Aktywny weekend pod znakiem biegów

The Color Run to jedna z wyjątkowo oryginalnych imprez dla biegaczy. W sobotę odbędzie się w Gdyni.
The Color Run to jedna z wyjątkowo oryginalnych imprez dla biegaczy. W sobotę odbędzie się w Gdyni. mat. prasowe

Bieg z kolorowym proszkiem, kultowy Runmageddon z przeszkodami, zawody dzielnicowe oraz charytatywne. Nadchodzący weekend to prawdziwa gratka dla trójmiejskich fanów biegania. Sprawdź, jak możesz zaplanować aktywny weekend biorąc udział w zawodach i zajęciach na świeżym powietrzu.Kultowa seria biegów z przeszkodami Runmageddon zdobywa ostatni punkt na mapie Trójmiasta. Wcześniej gościła w Gdyni i Sopocie, a w sobotę i niedzielę po raz pierwszy zawita do Gdańska. Zapisy będą możliwe na miejscu, w biurze zawodów zlokalizowanym w parku Reagana. Do wyboru są trzy dystanse dla dorosłych, do tego pracownicy lokalnych przedsiębiorstw będą mieli okazję wystartować w Runmageddonie Biznes Szlachetna Paczka. Wpisowe wynosi od 50 do 300 zł.

W sobotę o godz. 10:30 rozpocznie się impreza The Color Run 2018. Shine Tour na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy trasę o długości 5 km z czterema stacjami z kolorowym proszkiem. Obsypywanie nim uczestników będzie główną atrakcją biegu bez pomiaru czasu, w którym chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. The Color Run to bieg inny niż wszystkie. Na trasie spotkać będzie można uśmiechnięte matki z wózkami, ojców z umorusanymi dziećmi, roztańczone grupy młodzieży, a nawet... jednorożce. Impreza nie ma ograniczeń wiekowych, a dzieci do 10. roku życia uczestniczą w niej za darmo. Pozostali do soboty włącznie mogą zapisać się w cenie 95 zł lub 89 zł za osobę w przypadku zgłoszenia drużyny. Zapisy przez internet prowadzone są w tym miejscu.

Miłośnicy biegania bez dodatkowych atrakcji w sobotę mogą wystartować w przedostatniej odsłonie tegorocznego Grand Prix Dzielnic Gdańska, które odbędzie się na Żabiance. Tak jak przed rokiem, bieg na dystansie 5 km wystartuje spod Ergo Areny zobacz na mapie Gdańska. Całość imprezy rozpocznie się około godziny 10:30 stacjami lekkoatletycznymi, ale już od 9:30 funkcjonować będzie biuro zawodów. Bieg główny odbędzie się już o godzinie 11:15. Dzieci rozpoczną rywalizację o godz. 12 rozgrzewką, a następnie rozegrane zostaną poszczególne kategorie tak, że o 13:40 odbędzie się ostatni bieg Młodzieżowej Rady. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowy medal, który jest czwartym medalem z pięciu części. Pięć medali z pięciu etapów tworzyć będzie kostkę z pięknymi widokówkami Gdańska. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40 zł (Pakiet z koszulką). Podczas imprezy każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił na stacjach lekkoatletycznych z nagrodami na parkingu w centrum imprezy. Nieodłącznym elementem cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie.

Także w sobotę odbędzie się już IV edycja Rodzinnego Biegu "Czyste Miasto Gdańsk" organizowanego przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Po raz pierwszy środki z opłaty wpisowej na Bieg Główny zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Zapisy zostały już zamknięte, ale oprócz zmagań sportowych na miejscu będzie można wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i ZU w ramach corocznego ekofestynu "Święto Południa Gdańska". Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 13:30, dzieci i młodzież wystartują o 11:30. Start i meta biegu zostały zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6 zobacz na mapie Gdańska. Każdy uczestnik biegów otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostaną również nagrody specjalne.

W samo niedzielne południe odbędzie się piąta edycja dobroczynnego marszu "Piaskiem w raka" brzegiem Bałtyku od mola w Orłowie do mola w Brzeźnie. Start z plaży przy molo w Orłowie. Finisz przy molo w Brzeźnie. Bilety-cegiełki do nabycia przed startem w cenie 15 zł.

Bractwo Przygody Almanak oraz Kawiarenka Podróżnicza Południk 18 zapraszają do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Impreza odbędzie się w parku Przymorze (biuro przy centralnym placu zabaw, przy głównej alejce w parku Przymorze od strony ul. Pomorskiej). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości bez wyjeżdżania za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Wpisowe w cenie od 1 do 22 zł po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Tradycyjnie w sobotę już o godz. 9 biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy. Tym razem zawody w Gdańsku odbędą się jedynie na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych, a te w parku Reagana zostaną odwołane ze względu na Runmageddon. Natomiast gdyński parkrun tym razem zostanie przeniesiony z bulwaru Nadmorskiego na Babie Doły. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Jak co tydzień, w sobotę o godz. 11 bezpłatne warsztaty rolkarskie odbędą się wokół Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny zobacz na mapie Gdańska.

Ostatni dzień tygodnia można również zacząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

Na Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu to "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

Opinie (17) 3 zablokowane

 • Nic tylko bieganie... (1)

  To już naprawdę jest nudne.

  • 33 9

  • Zorganizuj cos marudo internetowa

   • 1 4

 • Niestety ale teraz mamy imprezy które są szkodliwe dla zdrowia a podszywajace sie pod bieganie biliczy sie zysk!. (1)

  Najlepszym przykładem jest głupota sypania sie trującym proszkiem za 100 zł wpisowego !
  Chcesz zniszczyć sobie płuca zatruć oskrzela to impreza dla ciebie. Efekty tej głupoty poczujesz za kilka lat lub wcześniej . Ale można tez za darmochę pojechać do młynarza.Ciekawe co bedzie głupiego kolejnego bieg za starym dymiącym dieslem?Są w tym czasie inne imprezy sportowe ale ich sie nie reklamuje tylko te najbardziej szkodliwe.

  • 14 11

  • Niech d**ile się zatruwają i jeszce płacą za to

   Może skończy się ten głupi owczy pęd

   • 2 3

 • Znowu! (2)

  Znwou blokujo muj pinkny bulfar. W weekend chciałbym się przejść na spokojnie a nie kisić z brudasami. Nie mogą biegać po ulicy?

  • 9 5

  • (1)

   NIE
   Bo jeszcze, któryś mi wpadnie pod mój kombajn za 2mln zł.

   • 2 0

   • od biegania som ulice a nie moje pinkne lasy i parki. tam to pszynajmniej moszna sie sprafcić a nie na gurkach menczyć

    • 0 1

 • uwaga (1)

  W ten weekend obchodzimy doroczne "Sprzątanie świata".
  Niech każdy z tych biegaczy weźmie ze sobą worek i posprząta dookoła siebie.

  • 10 3

  • ...jak świata, to świata - znaczy że wszyscy mają sprzątać, nie tylko biegacze. A gdzie internetowe trolle z workami? Nie widzę, nie widzę...

   • 0 1

 • Nie ze...cię sie (1)

  Z tym bieganiem jak z tymi smartfonikami wiecznie galy wlepione i nie patrzy jeden z drugim jak włazi przed jadący pojazd.Idac do łóżka z kobietą też telefonik w ręku?a zapomniałam że w tych rureczkach żadnego pożytku że sprzętu.

  • 8 2

  • Widząc poziom frustracji wylewający się z tego wpisu domyślam się, że Pan Billowy też ma problem z odpaleniem „sprzętu”.

   • 2 2

 • A... (1)

  ... idzćie Wy sobie do lasu biegać... albo lepiej...

  za robotę się weźcie!!

  tysiące specjalistów ds. blokowania ulic, to powinno być karalne (blokowanie ruchu)

  • 12 4

  • Nie krytykuj imprez odbywających się na terenach rekreacyjnych,

   bo dołożysz się właśnie do planowania innych z zamykaniem ulic.

   Przeczytaj, wysil mózg i dopiero pisz.

   • 0 3

 • Runmageddon i Run Beach Morning wydają się kolidować ze sobą.

  Będzie starcie biegaczy jako dodatkowa atrakcja, czy RBM pobiegną w stronę Nowego Portu?

  • 0 1

 • A co się stało z Parkrunem

  I jego klasyfikacją tak chętnie podawaną na trojmiasto.pl? Już nie modny?

  • 3 1

 • Run

  Właśnie jesteśmy w szpitalu na Zaspie. Jest już kilkoro "amatorów" runmagedonu"... Jak wy się do tego spędu przygotowujecie ? Trenuję sport kilkadziesiąt lat i tak się "łamałem" jak wy.

  • 4 1

 • To już się robi chore:/ człowiek czeka na weekend żeby polazic w spokoju po bulwarze, pojeździć na rowerze czy rolkach ścieżka rowerowa to nie, bo wciąż jakieś bieganie:/

  • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Biegowe GP Dzielnic Gdańska - etap 3
Biegowe GP Dzielnic Gdańska - etap 3
festyn, zajęcia rekreacyjne
wrz 19
niedziela, g. 8:00
Gdańsk
Bieg Drogą Dobra
Bieg Drogą Dobra
imprezy i akcje charytatywne, bieg
wrz 19
niedziela, g. 8:00 - 13:30
Bąkowo
#73 Samodzielny Harpuś Wrzeszcz Podleśna Polana
#73 Samodzielny Harpuś Wrzeszcz...
impreza na orientację, trening
wrz 19-26
g. 11:00
Gdańsk

Forum