wiadomości

Charytatywne wyprawy rowerowe w Trójmieście

Najnowszy artukuł na ten temat

Żeglarstwo w czasie koronawirusa. Jacek Chabowski samotnie z Lizbony do Gdańska

Robert Ćwikliński podróżuje po Polsce szlakiem kibicowskim. Po drodze zbiera koszulki z podpisami i szaliki od fanów różnych klubów. Trafią one na aukcję, z której dochód pomoże placówce zajmującej się dziećmi z porażeniem mózgowym.
Robert Ćwikliński podróżuje po Polsce szlakiem kibicowskim. Po drodze zbiera koszulki z podpisami i szaliki od fanów różnych klubów. Trafią one na aukcję, z której dochód pomoże placówce zajmującej się dziećmi z porażeniem mózgowym. fot. facebook

Uczestnicy dwóch rowerowych wypraw charytatywnych po Polsce zatrzymają się w czwartek w Trójmieście. Robert Ćwikliński i Tomasz Wróbel, pokonując kolejne kilometry, próbują pomóc komuś w potrzebie. Obaj pochodzą z Opola, ale jadą osobno, reprezentując dwie niezależne inicjatywy. Pierwszy podąża kibicowskim szlakiem polskich klubów sportowych. Drugi odwiedza ośrodki Akademickich Związków Sportowych.Czy promowanie akcji charytatywnych poprzez nietypowe wyzwania sportowe to dobry pomysł?

w ten sposób można dotrzeć do większej ilości ludzi, oby więcej takich inicjatyw 58%
trudno powiedzieć, ale nie neguję tego, każdy pomaga jak umie 21%
nie sądzę, w większości autorom chodzi o rozgłos wokół własnej osoby 21%
zakończona Łącznie głosów: 62
22-letni Robert Ćwikliński zdecydował się na wyprawę rowerową szlakiem polskich klubów sportowych. Kibic Odry Opole 29 lipca wyruszył z Chojnic w liczącą ok. 2500 km trasę, podczas której zamierza odwiedzić w sumie kibiców aż 55 drużyn. Dziennie pokonuje od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 km.

Celem inicjatywy Roberta jest wsparcie dla fundacji DOM, zajmującej się pomocom dzieciom z porażeniem mózgowym. Podczas swojej podróży kibic odwiedza stadiony i zbiera koszulki oraz szaliki z autografami sportowców oraz inne gadżety kibicowskie. Wszystkie trafią na aukcje.

Dochód z nich zostanie przekazany na zakup nowego fundacyjnego busa, który będzie dowoził podopiecznych fundacji na zajęcia rehabilitacyjne. Jego koszt to około 160 tys. zł. Każdy chętny może wesprzeć inicjatywę w zbiórce pieniędzy prowadzonej równolegle przez internet.

Na trasie jego wyprawy znalazły się m.in. odwiedziny u fanów Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia oraz Lechii Gdańsk. W gościnę zamierzają przyjąć go także kibice żużlowego Wybrzeża. Do Trójmiasta planuje dotrzeć jeszcze w czwartek, a w dalszą trasę wyruszyć w sobotę.

ŚLEDŹ RELACJĘ ZE ZMAGAŃ ROBERTA NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM

To już nie pierwsza tego typu akcja w wykonaniu opolskiego kibica. Wcześniej w samotnym przejeździe rowerem pokonał 1696.52 km zbierając blisko 10 tys. zł na rzecz Hospicjum Opolskiego "Betania".Także w czwartek, w Gdańsku zamierza zatrzymać się Tomasz Wróbel. Jego rowerowa wyprawa rozpoczęła się 3 sierpnia w Opolu. Ta eskapada ma z kolei charakter akademicki. Wróbel jest absolwentem Wychowania Fizycznego na Politechnice Opolskiej. Obecnie pracuje jako asystent na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Jest też Radnym Miasta Opola oraz członkiem Prezydium Zarządu Głównego AZS w Polsce.

Wspólnie z dwoma innymi przedstawicielami opolskiego środowiska akademickiego: Piotrem BanachemWojciechem Stefaniakiem 30-latek zdecydował się objechać Polskę wzdłuż granic, goszcząc głównie w miastach, gdzie są ośrodki AZS. Zaplanowali trasę o łącznej długości 2909 km.

Celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy dla opolskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, które realizuje marzenia chorych dzieci. Na liście "marzycieli" znaleźli się m.in. 6-letni Franek, który chciałby przejechać się samochodem rajdowym z Krzysztofem Hołowczycem czy 7-letni Błażej, który chciałby odwiedzić Legoland w Danii.

Fundację można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 z dopiskiem "Rowery AZS Opole".

Tomasz Wróbel (z lewej) trasę dookoła Polski miał pokonać z dwoma towarzyszami. Dwóch z nich musiało wycofać się z charytatywnej wyprawy, jednak postanowił, że dotrzyma słowa i ukończy wyzywanie choćby w pojedynkę.
Tomasz Wróbel (z lewej) trasę dookoła Polski miał pokonać z dwoma towarzyszami. Dwóch z nich musiało wycofać się z charytatywnej wyprawy, jednak postanowił, że dotrzyma słowa i ukończy wyzywanie choćby w pojedynkę. fot. facebook


Akcja ma być powtórką z lipca 2010 roku, kiedy to Wróbel, Stefaniak i Krzysztof Rejman (zastąpiony później przez Mieszko Antoniaka z powodów zdrowotnych) przejechali Polskę i zebrali 4500 zł. Tegoroczna akcja ma poprawić ten wynik.

Niestety, już od 5 sierpnia Wróbel jedzie sam. Wcześniej do Opola zawrócić musiał Stefaniak, a w Bukowinie Tatrzańskiej groźnego wypadku przy dużej prędkości przewrócił się Banach. Dalsza wyprawa stanęła pod znakiem zapytania, ale Wróbel zdecydował się dokończyć ją sam. Do Opola planowo ma wrócić 22 sierpnia.

W Gdańsku Tomasz zatrzyma się od czwartku do soboty. Spotkać go będzie można w Górkach Zachodnich, gdzie gościł będzie w hotelu konferencyjno-sportowym Galion. Skorzysta tam z noclegu i wyżywienia, odnowy rehabilitacyjnej oraz infrastruktury sportowej do podtrzymania kondycji i technicznej do ewentualnych napraw roweru.

ŚLEDŹ WYPRAWĘ Z AZS WKOŁO POLSKI PO MARZENIA NA FACEBOOKU

Opinie (7)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl