wiadomości

Gimnazjum nr 16 najlepsze na inaugurację

KL Lechia Gdańsk

Gimnazjum nr 16 zdominowało pierwsze wiosenne zawody w ramach Czwartków Lekkoatletycznych, które organizuje KL Lechia Gdańsk.
Gimnazjum nr 16 zdominowało pierwsze wiosenne zawody w ramach Czwartków Lekkoatletycznych, które organizuje KL Lechia Gdańsk. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Siedem szkół przystąpiło do inauguracyjnych zawodów Gimnazjalnych Czwartków Lekkoatletycznych, które przeprowadził KL Lechia Gdańsk. Połowę z 12 konkurencji wygrali reprezentanci Gimnazjum nr 16. Ta ekipa jest również na czele klasyfikacji drużynowej. Drugi mityng z tego cyklu odbędzie się 23 maja o godzinie 11 na stadionie GOKF przy al. Grunwaldzkiej. Udział jest bezpłatny.TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH (.DOC)

Czy w Gdańsku pojawił się nowy, mocny lekkoatletyczny ośrodek, który pierwszy pokaz mocy dał na inaugurację Czwartków Lekkoatletycznych? Rokowania dla Gimnazjum nr 16 oraz dla działającego przy ZKPiG nr 12 UKS Zaspa są bardzo dobre.

- Wystartowaliśmy od tego roku szkolnego. Mamy już prawie 100 zawodniczek i zawodników w różnym wieku. Młodzież rekrutujemy od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do trzeciej klasy gimnazjów. Na razie specjalizujemy się w lekkoatletyce. W przyszłym roku zamierzamy rozszerzyć działalność o unihokej - mówi nauczyciel i trener Adam Dembiński.

Jego podopieczni na stadionie GOKF nie mieli sobie równych aż w sześciu konkurencjach. Popisem uczniów Gimnazjum nr 16 był zwłaszcza bieg na 1000 metrów, w którym zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Mikołaj Jarzynka przed Rafałem HandzelemKrzysztofem Daszkiewiczem.- Jesteśmy tacy mocni, bo dobrze przygotował nas trener Dembiński. Ja trenuję lekkoatletykę już drugi rok. Specjalizuję się w biegu na 300 metrów - podkreśla Anna Skrzynecka, która na swoim koronnym dystansie wbiegła na najwyższy stopień podium.

W konkurencjach szybkościowych królowała jednak przede wszystkim Kamila Kalinowska. Wygrała ona bieg na 100 metrów, na 300 była druga, a trzeci wynik osiągnęła w skoku w dal. Oczywiście zgodnie z regulaminem tylko jeden rezultat każdego uczestnika zaliczany jest do klasyfikacji drużynowej.

- W sporcie jestem już od kilku lat. Wcześniej trenowałam pływanie, karate, a w piłce ręcznej z UKS Conrad byłam mistrzynią Gdańska. Od roku poświęciłam się treningom lekkoatletycznym - przedstawia się Kalinowska.

O tym, że sporty walki mogą być dobrym przygotowaniu do lekkoatletyki świadczy również sukces Marcina Grabskiego, który na finiszu biegu na 300 metrów o 0.3 sekundy pokonał szkolnego kolegę, Szymona Sargalskiego.

- Od czterech lat trenuję taekwondo. Nie mam zamiaru zmieniać dyscypliny. W lekkoatletyce złoty medal udało mi się zdobyć po raz pierwszy - podkreśla Grabski.Jedynym uczestników Gimnazjalnych Czwartków, który zdołał powtórzyć zwycięstwo odniesione w ostatnich zawodach jesiennych z tego cyklu, był Filip Traczyk. Mimo że uczeń Lingwisty ustanowił rekord życiowy, w stosunku do wrześniowego konkursu poprawił się o 18 centymetrów to... nie był zadowolony.

- Na wiosnę założyłem, że skoczę 6,5 metra, a zatem jeszcze sporo brakuje. Taki wynik powinien dać mi prawo startu w mistrzostwach Polski, czyli awans do grona 20 najlepszych juniorów młodszych w tej konkurencji w kraju. Byłby to już sukces, gdyż dopiero pierwszy sezon startuje w tej kategorii wiekowej. Skok w dal od trzech lat trenuję w Lechii Gdańsk - mówi Traczyk.

W jego ślady mogą pójść nie tylko uczestnicy Gimnazjalnych Czwartków Lekkoatletycznych. KL Lechia jest cały czas otwarty na nowych adeptów Królowej Sportu.

- W tych zawodach frekwencja nie była zbyt wysoka, gdyż trudno było dobrać optymalny dla wszystkich termin z uwagi na testy gimnazjalne. Liczymy, że w maju wrócimy do liczy 200-300 uczestników. Natomiast w każdej chwili można w naszym klubie rozpocząć treningi. Nasi trenerzy są do dyspozycji na stadionie przy ul. Traugutta 29 we: wtorki i czwartki o godzinie 16 oraz w soboty o 10 - informuje Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia.

Zwycięzcy pierwszych wiosennych zawodów dla gimnazjów 2014 roku
Dziewczęta
100 metrów: Kamila Kalinowska G 16 14.8
300 metrów: Anna Skrzynecka G 16 45.9
600 metrów: Aleksandra Gałka Lingwista 1:56.1
chód 1000 metrów: Adrianna Lach G 3 4:49.04
skok w dal: Karolina Halman G 48 3.91
pchnięcie kulą: Nikola Sułek G 48 12.98

Chłopcy
100 metrów: Stanisław Laskowski G 16 12.3
300 metrów: Marcin Grabski G 16 40.3
1000 metrów: Mikołaj Jarzynka G 16 3:01.6
chód 2000 metrów: Dawid Lach G 3 11:07
skok w dal: Filip Traczyk Lingwista 5.76
pchnięcie kulą: Patryk Kujot G 16 12.11


TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH (.DOC)

Opinie (6)

 • (3)

  Gimnazjum 33 nie startowało, dlatego G16 prowadzi po pierwszej edycji!!!

  • 2 8

  • nieobecni zawsze nie mają racji

   jak nie startowali to przegrali proste

   • 5 0

  • zalosne

   A moze tak pogratulowac mlodziezy, ktorej sie chce i potrafi !!! Wielkie brawa dla zwyciezcow!

   • 7 0

  • haha

   nie, po prostu są świetni!!!!!!!!

   • 1 0

 • ok

  gim 16 dało ognia

  • 3 0

 • fantastycznie...

  ... 600-tysięczne miasto, którego władze dokładają dziesiątki milionów do klubu kopaczy i jego pustego stadionu, a dzieciaki biegają po żużlowej bieżni jak w prowincjonalnym miasteczku w latach 80-tych. Samo zdrowie

  • 11 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane