wiadomości

Blisko 600 osób biegało w porcie wojennym

Już po raz siódmy biegacze z całej Polski wzięli udział w Biegu 5 Mil w Porcie Wojennym w Gdyni zobacz na mapie Gdańska. Zwycięstwo padło łupem faworyta Tomasza Grycko, który pokonał dystans nieco ponad 9 km w 28 minut i 56 sekund.

W czwartek, punktualnie o godz. 11 blisko 600 zawodniczek i zawodników ruszyło na trasę Biegu 5 Mil. Niestety, tym razem pogoda nie rozpieszczała biegaczy, którzy musieli mierzyć się z porywistymi podmuchami wiatru. Niesprzyjające warunki atmosferyczne wynagrodziła im jednak trasa, której tło tworzyły obiekty i okręty wojenne.

Najszybszym zawodnikiem biegu - zgodnie z przewidywaniami - okazał się Tomasz Grycko, który dystans 5 mil morskich pokonał w czasie 28 minut i 56 sekund. Jako drugi linię mety przeciął Dawid Klaybor (29:09), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Adam Marysiak (30:41).

W rywalizacji drużynowej zwycięstwo padło łupem gdyńskiej JW 3936 RAKIETOWCY. Drugie miejsce zajęła drużyna 34 BKPanc z Żagania. Trzecie miejsce wywalczyła 6 Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa. Na wynik drużyn złożyły się czasy pięciu biegaczy, w tym jednej biegaczki.

Opinie (14)

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl