wiadomości

stat

Chodź na łyżwy. Bezpłatna szkółka dla dzieci od 5 do 12 lat w "Olivii"

Klub Sportowy Stoczniowiec

Hala "Olivia" to kolejne miejsce, w którym odbędzie się dzień otwarty ogólnopolskiego programu "Chodź na łyżwy". Zdjęcie z premierowej edycji w Łodzi.
Hala "Olivia" to kolejne miejsce, w którym odbędzie się dzień otwarty ogólnopolskiego programu "Chodź na łyżwy". Zdjęcie z premierowej edycji w Łodzi. fot. PZŁF/pfsa.com.pl

Dzieci od 5 do 12 lat w niedzielę, w hali "Olivia" przy ul. Grunwaldzkiej 470 w Gdańsku mogą spróbować sił w bezpłatnej szkółce jazdy na łyżwach. Na półgodzinną sesję trzeba wcześniej zarejestrować się przez internet. Ci, którym się spodoba, mogą podjąć treningi w jednym z trzech gdańskich klubów. W dniu otwartym programu "Chodź na łyżwy" nie zabraknie także pokazów łyżwiarstwa synchronicznego i figurowego. Początek o godzinie 9.Zapisz się na niedzielne zajęcia w hali OliviaProgram "Chodź na łyżwy" realizowany jest przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PGE Energia Ciepła. Na celu ma popularyzację łyżwiarstwa jako sportu, który może uprawiać każdy, niezależnie od wieku, w szczególności dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia dla najmłodszych są korzystne tak dla ich rozwoju fizycznego, jak i emocjonalnego.

Bezpłatne treningi na lodzie odbywają się co najmniej trzy razy w tygodniu, a wspomagane są treningiem motorycznym oraz zajęciami taneczno-baletowymi. Prowadzą je szkoleniowcy pracujący w klubach będących członkami PZŁF.

W Gdańsku szkółki organizują: Stoczniowiec, GKŁ Olivia oraz Iceskater. Każdy może wybrać dogodne dla siebie terminy, bo do wyboru są zajęcia na lodzie lub w sali, które odbywają się praktycznie codziennie. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 503 875 882, 608 558 432 lub 606 831 421.

Sprawdź, harmonogram zajęć w GdańskuProgram niedzielnych zajęć w Hali "Olivia"
Program niedzielnych zajęć w Hali "Olivia" fot. mat. prasowe PZŁF
10 marca, w niedzielę w Gdańsku odbędzie się dzień otwarty programu "Chodź na łyżwy". Impreza przeprowadzona będzie na głównej tafli Hali "Olivia" przy ul. Grunwaldzkiej 470. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą bezpłatnie pojeździć na łyżwach w 30-minutowych sesjach. Kto nie ma własnego sprzętu, może skorzystać z wypożyczalni (7 zł za łyżwy).

- Zapraszamy zarówno tych, którzy łyżwy będą mieli pierwszy raz na nogach, jak i tych, którzy już co nieco potrafią. Podczas dnia otwartego dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach, pobawić się i zobaczyć efektowny pokaz. Łyżwiarstwo to fantastyczny, pełen radości sport, co właśnie poprzez organizację takich imprez chcemy pokazać - podkreśla Dominika Mazur, koordynator Programu "Chodź na łyżwy".
W niedzielę do wyboru są zajęcia o godzinie: 9, 9:30, 10:15, 11 i 11:30. Na konkretną sesję wcześniej trzeba zapisać się przez internet.

Przeczytaj, jak uczyć dzieci jazdy na łyżwachPodczas całego spotkania z programem "Chodź na łyżwy" prowadzone będą animacje. Nie zabraknie też pokazów. Wystąpi team Ice Fire Junior, który od 14 do 16 marca reprezentować będzie Polskę w mistrzostwach świata juniorów w łyżwiarstwie synchronicznym w Neuchatel w Szwajcarii, a także team Ice Fire Basic Novice oraz dzieci z klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk w wesołym układzie grupowym.

Ice Fire Junior, mistrzynie Polski w łyżwiarstwie synchronicznym

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl