• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend: nadmorskie atrakcje, rolki, rowery i marsz na boso

Magdalena Iskrzycka
27 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 
Skimboardingowe szaleństwo opanuje jelitkowską plażę, świetnie będą bawić się widzowie oraz osoby, które chcą przetestować sprzęt lub zacząć przygodę z deską. Skimboardingowe szaleństwo opanuje jelitkowską plażę, świetnie będą bawić się widzowie oraz osoby, które chcą przetestować sprzęt lub zacząć przygodę z deską.

W końcu doczekaliśmy się prawdziwie letniej pogody. Słońce zachęca do rekreacji na świeżym powietrzu. Czy na plaży będzie można aktywnie wypocząć, czy lepiej wybrać się za miasto? Sprawdzamy gdzie odbywać się będą imprezy rekreacyjne.Która impreza cię zainteresowała?

Temperatura wody w Zatoce oscyluje w okolicy 18 stopni, dlatego upał nie będzie doskwierać uczestnikom sopockiego wyścigu pływackiego Timex Cup, który odbędzie się 28 lipca. Na starcie stanąć może każdy, kto czuje się na siłach, a przepłynąć trzeba jeden kilometr. Trasa przebiega wokół molo, a biuro zawodów znajdować się będzie w Czarnej Perle przy wejściu na plażę nr 19. Właśnie tam można dokonać zgłoszenia, w dniu imprezy od godz. 10. Udział jest bezpłatny.

Kolejną dużą imprezą plażową jest Polish Skimboarding Open. Organizatorzy zapraszają do eliminacji każdego, kto podoła wyzwaniom toru, zapisy odbywają się drogą elektroniczną lub w dniu zawodów do godz. 15 w biurze zawodów na jelitkowskiej plaży. Oprócz widowiskowych popisów najlepszych zawodników, przewidziano wiele atrakcji dla widowni i początkujących skimboarderów, w tym testy sprzętu i szkółkę skimboardingową. Rywalizacja rozpocznie się w 27 lipca o godz. 16, finały rozegrają się 28 lipca.

Dopełnieniem wodnych szaleństw będą weekendowe regaty katamaranów Trzy Mola, w których mogą startować wszystkie klasy do 6 m długości. Organizatorzy wymagają oświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania żeglarstwa oraz polisy OC na czas regat. Wpisowe dla załogi dwuosobowej wynosi 120 zł, dla jednoosobowej 80 zł. Oprócz krótkich wyścigów planuje się też trasę długą łączącą trzy trójmiejskie mola. Zgłoszenia przyjmowane będą w sobotę między godz. 9 i 10 w bazie regat przy ul. Bitwy pod Płowcami 57 w Sopocie.

Zobacz jak wyglądały zawody skimboardingowe w zeszłym roku.

Na gdańskiej plaży w Brzeźnie jak co tydzień będzie można skorzystać z darmowych zajęć jogi na molo. W sobotę o godz. 10, a w niedzielę o godz. 18. Należy zabrać wygodny strój sportowy oraz matę lub koc.

Na plażach dostępne są boiska oraz sprzęt do plażowych gier zespołowych takich jak piłka nożna, czy siatkówka. W Gdyni na plaży śródmieście, w Gdańsku w Brzeźnie. Bezpłatne wypożyczalnie działają w godz.10-18.

Plażowe atrakcje to nie jedyny sposób na aktywne spędzenie weekendu. W piątkowe popołudnie można wybrać się na rolki wraz z Grupą Rowerową 3miasto. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, a celem jest zabawa na ponad kilometrowej pętli toru wrotkarskiego.

Tak bawili się uczestnicy I Marszu Neandertala.

Rowerzyści zbiorą się w Gdyni na masie olimpijskiej podczas której będą sprawdzali jakie udogodnienia dla rowerzystów dostępne są przy obiektach sportowych. Czy na mecze i treningi można dotrzeć na rowerze i czy własne dwa kółka można bez obaw zaparkować? Tego dowiedzieć się będzie można podczas masy. Żeby podkreślić sportowy charakter przejazdu organizatorzy namawiają na stroje sportowe, ale nie kolarskie. Spotkanie w piątek 27 lipca przy stacji SKM Gdynia Główna o godz. 18. Jeśli nie lubisz jeździć po mieście sprawdź co planuje Grupa Rowerowa 3miasto.

Dla piechurów dobrą propozycją jest II Marsz Neandertala, czyli marsz przez leśne ścieżki bez obuwia. Start w niedzielę 29 lipca o godz. 10 przy wiacie usytuowanej w leśnej okolicy ul. Wolności i Elbląskiej w Gdyni. Więcej o marszu możesz przeczytać tutaj.

Wydarzenia

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Zawody wkoło molo (1)

  Pani Redaktor,
  wydaje mi się, że zawody już od paru lat maja opłyniecie molo jedynie w nazwie.
  Trasa to ok 1,2km i jest ona zlokalizowana przy molo od strony Gdyni.

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestie. Treść została poprawiona.

  • 2 2

  • tylko 1 km? a co to ma byc powinni płynac do helu jak ten z Gdyni :)

   • 1 0

 • Zabrakło zawodów lokalesów w kitesurfingu na gdańskim brzeźnie

  O własnie zabrakło!

  • 1 2

 • Drodzy redaktorzy (1)

  Nie można po prostu zrobić zestawienia, w punktach kiedy, co i gdzie? Byłoby prościej.

  • 7 1

  • Jest wyszukiwarka

   Ew. kliknij u góry strony logo "Aktywne Trójmiasto", potem po lewej znajdź "zaplanuj to" i kliknij "wszystkie" w tej sekcji. I zestawienie gotowe.

   • 0 1

 • joga na molo to swietny pomysł w szczegulnosci ze jest tam mało miejsca .

  i przeszkadzają tłumy gapiów spacerowiczów.Słyszałam tez nieprzyjemne komentarze .

  • 5 2

 • Boso

  "Na boso" o ile wiem, jest regionalizmem. Poprawnie powinno być "boso" lub "na bosaka".

  • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane