wiadomości

stat

Biznesmeni łapali wiatr w żagle


W sobotę, 13 czerwca, akwen przy sopockim molo zamienił się w arenę zmagań Biznes Ligi Żeglarskiej. I choć do rywalizacji przystąpiło zaledwie pięć ekip - emocji nie brakowało. Zwycięstwo w premierowej odsłonie regat padło łupem załogi STBU.Biznes Liga Żeglarska to cykl wyścigów regatowych dedykowany reprezentantom rozmaitych trójmiejskich sfer biznesowych. W rozgrywkach biorą udział osoby, które liznęły żeglarstwa na wysokim poziomie, ale również uczestnicy, którzy dopiero uczą się tego rzemiosła. To impreza, której przesłaniem jest rywalizacja, nauka i wyborna zabawa na wodzie.

- Wyścigi Biznes Ligi Żeglarskiej odbywają się w widowiskowej formule up and down. Załogi każdorazowo pokonują dwa okrążenia. To bardzo prosta forma, w której wygrywa najszybsza ekipa. Dzięki takiej formule widzowie podziwiający walkę z sopockiego molo mają dosłownie na wyciągnięcie ręki bardzo emocjonujące zawody łódka w łódkę. Każdy wyścig trwa około 20-30 minut - tłumaczy Paweł Górski, organizator ligi.

Załogi liczące od 4 do 8 osób startowały w łódkach udostępnionych przez organizatorów. To jednostki Delphia 24 One Design, na których m.in. rozgrywana jest polska ekstraklasa żeglarska. To całkiem duże, bardzo zwinne i przede wszystkim bezpieczne jachty regatowe wyposażone w spore kokpity i genakery.

- Mamy trochę doświadczenia, ale żaden z nas nie jest regatowcem, nikt nie ma wielkiej regatowej przeszłości. Tak naprawdę Biznes Liga Żeglarska to świetna lekcja, ale również doskonała okazja na spędzenie w wybornym towarzystwie i miłej atmosferze wolnego czasu. Żeglowanie jest ekstremalnie przyjemne, a jak robi się to z sympatycznymi ludźmi, to przyjemność jest podwójna. A jeśli przy okazji uda nam się ze spotkanymi osobami połączyć siły w biznesie, to tym większy plus - zdradza Maciek, członek załogi Dobre Jachty.

Wszystko wskazywało, że zupełnie bezwietrzny sobotni poranek pokrzyżuje plany żeglarzom. Emocji w pierwszym wyścigu było jak na lekarstwo. Jednak z biegiem kolejnych startów rozkręcały się zarówno załogi, ale również wiatr.

- Pogoda jest absolutnie fantastyczna. Mamy klimat jak nad Morzem Śródziemnym. Na początku wiało słabo i baliśmy się, że nie uda się dobrze popływać przy takim małym wietrze. To się jednak zmieniło i jak widać zabawa była przednia - dodaje.

W premierowej odsłonie cyklu regat Biznes Ligi Żeglarskiej oglądaliśmy w sumie pięć wyścigów, a najlepsza okazała się ekipa STBU. Na drugim stopniu podium uplasowała się załoga Dobre Jachty, a trzecie miejsce przypadło drużynie DobryKantor.pl.

- Warto dodać, że w przyszłych odsłonach cyklu uczestnicy będą mieć okazję szlifowania swoich żeglarskich umiejętności pod okiem profesjonalnych zawodników z klas olimpijskich - zdradza Górski.

Udział w cyklu jest płatny. Załogi mają do wyboru dwa pakiety startowe: brązowy lub rozszerzony. Pierwszy pakiet to koszt rzędu 7,5 tys. zł, natomiast drugi to 9 tys. zł.

Przed nami kolejne emocje związane z BLŻ. Po dwutygodniowej przerwie, dokładnie 27 czerwca rozegrana zostanie druga runda imprezy. Zwycięzców cyklu wyłoni czwarta, finałowa odsłona, która odbędzie się 25 lipca. Będzie to zwieńczenie edycji wiosna/lato. Organizatorzy już teraz zapowiadają start edycji lato/jesień, która zainauguruje pod koniec sierpnia. Od II rundy to rywalizacji w wyścigach dołączy także załoga Trojmiasto.pl

Klasyfikacja pierwszych regat BLŻ:
1. STBU
2. Dobre Jachty
3. DobryKantor.pl
4. Argo Card
5. Magazyn Prestiż
Terminarz BLŻ edycja wiosna/lato:
I runda - 13.06
II runda - 27.06
III runda - 11.07
IV runda (finał) - 25.07

Opinie (12)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.