• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zaplanuj aktywny weekend w Trójmieście

ras.
18 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Dla wielu biegaczy jesień to ulubiona pora roku, która sprzyja biciu rekordów. Nic dziwnego, że nie brakuje imprez na świeżym powietrzu. Dla wielu biegaczy jesień to ulubiona pora roku, która sprzyja biciu rekordów. Nic dziwnego, że nie brakuje imprez na świeżym powietrzu.

Jesień ewidentnie sprzyja w Trójmieście imprezom biegowym oraz na orientację. W najbliższy weekend potrenować będzie można także ze strażakami czy wziąć udział w imprezach charytatywnych, np. w maratonie zumby. Sprawdź, gdzie warto się stawić, by potrenować wspólnie z innymi entuzjastami aktywnego spędzania czasu.W sobotę, tradycyjnie o godz. 9 do rywalizacji na dystansie 5 km zapraszają organizatorzy biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Do Parku Reagana warto wrócić o godz. 12 na Charytatywny Bieg z Sianem. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie chorej na raka Ani Mehring. Ania ma 36 lat, a lekarze dali jej maksymalnie 12 miesięcy życia. Jedyną nadzieją na przeżycie jest kosztowna terapia w Londynie, w której dobierana jest konkretna chemia pod raka Ani. Leczenie niestety kosztuje 100 tys. zł. Do tej pory udało się już zebrać 80 tys. zł. Uczestnicy sobotniego biegu spotkają się przy wejściu D od ulicy Dąbrowszczaków.

W sobotę w Gdyni w ramach akcji "Odważni wygrywają" zwracającej uwagę na profilaktykę w leczeniu męskich nowotworów, odbędzie się trening ze strażakami. Aktywności sportowe potrwają od godz. 11 do godz. 14. Zbiórka przy ul. Władysława IV 12/14. Udział jest bezpłatny.

Natomiast w niedzielę odbędzie się druga edycja biegowego Grand Prix Trójmiasta w Sopocie. Wiata Borodziej będzie miejscem, przy którym powstanie miasteczko zawodów. Bieg na 8 km wystartuje o godz. 11, natomiast 10 minut później na trasę wyruszą uczestnicy marszu nordic walking. Rejestracja została zamknięta w nocy z czwartku na piątek, ale ci, którzy nie zdążyli się zapisać, mogą przyjść dodać wsparcia biegaczom.

Na szczytny cel będą zbierać uczestnicy III charytatywnego Maratonu Zumby, który odbędzie się w niedzielę od godz. 18 do godz. 20 w hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 63. Organizatorkami akcji są Adriana Dadci Smoliniec (olimpijka /judoczka) i Marta Kuczyńska (licencjonowany instruktor zumby). Dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację i opiekę nad podopiecznymi Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Nie zabraknie imprez dla miłośników biegów i marszów na orientację. W sobotę o godz. 16 w Sopocie odbędzie się Alternatywna Impreza na Orientację pt. Łoś. Organizatorzy z Navigatoria Adventure Racing Team przygotowali trzy trasy, w tym rowerową. Zbiórka przy ul. Armii Krajowej 50/54. Ceny wpisowego dostępne są tutaj.

Tych, którzy zamiast tego typu imprez o zmierzchu preferują poranne zmagania, Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Kokoszki zapraszają do udziału w zabawie na orientację z cyklu Trójmiejskie Gry Parkowe Almanak 2016. Najbliższa edycja odbędzie się w niedzielę od godz. 9:30 w Kiełpinie Górnym. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, niekoniecznie biegając, ale również spacerując. Organizatorzy przyszykowali trzy trasy. Zbiórka przy ul. Somińskiej, po lewej stronie od skrzyżowania z ul. Otomińską pod ścianą lasu zobacz na mapie Gdańska. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł.

Już w poniedziałek na nabór do kobiecego zespołu rugby zaprasza Flota Rugby Girls Gdynia. Klub poszukuje dziewczyn i kobiet (w drużynie są zawodniczki w wieku od 15 do 33 lat), które chcą spróbować swoich sił w grze jajowatą piłką. Trening otwarty dla wszystkich chętnych odbędzie się o godz. 17:45 na boisku CKZiU nr 2 w Gdyni przy ul. Płk. Dąbka 207.

Od soboty do wtorku w hali MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49 potrwają zawody armwrestlingu, czyli siłowania na rękę. W sobotę i nie dzielę w  ramach zawodów Złoty Tur World Cup rywalizować będą amatorzy i zawodowcy, panowie i panie w kilkunastu kategoriach wagowych na prawą i lewą rękę. Rywalizacja potrwa od godz. 9 do 23. Zawody transmitowane będą na żywo przez 30 stacji telewizyjnych z całego świata. W poniedziałek w szranki staną niedosłyszący w ramach II Pucharu Świata, a we wtorek odbędą się II mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych. Wstęp wolny.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (5)

 • nie ma to jak (2)

  aktywny weekend na kanapie z browarkiem w łapie

  • 8 3

  • Ekzakly

   • 4 2

  • jakie ćwiczenia?

   czyżby nadgarstka? ;)

   • 0 0

 • Jest też Spiros na Chwarznie :)

  • 0 0

 • biegnę w GrandPrix.

  fajny bieg, przełajowy, kameralny. Dla odmiany.
  Pozdrowionka dla biegaczy :)

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane