• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy (6 opinii)

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - to największe wrotkarskie zawody w Polsce. Nie tylko dla Fanów jazdy szybkiej na rolkach, ale także dla tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z małymi kółkami.

Tegoroczne zawody na dystansie maratonu będą również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym tj. w jeździe szybkiej na rolkach.

REJESTRACJA ZAWODNIKÓWProgram
16.08.2019. - piątek

16.00 - 20.00 - Otwarcie Biura Zawodów na ternie MTG Amber Expo i rejestracja uczestników na
dystans: maraton, półmaraton, fitness oraz zawody dla dzieci.

17.08.2019. - sobota
08.00 - 13.30 - godz. pracy Biura Zawodów -rejestracja uczestników
10.00 - 12.00 - Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci
10.00 - 17.00 - Szkółka wrotkarska Roll4all, warsztaty
Warsztaty Rollerblade - Urban skating - Danny Aldridge
11.00 - 13.00 - Warsztaty Rollerblade - jazda szybka - Ewen Fernandez , Guillaume De Mallevoue
Warsztaty Rollerblade - Urban skating - Danny Aldridge
13.00 - Ceremonia dekoracji dzieci
13.30 - Uroczyste otwarcie zawodów
14.00 - Start - dystans FITNESS
15.15 - 18.30 - Start główny - MARATON, PÓŁMARATON
19.00 - Ceremonia dekoracji - MTG AMBER EXPO
20.30 - zakończenie zawodów


Wzorem roku ubiegłego organizujemy także wyścig na dystansie "Fitness" - 10,7 km, dla tych, którzy nie czują się jeszcze przygotowani do startu na dystansie maratonu i półmaratonu, ale chcą poczuć dreszczyk emocji związany z rywalizacją.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zawody na krótkich dystansach w zależności od wieku. Dla tych, którzy trenują w UKS-ach rywalizacja na dłuższych dystansach. W tym roku do Gdańska zjadą Gwiazdy Światowego formatu w jeździe szybkiej na rolkach. Swoją obecność potwierdzili: Ewen Fernandez oraz Guillaume De Mallevoue z Rollerblade Team World Speed , którzy dodatkowo poprowadzą warsztaty z zakresu techniki jazdy szybkiej na rolkach. Na zaproszenie firmy Powerslide Polska do Gdańska przyjedzie także Bart Swings - lider Powerslide Matter Speed Team - obecnie najszybszy zawodnik świata. Zapowiada się ciekawy wyścig na dystansie maratonu.Dla Fanów urban skatingu mamy także nie lada gratkę - na zaproszenie Rollerblade Polska do Gdańska zawita Danny Aldridge - światowej sławy Urbanskater, który poprowadzi warsztaty z jazdy freeskate/urban skating, a także wystartuje na dystansie fitness.

W programie także szkółka wrotkarska Roll4all, skate park, warsztaty z freestylu, wypożyczalnia rolek, pokazy Roller Derby oraz targi wrotkarskie, czyli najwięksi i liczący się w Polsce dystrybutorzy sprzętu wrotkarskiego i łyżwiarskiego: Zico Racing, Powerslide, Rollerblade, Bladeville , Plich Wyścigi, a także producenci strojów sportowych: Martombike oraz marka IDLG.

Bezpośrednim organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto. Współorganizatorem zawodów jest Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Rejestracja
Rejestracja odbywa się przez formularz rejestracyjny na stronie www.maratonsierpniowy.pl
pod n/w linkiem :
https://b4sportonline.pl/Rolki_Gdansk

---
SKF Twister Trójmiasto - organizator XI Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2019, informuje, iż w dniu 17.08.2019 ( sobota) w godz. 13.30 - 18.30 nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia.
Ruch w tym czasie będzie prowadzony objazdami i kierowany przez Policję. W w/w czasie dojazd  na stadion ENERGA Gdańsk oraz wyjazd ze stadionu będą  możliwe tylko od strony  dzielnicy Gdańsk Brzeźno tj.  od ul. Droga Zielona i Pokoleń Lechii. Informacje o utrudnienia w ruchu  oraz objazdach będą dostępne także  na stronie www.trojmiasto.pl w zakładce "Wiadomości -  Raport z Trójmiasta".

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy, jednocześnie zapraszamy do kibicowania na trasie Uczestnikom XI Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy.
          
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W sobotę, 17.08.2019 r. w godz. od ok. 13:30 do godz. ok. 18:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Marynarki Polskiej (na odcinku do ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia), Żaglowa, Pokoleń Lechii Gdańsk. Spowoduje to zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Letnicy.

Tramwaje
Linia 10:
- funkcjonowanie linii w ciągu ul. Marynarki Polskiej zostanie utrzymane wg stałego sobotniego rozkładu jazdy,
- w godzinach trwania imprezy ruch tramwajów będzie wstrzymywany tylko chwilowo (na czas przejazdu zawodników) na skrzyżowaniach: Marynarki Polskiej/Narwicka oraz Marynarki Polskiej/Wyzwolenia.
Autobusy

Linia 258
- będzie obowiązywać specjalny rozkład dojazdy,
- od kursu wykonywanego z przystanku "Ku Ujściu" [1985] od godz. 14:06, linia 258 zacznie funkcjonować co 30 minut, na zmienionej trasie: Węzeł Ku Ujściu - tunel pod Martwą Wisłą - Droga Zielona - pętla przy ul. Kochanowskiego (koło dawnej wieży ciśnień).
Linia 148 i 156:
- autobusy tych linii będą kursować bez zmian, wg aktualnie obowiązujących tras i rozkładów.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20-200 zł
Opłaty:
- zawody dla dzieci - bezpłatnie,
- dystans fitness – 20,00 zł
- maraton, półmaraton: kadeci i kadetki – 50,00 zł , osoby dorosłe 100,00 zł
- w dniu zawodów wpisowe 200,00 zł

Opinie (6) 2 zablokowane

 • Pakiet startowy (1)

  Witam. W opisie jest napisane że uczestnicy półmaratonu i maratonu dostaną w zestawie koszulkę. Ktoś ma? Ja nie dostałem.

  • 1 0

  • Byla do odbioru obok stanowiska z pakietami

   Ja mam

   • 0 0

 • Brawo (1)

  Brawa dla organizatorów. Kto w tym kraju zamyka całkowicie drogę na 5 godzin? Kretynizm do potęgi . Skończyłem pracę i muszę czekać 3,5 godz.żeby się dostać do zakładu. Policja nie przepuści 300 metrów i jeszcze straszy mandatem. Jeszcze raz wielkie brawa dla organizatorów - więcej imprez .

  • 0 1

  • Było postawić auto w miejscu opodal i dojsc pieszo

   • 0 0

 • Koszulka (1)

  Nie ma!a podawało się rozmiar.sprzedawali za 30 pln zamiast dawać!

  • 0 1

  • Na fitness płatna byla

   Dla maratonu i polmaratonu byla do odbioru

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane