• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy (6 opinii)

IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - to jedne z największych w Polsce zawodów dla rolkarzy. Na profesjonalnym torze wrotkarskim wokół stadionu PGE Arena Gdańsk spotkają się miłośnicy rolek uprawiający wszystkie formy tego wyjątkowego sportu.

W dniu 26 sierpnia 2012 roku niedziela) w godzinach 9:55-13.30 odbędzie się bieg główny na dystansie 42 km oraz zawody na dystansie 21 km. Spodziewamy się, że w zawodach weźmie udział około 700 uczestników z kraju i z zagranicy. Zawody będą również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym wszystkich kategorii wiekowych. Spodziewamy się udziału ok. 800 zawodników z kraju i z zagranicy.

W dniu poprzedzającym zawody (sobota - 25 sierpnia 2012 roku) na terenach wokół PGE Arena Gdańsk odbędzie się szereg imprez towarzyszących maratonowi: będzie można podziwiać zmagania dzieci podczas zawodów we wrotkarstwie szybkim, sympatyków hokeja podczas turnieju hokeja na rolkach oraz fanów Zumby i cyclingu podczas maratonu Zumby oraz maratonu cycling.

Także fani Nordic Walking znajdą coś dla siebie, gdyż w ramach imprez towarzyszących odbędzie się także Rajd Nordic Walking wraz z nauką i doskonaleniem techniki chodzenia z kijkami.

Zapraszamy także na półmaraton na nartorolkach, które są odmianą rolek, pozwalającą na jazdę nawet w terenie leśnym po utwardzonych ścieżkach.

Dla początkujących oraz chcących nauczyć się jeździć na rolkach zorganizowana zostanie szkółka wrotkarska w dniach 25-26 sierpnia, którą poprowadzi wiodąca w Polsce Szkoła ZICORACING z Poznania.

Tegoroczna impreza będzie kontynuacją społecznej kampanii pod hasłem "Koła, kółka jedna spółka", której celem jest umożliwienie wspólnego użytkowania przestrzeni publicznej przez wszystkich miłośników każdej formy aktywności sportowej. Akcja nasza, której patronują: STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi spółka z o.o. oraz Radio Gdańsk, ma pełne poparcie Pełnomocnika Prezydenta Gdańska ds. Mobilności Aktywnej ma wychodzić naprzeciw potrzebom coraz większej rzeszy wrotkarzy i rowerzystów.

Po raz kolejny w IV już edycji charytatywnej akcji "Solidarni dla Was" będziemy zbierać pieniądze dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska. Do tej pory wspieraliśmy budowę ośrodka dla niewidomych dzieci w Sobieszewie, wspieraliśmy osoby niepełnosprawne z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej, Fundację "Sprawni Inaczej", a także rewitalizację gdańskiego żaglowca "Zaruski".

Beneficjentami tegorocznej akcji będą Wychowankowie Pogotowia Opiekuńczego im . Karola Olgierda Borhardta i dzieci objęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Zawody główne zostaną rozegrane wokół PGE Areny Gdańsk z wykorzystaniem ulicy Marynarki Polskiej i ul. Żaglowej, na wytyczonej pętli, która na czas trwania zawodów zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Przejazd/ przejście przez pętlę dla samochodów i pieszych regulowany przez Policję, Straż Miejską, służby porządkowe Organizatorów. Długość pętli 4,5 km. Start/meta - Tor wrotkarski wokół PGE Areny Gdańsk. Limit czasu dla biegu głównego - 3 godz. 30 min.

Imprezy towarzyszące - przeprowadzone zostaną na terenach wokół PGE Areny Gdańsk z wykorzystaniem infrastruktury Stadionu.

Imprezy towarzyszące - Stadion PGE Arena Gdańsk:
- Bieg dziecięcy na wrotkach na torze wokół stadionu
- Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci i młodzieży,
- Turniej hokeja na rolkach,
- Półmaraton na nartorolkach,
- Zumba maraton,
- Cycling maraton,
- Rajd Nordic Walking,
- Targi wrotkarskie,
- Targi sportowe (odzież, sprzęt, odżywki)

Rolkowy Maraton Solidarności wokół stadionu PGE Arena w Letnicy.

Program:

25.08.2012 - sobota (PGE Arena Gdańsk)


10.00 - 20.00 - rejestracja zawodników do maratonu, półmaratonu, zawodów dla dzieci, maratonu zumby, maratonu cycling
10.30 - 15.00 - Turniej hokeja na rolkach
11.00 - 16.00 - szkółka wrotkarska dla dzieci i młodzieży
11.30 - 15.00 - Zawody wrotkarskie dla dzieci i młodzieży
14.30 - 16.00 - Rajd Nordic Walking
15.00 - 18.30 - Charytatywny maraton Zumby
18.00 - Pasta Party
19.00 - 22.00 - Charytatywny maraton cycling

26.08.2012 - niedziela (PGE Arena Gdańsk)

7.00- 9.00 - rejestracja zawodników do maratonu i półmaratonu
9.00 - zamknięcie listy startowej do maratonu i półmaratonu
9.30 - uroczyste otwarcie zawodów
10.00 - start główny
13.00 - ceremonia dekoracji zwycięzców (maraton, półmaraton)
14.00 - zakończenie zawodów


Rejestracja

Przeczytaj także

Opinie (6)

 • będzie się działo

  Program IV Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy 2012

  25.08.2012 - sobota ( PGE Arena Gdańsk) Imprezy towarzyszące:

  - zawody dla dzieci,
  - turniej hokeja na rolkach,
  - freestyle,
  - Zumba Party,
  - maraton cycling,
  - szkółka wrotkarska

  26.08.2012 - niedziela ( PGE Arena Gdańsk) Start główny : maraton, półmaraton

  • 7 0

 • PGE Arena się skompromitowała (2)

  organizując taką imprezę, która trwa od rana do wieczora zarządca stadionu powinien wykorzystać to i udostępnić stadion do zwiedzania przez cały dzień wprowadzając dodatkowe godziny zwiedzania. Po godzinie 16.00 było sporo osób zainteresowanych zwiedzaniem stadionu, ale pocałowali klamkę. Po co organizować taką imprezę i rozwieszać na każdym słupie wokół stadionu informację o zwiedzaniu stadionu, jak potem nie chce się obsłużyć chętnych (czytaj: zarobić). Strzał w kolano! A miasto właśnie się zastanawia jak przyciągnąć ludzi na stadion. Może siłą?

  • 3 0

  • Oni mają lepszy sposób- ściągnąć kilkanaście tysi za pomieszczenia, mimo że wcześniej nie było mowy o tej opłacie. Czy to jest fair?!

   • 1 0

  • dokładnie masz rację
   myślę, że chętnych by nie brakowało

   • 0 0

 • filmik amatorski z maratonu

  • 1 0

 • nartorolki

  Startowałem w półmaratonie na nartorolkach. Nawet nie wiem na którym miejscu ukończyłem bieg. Było nas może 30 osób. Liczenie okrążeń - do kitu . Kończę kolejne okrążenie a pani zamiast to odnotować stoi tyłem do zawodnika. Nie dano nam czipów choć regulamin mówi coś innego. Nie mierzono czasów. Za rok sam sobie przebiegnę te 21 okrążeń zmierzę sobie czas,a za 65zł po biegu zjem sobie porządną kolację.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl