• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Aktywności na wodzie. Jachty, kajaki, smocze łodzie i inne

Rafał Sumowski
21 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Oprócz możliwości wypożyczenia sprzętu i zapisania się do klubów w Trójmieście nie brakuje bezpłatnych treningów na wodzie. Oprócz możliwości wypożyczenia sprzętu i zapisania się do klubów w Trójmieście nie brakuje bezpłatnych treningów na wodzie.

Luzowanie obostrzeń i pogoda sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Przypominamy, że czas na sportowo można spędzić nie tylko na lądzie, ale i na wodzie. W Trójmieście nie brakuje opcji, także darmowych, aby spróbować swoich sił w kajaku, smoczej łodzi czy jachcie żaglowym bądź łodzi motorowej. Sprawdźcie, jak zostać "wodniakiem".Kalendarz imprez na weekend 21- 23 maja 2021Kiedy ostatni raz uprawiałe(a)ś sporty wodne?

Darmowe rejsy dla początkującychPolska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty organizuje akcję społeczną #ZostańWodniakiem, skierowaną do osób, które dotąd nie uprawiały sportów wodnych.

Wystarczy zarejestrować się na stronie zostanwodniakiem.pl, wybrać dostępną lokalizację oraz termin i godzinę. Po zakończonym rejsie każdy uczestnik otrzyma komplet podstawowych materiałów instruktażowych, dzięki którym z łatwością będzie mógł wykonać kolejny krok w kierunku stania się wodniakiem.


Darmowe rejsy dla początkujących zaplanowano:
  • 23 maja - Gdańsk, Przystań AZS Górki Zachodnie, ul. Stogi 20, godz. 12, jacht żaglowy;
  • 31 maja - Gdańsk, Przystań AZS Górki Zachodnie, ul. Stogi 20, godz. 12, jacht żaglowy, łódź motorowa, SUP-y;
  • 31 maja - Gdynia, Marina Yacht Park, ul. Rybickiego 4c, godz. 12, jacht żaglowy.


Podczas ostatniego ze spotkań w ramach tegorocznej akcji w roli sternika dbającego o komfort i bezpieczeństwo uczestników na Jachcie2020 wystąpi kapitan Szymon Kuczyński - polski żeglarz, instruktor i popularyzator żeglarstwa, który dwukrotnie samotnie opłynął Ziemię na jachcie "Atlantic Puffin" (Maxus 22). Za drugim razem był to rejs bez zawijania do portów. Za ten rejs otrzymał polską nagrodę Rejs Roku - Srebrny Sekstant 2018 oraz nagrodę niemieckiego Stowarzyszenia dla Popierania Żeglarstwa Oceanicznego Trans Ocean.

Wypożyczalnie sprzętu wodnego w Trójmieście. Sprawdź ofertySpływ kajakowy RaduniąKajakiNabór do grup kajakarskich dla młodzieży w wieku od 10-13 lat prowadzi MRKS Gdańsk. W ramach naboru każdy może przez tydzień brać udział w darmowych treningach próbnych. Zajęcia odbywają się na przystani przy ul. Ołowianka 3a, tuż obok kładki, cztery razy w tygodniu o godz. 16 lub 16:30. Zainteresowani mogą kontaktować się pod numerem tel. 501 393 601.

Ekokajak w Gdańsku. Pomóż sprzątać Motławę i popłyń za darmo- Zaczynamy zajęcia od mniej wywrotnych, łatwiejszych w opanowaniu kajaków. Grupa naborowa trenuje trzy-cztery razy w tygodniu. Później można zapisać się do klubu. Koszt miesięcznej składki to 50 zł. Zaawansowana grupa trenuje nawet sześć razy w tygodniu. Latem prowadzimy zajęcia głównie na wodzie, pływając po Motławie. Zajęciom towarzyszy trener na motorówce. Zimą i jesienią trenujemy biegowo, w siłowni, na ergometrach czy basenie. W ferie zimowe prowadzimy naukę pływania, więc zajęcia prowadzone są kompleksowo - mówi trener Mariusz Ambroziak.

Ruszył sezon na kajaki. Gdzie popływamy i za ile?Ci, którzy chcą po prostu wybrać się na jednorazową wycieczkę kajakiem, mogą go wypożyczyć. Kajakiem po Gdańsku na Żabim Kruku zaprasza do zwiedzania miasta z wodnej perspektywy. Wypożyczalnia jest czynna codziennie od godz. 10 do 18. Sprzęt jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb. Kajak można wypożyczyć już za 25 zł za godzinę, przy czym im dłuższy czas, tym niższa cena za godzinę. Można też skorzystać z oferty zaplanowanych wycieczek dla grup od 3 do 40 osób.Smocze łodzie dla początkujących i zaawansowanychZ bezpłatnymi treningami dla początkujących na smoczych łodziach ruszył klub KS Przygoda. Priorytetem treningów grupy Fan jest fajne, aktywne spędzenie czasu na wodzie, bez ciśnienia na wynik. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 18. Trwają 60 minut, zbiórka na przystani wioślarskiej Gedania przy ul. Siennickiej 7.

- Trening Fan jest znakomitą opcją dla osób, które chciałyby zacząć przygodę ze smoczymi łodziami. Grupa liczy nawet 20-30 osób. Spróbować może każdy, kto nie boi się wody, nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej i jest pełnoletni. Wystarczy wziąć sportowy strój i dobry humor. Jeśli ktoś połknie bakcyla i będzie szukał czegoś ambitniejszego, zapraszamy do grupy Sport, która trenuje cztery razy w tygodniu i startuje w zawodach - mówi Artur Czerwiński, trener KS Przygoda.
Sekcję smoczych łodzi ma także MRKS. Zasady przynależności są takie same jak w przypadku sekcji kajakowej, z tym że bez ograniczeń wiekowych. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu o godz. 18:30 przy Ołowiance.

Zobacz, jak wyścigi smoczych łodzi trenują PG Smoki Północy. Materiał archiwalny z 2014 roku.Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane