• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend w Trójmieście. Biegi, spacer, joga, orientacja

ras.
11 czerwca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
W sobotę, 12 czerwca, MOSiR Sopot zaprasza na bieg na dystansie 5 km pod Łysą Górę. W sobotę, 12 czerwca, MOSiR Sopot zaprasza na bieg na dystansie 5 km pod Łysą Górę.

Bieg pod Łysą Górę, piesza wędrówka Wzgórzem Marii, warsztaty na świeżym powietrzu z jogi czy gry parkowe na orientację to tylko kilka pomysłów na to, jak aktywnie spędzić weekend 12-13 czerwca w Trójmieście. Kalendarz imprez znów się zapełnia, sprawdźcie propozycje.Kalendarz imprez na weekend 12-13 czerwca 2021Sopockie Lato - Bieg pod góręMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza w sobotę, 12 czerwca, na kolejny bieg z cyklu Cztery Pory Roku. Sopockie Lato to bieg na 5 km piękną leśną trasą ze startem u podnóża Łysej GóryMapka w Sopocie. Cechą charakterystyczną rywalizacji w tej edycji będzie podbieg pod Łysą Górę. Początek o godz. 12.

Sopockie Lato - TrasaW biegu głównym prowadzone będą osobne klasyfikacje generalne dla kobiet i mężczyzn. Dodatkowo będzie prowadzona osobna klasyfikacja w kategoriach wiekowych. Dla każdego uczestnika pamiątkowy medal na mecie.

Zapisy internetowe w cenie 20 zł zostały już zamknięte. W dniu zawodów zapisy na miejscu w cenie 40 zł. Osoby powyżej 65. roku życia wystartują bezpłatnie. Liczba uczestników biegu jest jednak ograniczona do 150 osób.

Biuro zawodów, szatnie i depozyt będą zlokalizowane przy restauracji Klakier na Łysej
Górze w Sopocie i czynne w godz. 9:30 - 11:30.

Współorganizatorem imprezy jest Big Yellow Foot i The North Event a wspomaga ją Firma Ziaja.

Piesze wędrówki z rodziną - Wzgórze MariiMiasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na kolejną z bezpłatnych, rodzinnych wędrówek w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku".

Druga tegoroczna wędrówka z przewodnikiem odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca. Podczas jej 5 km marszruty uczestnicy zapoznają się z malowniczym pasmem wzniesień Wzgórza Marii, które góruje nad Doliną Świeżej Wody. Na jednym ze zboczy odnajdą też maleńki kamień zwany Kamienną Twarzą.

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z tą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby należy zabrać w wózku terenowym bądź w nosidełku.

Wycieczkę poprowadzi Krzysztof Kochanowicz. Uczestnicy wędrówki poznają: znakowane szlaki turystyki pieszej i rowerowej przebiegające przez lokalne lasy, formy ich oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek. Zbiórka o godz. 9:45 na leśnym parkingu naprzeciwko Dworu OliwskiegoMapka.Gry Parkowe na OrientacjęBractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Gry Parkowe Na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.

W sobotę, 12 czerwca, od godz. 9:30 do 15 impreza odbędzie się w dzielnicy Gdańsk-Strzyża. Zbiórka przy przejściu pod torami SKM na ul. KiepuryMapka. Natomiast w niedzielę, 13 czerwca, zmagania przeniosą się do parku w Brzeźnie, zbiórka przy wejściu na plażę nr 41.Mapka.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent, co jest dodatkową atrakcją zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.

Uczestnicy do wyboru będą mieli cztery kategorie startowe, uzależnione od długości i stopnia trudności trasy. Wpisowe od 3 zł do 22 zł, w zależności od wieku. Zgłaszać się można przed startem bądź wypełniając formularz elektroniczny.

Graj W Zielone - joga w parku KolibkiGraj W Zielone to bezpłatne, całodniowe warsztaty jogi oraz innych aktywności bliskich naturze. Plenerowe zajęcia w parku KolibkiMapka odbędą się w sobotę, 12 czerwca.

To szansa na zielarskie spacery czy naukę plecenia wianków. Warsztaty z jogi poprowadzi AguYoga. W Starej Wozowni będzie okazja poszperać w drobiazgach. Przedmioty na pchlim targu będą szukać nowych właścicieli. Znajdzie się także miejsce na strefę ubrań vintage.

Plan dnia
10:00 - 11:00 Joga na trawie z AguYoga
10:00 - 11:00 Spacer zielarski z Natura Życia
10:00 - 12:00 Plecenie wianków (warsztaty rotacyjne)
10:00 - 12:00 Plecenie z wikliny (warsztaty rotacyjne)
10:00 - 17:00 Pchli Targ
11:00 - 12:00 Spacer zielarski z Natura Życia
11:00 - 13:00 Sitodruk na żywo
11:00 - 14:00 Udekoruj sobie głowę - warsztaty dla dzieci
11:00 - 15:00 Roślinne odciski w glinie (warsztaty rotacyjne)
11:30 - 12:30 Joga na trawie z AguYoga
12:30 - 13:30 Spacer zielarski z Natura Życia
13:00 - 15:00 Plecenie makramy (warsztaty rotacyjne)
13:30 - 14:30 Spacer zielarski z Natura Życia
15:00 - 16:00 Joga na trawie z AguYoga
16:30 - 17:30 Joga na trawie z AguYoga
ras.

Wydarzenia

Piesze wędrówki z rodziną, edycja 2/2021

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Sopockie Lato - Bieg pod górę

40 zł
bieg

Graj w zielone 6

w plenerze, street food, joga

Gry Parkowe na Orientację - Strzyża

22 zł
impreza na orientację

Gry Parkowe na Orientację Park Brzeźnieński

impreza na orientację

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Rozstaje Park JPII

22 zł
zawody / wyścigi, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację

Miejsca

Opinie (10) 6 zablokowanych

 • Ten weekend z dzieciakami spędzę gdzieś nad wodę, bo ma być ładna pogoda. Zabierzemy kocyk, jedzonko i gry Alexandra, żeby się nie nudzić. Trzeba korzystać z pogody póki jest ładna :D

  • 6 1

 • Odpowiedzialny spolecznie sport

  Tylko dla yogi nie powinno być dotacji bo to religia jest bezplatna

  • 3 2

 • (1)

  "Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent, co.."
  // jest dodatkową atrakcją zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.
  pozwala ułatwić pracę organizatorowi i skasować dodatkową piątkę na starcie.

  dodatkowa atrakcja? jakiś żart.

  • 0 1

  • Mamy XXI wiek, więc czemu nie korzystać z technologii, skoro jest? A niestety tanie te rzeczy nie są, ktoś zainwestował, więc niech zbiera sobie tę piątkę (uczestnikowi wiele nie ubędzie, a organizatrowi może po wielu latach inwestycja się spłaci...)

   • 1 0

 • 40zł żeby pobiegać sobie po lesie, w tłumie :)

  Nie dziękuję - wolę w samotności, słuchając śpiewu ptaków i przede wszystkim ...za darmo

  • 9 0

 • Weekend aktywnie?

  Polecam akcję BiegamBoLubię. Ćwiczenia od godziny 10:00 na stadione lekkoatletycznym przy Grunwaldzkiej 244. W tym tygodniu oprócz zwykłego treningu biegowego także "sprawdzian" na 100m. Oczywiście za friko!

  • 2 1

 • Parkrun powraca

  • 1 0

 • 20 zł ze by wbiec na górę :) i te pseudo biegi na orientacje w parku :) (1)

  • 0 3

  • I słusznie. Idzie o to, żeby nie mieszać dzieci z dobrych rodzin z dziećmi z rodzin lumperskich. Rodzic zapłaci 20 zł i wie, że nikt go w lesie nie skroi.

   • 1 0

 • Aktywny łykend

  Cztery piwa i ćwiartka wódki

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane