A może spacer w Marszewie i nie tylko? Ogród Botaniczny ponownie otwarty

Najnowszy artukuł na ten temat Nietypowe drewno budulcem w ogrodzie w Marszewie

Feeria barw, wiosenne zapachy i niezliczone inspiracje dla miłośników botaniki, a przy okazji doskonałe miejsce na spacer i możliwość ruchu na świeżym powietrzu. Może znajdziemy tu również pomysły na upiększenie przydomowych ogródków? Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie odwiedziliśmy z kamerą, a już od 4 maja jest on ponownie otwarty dla wszystkich chętnych.Jak często chodzisz na spacery do lasu?

Zobacz wyniki (438)
Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie to aż 50 ha powierzchni, z której większość zajmują lasy - głównie grądy i buczyny. Grąd to jeden z typów lasów liściastych, w którym zobaczymy dęby, graby, buki czy lipę, a także charakterystyczny aspekt wiosenny: kobierce różnych kwiatów, pojawiające się zanim pojawią się liście na drzewach. Zawilce, przylaszczki korzystają ze światła słonecznego docierającego do dna lasu, teraz szybko zakwitają i owocują. Już niedługo zastąpią je inne gatunki, które potrzebują nieco mniej słońca.

W Marszewie można zobaczyć zarówno rośliny egzotyczne, jak i rodzime, charakterystyczne dla Pomorza. To w sumie 31 kolekcji z około 300 gatunkami roślin. Spacerując po lesie, również możemy znaleźć trochę inspiracji do własnego ogrodu. Oczywiście wykopywanie czegokolwiek z lasu jest niedozwolone, jednak w sklepach znajdziemy bardzo dużo gatunków, które widzimy także w naturze.

Łąka z myślą o owadachW ogrodzie spotkamy nie tylko starannie pielone kolekcje, lecz także dużą łąkę, która jest koszona tylko raz do roku. W ten sposób okazuje się dbałość o różnorodność biologiczną, przede wszystkim o owady zapylające. Kwietna łąka nie pokazała się jeszcze w całej okazałości, ale już niedługo będzie cieszyć oczy zwiedzających.

Nowy budynek ogrodu w Marszewie będzie gotowy za 1,5 rokuMarszewo otwarte od 4 majaZaraz po majówce część centralna Leśnego Ogrodu Botanicznego będzie z powrotem dostępna dla odwiedzających w dni robocze. Póki co otwarte przez cały czas są ścieżki leśne ze szlakami edukacyjnymi. Po majówce spacerowicze będą mogli wejść także do pozostałej części ogrodu i zobaczyć kolekcje w godzinach 10-15.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Oddech i medytacja
Oddech i medytacja
zajęcia rekreacyjne
sty 19
środa, g. 19:00
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 20
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdynia Redłowo

Forum