• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XC Gdańsk 2019

Start na malowniczej trasie przy ulicy Czyżewskiego zainauguruje tegoroczny cykl zawodów kolarskich cross country XC Gdańsk. To pierwsza z trzech imprez, które korzystając z atutów i możliwości, jakie daje Trójmiejski Park Krajobrazowy, zaangażują do ścigania się czołowych zawodników z Trójmiasta i nie tylko, od 2-3 letnich maluchów, aż po kolarzy elity.

Cykl XC Gdańsk, podobnie jak w poprzednich latach, składać się będzie z trzech rund. Pierwsza z nich odbędzie się już 15 czerwca. Start i meta usytuowane będą przy wejściu do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od strony ulicy Czyżewskiego.

REGULAMIN

Terminarz XC Gdańsk 2019
- 15 czerwca - Czyżewskiego
- 29 czerwca - Matemblewo
- 27 lipca - Abrahama

Wszystkie trasy wchodzące w cykl XC Gdańsk są świetnie znane w kręgu miłośników kolarstwa crossowego, zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. W poprzednich latach zawody cieszyły się dużą popularnością, a w 2019 roku w każdej imprezie cyklu udział wzięło znacznie ponad 100 uczestników. Niekwestionowaną zaletą XC Gdańsk w jest to, że udział w zawodach może wziąć każdy, bez względu na poziom zaawansowania i posiadany sprzęt. Stąd obok utytułowanych zawodników, mających na koncie starty w imprezach rangi mistrzowskiej, na trasę ruszają także 2-3 letni kolarze na rowerkach biegowych, którzy ścigają się na dystansach o specjalnie na tę okazję przygotowanych profilach i długościach. Zawodnicy zostają sklasyfikowani w aż 11 kategoriach wiekowych!

Organizatorem XC Gdańsk jest Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym.

Patroni medialni: trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, gdansk.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50 zł
 • Bilet ulgowy
  10-20 zł
 • Przedsprzedaż
  30 zł
Opłata startowa w kategoriach zawodników powyżej 18 lat wynosi:
- 30 zł – płatne do 12 czerwca
- 50 zł – płatne w dniu imprezy w Biurze Zawodów

W kategoriach zawodników poniżej 18 lat:
- 10 zł – płatne do 12 czerwca
- 20 zł – płatne w dniu imprezy w Biurze Zawodów

Opłaty i rejestracji drogą elektroniczną można dokonywać do 12 czerwca włącznie.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl