• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend: biegi, turnieje, warsztaty i treningi

ras.
20 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Do startu w "Gdańsk Biega" zapisało się już blisko 3300 osób. W niedzielę na plaży w Brzeźnie stawić się może jednak więcej osób, gdyż zgłoszenia będą możliwe także na miejscu. Do startu w "Gdańsk Biega" zapisało się już blisko 3300 osób. W niedzielę na plaży w Brzeźnie stawić się może jednak więcej osób, gdyż zgłoszenia będą możliwe także na miejscu.

Wspólny start kilku tysięcy biegaczy na gdańskiej plaży, piłkarski turniej dla dzieci i młodzieży, a także stałe pozycje w postaci warsztatów biegowych i wrotkarskich oraz zajęć ogólnorozwojowych. To i jeszcze więcej czeka trójmiejskich miłośników aktywności fizycznej w najbliższy weekend. Sprawdź gdzie i kiedy warto wybrać się, aby zażyć trochę ruchu razem z innymi amatorami sportu.

W sobotę na siedmiu boiskach Zaspy i Przymorza odbędzie się jesienna edycja kultowego piłkarskiego turnieju "Do przerwy 0:1". Organizatorzy zapraszają 6-osobowe drużyny, także dziewczęce z roczników 2005 i młodsi, 2002/2004, 1999/2001 oraz 1998 i starsi. Udział jest całkowicie bezpłatny, a zapisy ruszą na miejscu o godz. 9. Zmagania śledzić mają m.in. piłkarze Lechii Gdańsk.

W niedzielę na plaży w Brzeźnie odbędzie się dziewiąta edycja Gdańsk Biega. To bieg na dystansie 5 km w formule run for fun, a więc zwycięzcą będzie każdy uczestnik, który ukończy trasę. Ta będzie wytyczona najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Mając na uwadze jesienną aurę i porę obiadową organizatorzy przygotują ciepły posiłek dla wszystkich biegaczy. Po dotarciu do mety będzie można zjeść gorącą grochówkę lub wegetariański barszcz ukraiński z tradycyjnej kuchni polowej. Nie zabraknie też rozgrzewającej herbaty oraz kawy. Z kolei amatorzy fotografii jak co roku będą mogli skorzystać z fotobudki. Ci, którzy nie zdążyli zapisać się przez internet, mogą zrobić to bezpłatnie w dniu biegu, w godz. 9-11:45, przy molo w Brzeźnie. Start imprezy nastąpi w tym samym miejscu o godz 12. Do tej pory do startu zapisało się przez internet ok. 3300 uczestników.

Na rozgrzewkę przed wspólnym biegiem w tej formule, w sobotę o godz. 9 będzie można wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O godz. 9:30, również w sobotę, odbędą się natomiast cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

Na obiekcie w Letnicy w każdą sobotę odbywają się warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

Tego samego dnia co tydzień odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu znajduje się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział w nich jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka, obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróbla i Kurzej w Gdańsku.
ras.

Wydarzenia

Opinie (6)

 • i znowu zablokują i zakorkują plaże a chciałem wyjsc opalac sie bo ma byc ładna pogoda i parawan postawic.

  nie możecie biegać na księżycu ? Tam nikogo niema jest dużo miejsca. :)
  A i biega nie jest szkodliwe dla zdrowia wielokrotnie to pisał ortopeda :)

  • 9 3

 • do lasuuuuuuuuu (3)

  bieganie po betonie ,,,,będzie miało po kilku latach skutki uboczne!

  • 6 6

  • Leżenie na kanapie,,, będzie miało po kilku latach skutki uboczne!

   • 3 1

  • Nie tylko bieganie ale i chodzenie po betonie jest szkodliwe dla zdrowia!! Dlatego trzeba chodniki na trawniki zamienic! (1)

   I chodzic po trawniku miękko wygodnie.Zawsze tylko trawnikami chodzę.

   • 1 0

   • Yhy

    Zwlaszcza po po pracy w szpilkach..

    • 0 0

 • Biegi lebiegi

  patataj, patataj...

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

65 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Marzec Sopocianek (1 opinia)

(1 opinia)
projekcje filmowe, spotkanie, warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Warsztaty tańca jazzowego - aka jazz workshops 2024

199 - 210 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane