• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyciągi narciarskie na Pomorzu startują lada moment. Znamy oficjalną datę otwarcia

Damian Konwent
30 listopada 2023, godz. 06:00 
Opinie (66)
aktualizacja: godz. 15:39 (1 grudnia 2023)
Trwają prace, aby już w pierwszy weekend grudnia zostały otwarte pomorskie wyciągi narciarskie. Trwają prace, aby już w pierwszy weekend grudnia zostały otwarte pomorskie wyciągi narciarskie.

Wyciągi narciarskie na Pomorzu wystartują lada moment. Już w piątek o godz. 16 zostaną otwarte stoki w: Wieżycy-Koszałkowie, Kotlince Szymbark, a w sobotę w Paczoskowie. W późniejszym czasie mają dołączyć kolejne.AKTUALIZACJA, 1.12.23


Oba stoki w Wieżycy otworzą się nie w sobotę jak pierwotnie planowano, a już w piątek o godz. 16.


Wyciągi narciarskie w Trójmieście i na PomorzuCzy zamierzasz odwiedzić pomorskie wyciągi narciarskie w tym sezonie?

Mamy dobre wiadomości dla fanów zimowych sportów i aktywności. W pierwszy weekend grudnia ma wystartować część pomorskich wyciągów narciarskich. Tradycyjnie na stokach można jeździć na nartach, snowboardzie, ale i nie tylko.

Właściciele ośrodków narciarskich robią wszystko, aby już w sobotę nastąpiło otwarcie. Jako pierwsze mają wystartować: Wieżyca-Koszałkowo, Kotlinka Szymbark oraz Paczkoskowo.

Nie próżnują także na innych pomorskich stokach: Trzepowo, Amalka w Sulęczynie, Przywidz, ale w ich przypadkach trzeba uzbroić się w większą cierpliwość.

- Prace rozpoczniemy dopiero 1 grudnia. Będzie jej sporo przy samych wyciągach, ale również i przy produkcji śniegu. Mamy nadzieję, że warunki się nie pogorszą. Otwarcie planujemy dopiero po pierwszym grudniowym weekendzie, ale pod warunkiem, że pogoda się ustabilizuje. Dodatnie temperatury raczej nie pomogą, dlatego niczego nie można być pewnym - mówi nam Andrzej Klimek z ośrodka narciarskiego Trzepowo.


Nieco inne kryteria natomiast panują na Łysej Górze w Sopocie. Tu prace również rozpoczną się lada moment, ale tu jest jej nieco więcej.

- Powoli odbieramy sprzęt niezbędny do działania wyciągu. Jednak nim on powstanie, najpierw trzeba zająć się samą górą. Aktualnie trzeba ją dobrze wyrównać, bo praktycznie na całej widać obecność dzików. Myślę, że najszybszą datą otwarcia mogą być okolice połowy grudnia, ale niczego nie można obiecać. Na to wpływ ma bardzo dużo czynników - informuje Adam Dobrowolski, który współzarządza wyciągiem na Łysej Górze.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (66)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Blaster Games - Gry Nerf Gdańsk

60 zł
gry, zajęcia rekreacyjne, trening

Przez Wydmę Orzechowską z buta i wizyta w Ustce (2 opinie)

(2 opinie)
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Harpuś - Rusz z mapą po przygodę!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane