubeck, dedykowaną gdańskiej imprezie, a uzupełnią go niezbędne do startu rzeczy jak czepek pływacki, zestaw numerów startowych, żel energetyczny oraz kosmetyk AA. Każdy uczestnik otrzyma na mecie także odlewany, pamiątkowy medal.Podniesienie limitu uczestników pociągnęło za sobą zmiany zarówno strefy zmian, jak i trasy rowerowej. To wyjście naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu gdańską imprezą. Dla polepszenia komfortu zawodników, strefa zmian zostanie przesunięta na alejkę nadmorską oraz dodatkowo powiększona. Nadal jednak będzie cechowała się niezaprzeczalnym atutem, czyli bardzo krótkim odcinkiem dobiegu po wyjściu z wody i wyruszeniu na trasę biegu. Jeszcze większa zmiana dotyczy trasy rowerowej. Zamiast czterech pętli, uczestnicy pojadą dwie szybkie rundy z ograniczoną do minimum ilością zakrętów. Co najciekawsze, specjalnie dla nich udostępniony zostanie tunel pod Martwą Wisłą!

Dzień wcześniej, w sobotę w odbędą się zawody dla najmłodszych triathlonistów. Start w imprezie towarzyszącej zmaganiom dorosłych może być dla dzieci i młodzieży wspaniałą sportową przygodą. Będą rywalizować w tych samych konkurencjach, co dorośli, oczywiście na odpowiednio krótszych dystansach. Także meta będzie wspólna dla obu imprez, co z pewnością doda wrażeń młodym zawodnikom. Początek zawodów o godzinie 11 przy molo w Brzeźnie.

- "Olimpijka" zawitała do Gdańska w ubiegłym roku, wraz z Mistrzostwami Polski, w których startowała triathlonowa elita. Lokalizacja Triathlonu Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy. Piękny akwen, bliska strefa zmian i urozmaicone trasy rowerowa oraz biegowa przyciągają kolejnych sympatyków triathlonu. Wielu zawodników udział w gdańskiej imprezie traktuje również jako start kontrolny przed "połówką", która odbywa się kilka tygodni później w sąsiednim mieście. To wszystko wpływa na wysoki poziom sportowy i wyjątkową atmosferę tego wydarzenia - zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.


Opinie (3)

 • Gdzie jest jad. (2)

  Niech jad się sączy.

  • 2 8

  • (1)

   czekamy na "ped**arze to zlo", "rowerowi terroryści", "biegać do lasu" oraz takie hity jak
   "jak ja z brajankiem do szkoły dojadę", "muszę zawieśc 150 letnią mamę na kosmodrom a tu paraliż", "wiozę tate na operacje ktorą ma za godzine"
   na zakończenie "karetki nie przejadą" i "nie mogą tego robić kiedy wszyscy są w pracy"

   • 1 1

   • A oto nasi ped**arze

    Zamiast się bronić, atakują. Wyśmiewają problemy i autentyczne sytuacje zamiast sugerować możliwe rozwiązania. Podejście "bo to my jesteśmy najważniejsi a resztę może trafić szlag". Aż po prostu wstyd za takich ludzi.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl