Biegiem zaliczyli sopocką wiosnę na 5

11 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Bieg na 5 kilometrów ukończyły 423 osoby. Bieg na 5 kilometrów ukończyły 423 osoby.

Za nami III edycja Sopockiej Wiosny na 5 - biegu, którego głównym celem jest upamiętnienie organizacji przez Sopot Halowych Mistrzostw wiata w Lekkiej Atletyce. W rywalizacji w biegach młodzieżowych, jak i w wyścigu na 5 km udział wzięło blisko 700 uczestników. W tym ostatnim najszybszy okazał się Michał Czapiński, który uzyskał czas 15 minut 35 sekund.

Dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach: 250 metrów (3-5 lat, 6-8 lat), 500 metrów (9-12 lat) i 750 m (13-15 lat). Natomiast w biegu głównym, który prowadził od tunelu przy Placu Kuracyjnym, ul. Powstańców Warszawy, aleją Wojska Polskiego do Ergo Areny, do pokonania było 5 km. Ten dystans najszybciej pokonał Michał Czapiński z czasem 15 minut i 35 sekund. Za nim zameldował się Błażej Król (15:49), a trzecią pozycję zajął Damian Wnuk (15:56).

Wśród pań triumfowała Marta Łagownik (17:48), drugie miejsce przypadło Monice Rolbieckiej (18:09), a trzecie Alicji Misiak (19:06).

Łącznie we wszystkich startach udział wzięło blisko 700 uczestników w wieku od 2 lat - Joanna Łochińska z Gdyni, do uczestników kategorii 80 lat i więcej mężczyzn.

Najwięcej emocji związanych było z rywalizacją najmłodszych, którym głośno kibicowali na trasie rodzice. Duże brawa na mecie dostał również Edmund Pałasz z Rumi, który dystans pokonał o kulach w czasie 41:16.

Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal a najlepsi, którym udało się wbiec na podium - nagrody.

Do końca marca można do siedziby MOSiR Sopot, przy ul. Bitwy pod Płowcami 67 C przynosić sprzęt i odzież sportową dla wychowanków Sopockiego Domu Dziecka na Wzgórzu - akcja prowadzona jest przy okazji organizacji biegu.

Impreza odbyła się pod patronatem prezydenta miasta Sopotu, a jej organizatorami byli: sopocki MOSiR, Ergo Arena, Urząd Miasta Sopotu i "The North Event". Imprezę wsparły firmy: Ziaja, Timex oraz Atom Trefl Sopot.

Przypomnijmy, że organizowane przez Sopot Halowe Mistrzostwa Świata odbywały się w dniach 07-09 marca 2014 roku w Ergo Arenie. W rywalizacji udział wzięło 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów. Podczas zawodów padł jeden rekord świata, 13 najlepszych wyników świata oraz 51 rekordów krajowych.

Opinie (11) 2 zablokowane

• 15 minut 5 kilometrów to rowerem jade wolniej :)