wiadomości

Wyścigi smoczych łodzi w szczytnym celu

Wyścigi smoczych łodzi na Motławie.

W niedzielę, 2 czerwca, na terenie przystani Żabi Kruk zobacz na mapie Gdańska odbyły się zawody z serii Dragon Boat Business League, czyli ligi smoczych łodzi, w której rywalizują amatorskie drużyny firmowe. Środki finansowe zebrane podczas imprezy zostaną przekazane Fundacji Hospicyjnej z przeznaczeniem na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci.Tegoroczna edycja Dragon Boat Business League składa się z trzech rund. Pierwsza z nich odbyła się 12 maja na terenie przystani GTW Gedania, natomiast finałową rywalizację zaplanowano na 29 czerwca. W niedzielę byliśmy świadkami drugich zawodów z serii DBBL.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się dodać do imprezy wątek charytatywny. Firmy przy wspólnej zabawie i rywalizacji na wodzie pomagają zebrać fundusze na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci objętych opieką hospicyjną. Wpisowe w całości zasili konto Hospicjum ks. Dutkiewicza.

- To jest przede wszystkim świetna zabawa. Nie jest łatwo znaleźć tę synchronizację podczas wiosłowania, dlatego w naszym przypadku jest to bardziej improwizacja. Zawsze mamy taką zasadę, że jak schodzimy z łodzi, to liczymy, czy aby na pewno jesteśmy w komplecie - śmieje się Agnieszka z zespołu Radia Gdańsk.
W basenie przystani Żabi Kruk rywalizowało 12 firmowych zespołów. Każda drużyna złożona była z dziesięciu uczestników - ośmiu wiosłujących i dwóch rezerwowych. Smocze łodzie ścigały się na dystansie 150 metrów.

- Żeby złapać wspólny rytm, trzeba trenować. Niestety, ale czas nie pozwolił nam się stosownie przygotować i odbyć wszystkich zaplanowanych treningów. Tak naprawdę nie zrobiliśmy żadnego treningu. Są tego plusy, bo startujemy na świeżości - zdradza Marek z Centrum OZE.
W niedzielnych zawodach zwyciężyła drużyna Metrostav, która wygrała także pierwszą, majową rywalizację. Drugie miejsce przypadło firmie Sosnowski, a na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele JohnnyBros.

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl