wiadomości

Blisko 5,5 tys. osób w Biegu Niepodległości

Bieg Niepodległości w Gdyni.

Niespełna 5,5 tys. osób odzianych w białe i czerwone koszulki ukończyło gdyński Bieg Niepodległości na dystansie 10 km. Ze świetnym czasem 29 minut i 52 sekund wygrał Tomasz Grycko, który tym samym "ustrzelił" wielkiego szlema PKO Grand Prix Gdyni. Nikomu wcześniej nie udało się triumfować we wszystkich czterech biegach w jednym roku.

Do Biegu Niepodległości, który zwieńczył tegoroczny cykl PKO Grand Prix Gdyni, zgłosiło się 6185 osób. Linię mety piątkowego biegu przecięło 5432 uczestników, a wśród nich prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, dla którego był to debiut w tej imprezie.

Na samym początku biegu uczestnicy utworzyli żywą, biało-czerwoną flagę. Wszystko dzięki koszulkom, które zostały dołączone do pakietów startowych.

10-kilometrową trasę jako pierwszy pokonał faworyzowany Tomasz Grycko, dla którego było to czwarte tegoroczne zwycięstwo w biegach zaliczanych do gdyńskiego cyklu. I co istotne, trzykrotnie udało mu się złamać czas 30 minut. To wielki sukces zawodnika z Władysławowa.

- Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszej wygranej, ale również z triumfu w całym cyklu. Gdyńska trasa jest chyba moją ulubioną, bo zawsze gdy tutaj startuję, czuję wielką moc. Dziś na 5 kilometrze trochę jej brakowało, a przecież Marek był tuż za mną. Na całe szczęście udało się utrzymać pierwszą lokatę do końca - zdradza Tomasz Grycko, zwycięzca PKO Grand Prix Gdyni.
Tuż za reprezentantem UKS Blizy, ze stratą 40 sekund, uplasował się Marek Kowalski z Żukowa. Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Kotłowski z Ostromecka. Jego czas to 31 minut i 12 sekund.

Blisko 5,5 tys. uczestników utworzyło żywą flagę.
Blisko 5,5 tys. uczestników utworzyło żywą flagę. fot. trojmiasto.tv
Najszybszą kobietą Biegu Niepodległości okazała się Aleksandra Lisowska z Olsztyna. Drugie miejsce wśród pań przypadło Ewelinie Paprockiej, do której powędrował tytuł najlepszej biegaczki PKO Grand Prix Gdyni. Trzecie miejsce w piątkowym biegu przypadło Kamili Pobłockiej.

- Świetnie się dziś biegło. Jestem bardzo zadowolona ze swojej postawy, bo był to mój najszybszy bieg w tym roku. Pomimo tego, że dziś rano napadało trochę śniegu, to pogoda dopisała biegaczom - mówi Kamila Pobłocka.
Każdy uczestnik, który ukończył bieg, został nagrodzony pamiątkowym medalem będącym czwartym i zarazem ostatnim elementem układanki przedstawiającej ulicę Świętojańską w dwóch obliczach - tuż po powstaniu oraz współcześnie.

Trasa Biegu Niepodległości: Skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica", Skwer Kościuszki - aleja Jana Pawła II - Jerzego Waszyngtona - Św. Piotra - Tadeusza Wendy - Polska - Janka Wiśniewskiego - Jana z Kolna - Tadeusza Wendy - Portowa - Plac Kaszubski - Świętojańska - Józefa Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - aleja Jana Pawła II - Skwer Kościuszki. Meta: Skwer Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica".

Opinie (73)

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl