wiadomości

stat

Zawody dronów na stadionie. Jeśli masz licencję, możesz się ścigać

Tor przeszkód, który na NSR będą pokonywać drony.
Tor przeszkód, który na NSR będą pokonywać drony. fot. Trojmiasto.pl

Jesteś fanem latania dronem, a do tego posiadasz ważną licencję wydaną przez Aeroklub Polski? Możesz wystartować w zawodach mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Pucharu Świata podczas czwartej odsłony Drone Festiwal: Drone Race, czyli wyścigu dronów. Odbędą się one na Narodowym Stadionie Rugby, w sobotę - godz. 9-18 i w niedzielę - godz. 10-17. Wpisowe wynosi 80 zł. Kibice, którzy będą chcieli obejrzeć maszyny latające z prędkością nawet powyżej 130 km/h wejdą na stadion bezpłatnie.Widok jak z oczu pilota myśliwca, adrenalina, duża prędkość, zwroty i przede wszystkim dokładność - tak zawodnicy opisują ściganie się dronami. Ich impreza ponownie zagości na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Wyścig modeli quadrokopterów odbywa się po wyznaczonej trasie z przeszkodami. Drony będą pilotowane metodą FPV, czyli na podstawie obrazu z kamery zamontowanej w modelu. Wyścig polegać będzie na przeleceniu swoim modelem wyznaczonej przez organizatora trasy w jak najkrótszym czasie. Przeloty odbędą się grupami po 3-5 zawodników i będą podzielone na kilka tur. Zawody zaliczane są do Pucharu Świata F3U. To pierwsze zawody w Polsce rozgrywane w tej randze. Poza tym odbędą się zmagania mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

Tak wyglądały wyścigi dronów w 2017 roku.Do startu w dwóch ostatnich kategoriach wymagana jest ważna licencja sportowa wydana przez Aeroklub Polski. Powyższa licencja upoważnia również do startu w Pucharze Świata, ale co do tej kategorii, można posiadać również tzw. FAI ticket lub licencję wydaną przez aeroklub narodowy innego państwa (NAC).

Opłata startowa wynosi 80 zł. Rejestracja odbywa się przez formularz internetowy, można również zgłosić się do zawodów przed ich startem, w sobotę, w godz. 9-10. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Obecnie na liście znajduje się 78 zawodników.

Program zawodów:
sobota
9:00-10:30 rejestracja zawodników, kontrola modeli
11:00-18:00 treningi i kwalifikacje

niedziela
10:00-13:00 eliminacje z podziałem na MP/PP/PŚ
14:00-17:00 finały z podziałem na MP/PP/PŚ

Opinie (29) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl