• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Chaos na ścieżkach rowerowych przy plażach. Winni rowerzyści i piesi

Bartosz
19 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Chaos na ścieżkach rowerowych to problem, który rozwija się szczególnie wiosną i w sezonie letnim. Chaos na ścieżkach rowerowych to problem, który rozwija się szczególnie wiosną i w sezonie letnim.

Chaos na ścieżkach rowerowych na pasach nadmorskich przy plażach to problem, który wskazuje w swojej wiadomości pan Bartosz. Zdaniem naszego czytelnika zagrożenie stwarzają zarówno rowerzyści, rolkarze czy użytkownicy hulajnóg, ale również i piesi. Szczególnie w zatłoczonych miejscach. - Chodzi o bezpieczeństwo. Czasami wystarczy jeden nieprawidłowy ruch, by doszło do tragedii - czytamy.Czy podzielasz zdanie pana Bartosza?

Mamy wiosnę, a przed nami jeszcze sezon letni. Tradycyjnie plaże i pasy nadmorskie w Trójmieście tętnią życiem, gdy tylko pojawia się słońce i sprzyjająca spacerom temperatura. Jest kwiecień, więc w kolejnych miesiącach chęć spędzenia czasu na świeżym powietrzu będzie rosła.

I trudno się dziwić. Tylko mam wrażenie, że co niektórzy za bardzo się relaksują i wyłączają myślenie. To często doprowadza do chaosu. Szczególnie w miejscach głównie zatłoczonych, jak np. przy molo w Brzeźnie. Nie mówię tego złośliwie, ale chodzi o bezpieczeństwo ich samych, a także innych.

Sprawdź szlaki rowerowe w TrójmieściePas nadmorski w wielu miejscach to zarówno chodniki, jak i ścieżki rowerowe. Teoretycznie każdy zna ich zastosowanie, a mimo to ludzie chodzą, jak chcą i gdzie chcą. Spacerują po ścieżkach, choć metr obok jest droga przeznaczona specjalnie dla nich. Przecież za chwilę będzie mnóstwo rowerzystów czy rolkarzy, o hulajnogach nie wspominając. Czasami wystarczy jeden nieprawidłowy ruch, by doszło do tragedii.

Piesi na ścieżce rowerowejI to działa też w drugą stronę. Używając sformułowania "tragedia", mam na myśli to, że niekiedy prędkość rowerzystów sięga 30-40 km/h. Chyba nie wszyscy rowerzyści są świadomi, że mają obowiązek zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, o czym jasno mówią przepisy ruchu drogowego. Chyba nietrudno domyślić się, co się stanie, jeśli jadący jednośladem wjedzie w tych, którzy akurat przechodzą przez ścieżkę rowerową, aby dojść do plaży.

Mieszkam w Gdańsku od wielu lat i widzę, że co roku historie się powtarzają. Wiem, że weekend czy wakacje to przede wszystkim czas relaksu, ale mimo to warto mieć oczy dookoła głowy, a także czasami zwolnić. Być może akurat to sprawi, że unikniemy nieszczęścia.
Bartosz

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (281)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20-27 zł
impreza na orientację

Bachata Womanity z Evelą Grablowską

119 zł
kurs tańca

Zajęcia Otwarte z Jogą Kundalini W Centrum Joga i Pilates

joga

Forum

Najczęściej czytane