• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zobacz, co dzieje się na pomorskich stokach, gdy nie ma narciarzy

Mateusz Groen, Rafał Sumowski
14 stycznia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Trudne warunki na drogach w Trójmieście

Popularne wyciągi narciarskie na Pomorzu:

Pomimo ostatnich ataków zimy nie wszędzie w Trójmieście śnieg zagościł na dłużej. Amatorzy lepienia bałwanów czy jazdy na sankach tłumnie udają się więc poza miasto. Oblężenie przeżywają stoki narciarskie, choć ich działalność jest zamknięta w związku z rządowymi wytycznymi.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - Kalendarz imprezCzy byłe(a)ś w tym roku na sankach?

W związku z obowiązującymi rozporządzeniami stoki i wyciągi narciarskie są wyłączone z użytku, a ich właściciele nie mogą pobierać opłat. Jeździć mogą jedynie zawodowi narciarze, posiadający licencję Polskiego Związku Narciarskiego.

Gdzie na sanki w Trójmieście?Jednak nie oznacza to, że na pomorskich stokach jest pusto, oczywiście tam, gdzie dopisuje śnieg. Odwiedziliśmy z kamerą trzy stoki. O ile sopocka Łysa Góra nie nadaje się obecnie do zjazdów na sankach czy choćby popularnym "jabłuszku", to na kaszubskich stokach zaroiło się od saneczkarzy.

Zimowe szaleństwo. Co z maseczkami?Na stoku narciarskim Kotlinka prócz górek o różnej wielkości i "poziomie" w saneczkarstwie dzieci mają możliwość lepienia bałwanów. Kolejne dołączają do i tak pokaźnej już "armii" na polu znajdującym się przy nieaktywnym stoku.

Podobne obrazki można zobaczyć na położonym nieopodal stoku Koszałkowo. Choć w normalnych warunkach na stokach obowiązuje zakaz jazdy na sankach, teraz nikt nie robi z tego problemu. Choć właściciele stoków podkreślają, że obiekty oficjalnie pozostają nieczynne, to miejsca te przeżywają prawdziwe oblężenie.

Dlaczego w jednych dzielnicach Trójmiasta jest cieplej, a w innych zimniej?I nic dziwnego, bo nie wszędzie w Trójmieście śnieg utrzymywał się na tyle długo, aby w pełni się z niego cieszyć, a uczniowie mają ferie. Atrakcji szukają więc poza miastem, gdzie zimowe krajobrazy i mróz szaleją w pełnej krasie.

Niewykluczone, że lada moment taka zima zawita także do miasta. Na najbliższe dni zapowiadane są opady śniegu i ujemne temperatury.

Stoki narciarskie w Trójmieście

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (39)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Dziecka w kajaku z przewodnikiem po Gdańsku

75, 85, 95 zł
wykład / prezentacja, spacer, zajęcia rekreacyjne

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Supersprint Triathlon Sopot

bieg, zawody / wyścigi

Forum

Najczęściej czytane