• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Dokąd na kajaki poza Trójmiasto? Od spokojnych rzek po rwące strumienie

Mikołaj Pachniewski
15 sierpnia 2022, godz. 14:00 
Opinie (37)
Spływ kajakowy to doskonała sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Spływ kajakowy to doskonała sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Kajakiem można pływać nie tylko w Trójmieście. Bogatą ofertę dla miłośników tego sportu znajdziemy także poza naszą aglomeracją. Można wybierać w rozmaitych rzekach i trasach od tych spokojnych i polecanych dla początkujących, do niemalże górskich potoków, które nadają się tylko dla osób zaprawionych w poskramianiu wody wiosłem.Kajaki. Sprawdź, gdzie popływasz w Trójmieście i okolicachCo najbardziej cenisz sobie podczas pływania kajakiem?

Spływ RaduniąTo z pewnością jeden z najpopularniejszych wyborów rzek do wyprawy na kajaki, choćby dlatego, że to doskonała propozycja dla początkujących. Nurt na Raduni jest bardzo spokojny, przeszkód niewiele, a rzeka meandruje pośród kaszubskich lasów, łąk i pól.

Poznaj historię kajakarza, który jako pierwszy przepłynął Bałtyk. Dokładnie 25 lat temuNajpopularniejszym miejscem startu są Ostrzyce, skąd można popłynąć odcinkiem znanym jako "Górna Radunia". W zależności od wybranego organizatora, spływ można zakończyć w Goręczynie, Somoninie lub w Kiełpinie. To odcinek szczególnie polecany dla osób zaczynających swą przygodę z kajakami. Alternatywnym miejscem startu są także Rutki skąd można udać się do Kolbud, a po drodze kajakarzy czekają dwie przenoski. Taki spływ trwa od 2 do 5 godzin w zależności od wybranego punktu końcowego i umiejętności.

Spływ kajakowy Radunią. Materiał archiwalnyOrganizatorzy proponują także trasę znaną jako "Kółko Raduńskie", która przebiega przez 25 różnej wielkości akwenów wodnych położonych na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Na pokonanie tej trasy należy jednak przeznaczyć 2 dni.

Cena w zależności od wybranego organizatora, trasy i dnia tygodnia waha się od 40 do 90 złotych od osoby.

Kajaki w Trójmieście. Sprawdź, gdzie popływamy i za ile?  • Spływ Radunią dostarczy wielu niezapomnianych widoków.


Spływ kajakowy - Wda  • Spływ Wdą to gwarancja niezapomnianych widoków.
  • Spływ Wdą to gwarancja niezapomnianych widoków.
  • Spływ Wdą to gwarancja niezapomnianych widoków.
  • Spływ Wdą to gwarancja niezapomnianych widoków.
Rzeka Wda to jedna z najpiękniejszych rzek na Kaszubach. Położona w samym centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego zaskakuje swoją różnorodnością i dziewiczą przyrodą. Jednym z najpopularniejszych miejsc startowych jest Lipusz, do którego z Trójmiasta można dotrzeć pociągiem (z przesiadką w Kościerzynie). Natomiast jako metę organizatorzy proponują Loryniec, Czarną Osadę lub Wdzydze Kiszewskie. Tam po skończeniu spływu można jeszcze odwiedzić Muzeum Wsi Kaszubskiej.

Sama trasa jest stosunkowo łatwa i przyjemna. Na rzece znajdują się wszelakie przeszkody w postaci drzew powalonych przez bobry, ale by je pokonać najczęściej nie trzeba wychodzić z kajaka. Ponadto po drodze płynie się przez malownicze jezioro Schodno.

Pokonanie trasy z Lipusza do Wdzydz Kiszewskich zajmuje od 5 do 7 godzin. Natomiast koszt waha się od 40 do 80 złotych.

Spływ rzeką RedąKolejna propozycja to 17-kilometrowa trasa, która swój początek bierze w Wejherowie, a kończy w Redzie. Płynąc rzeką Redą przepływamy przez 100 meandrów. Równocześnie jest to niezwykle zmienny, dziki i niepowtarzalny odcinek. Cieszy się on dużą popularnością ze względu na bliskość Trójmiasta. Polecana jest jednak dla wprawionych kajakarzy, gdyż niezbędne są umiejętności manewrowania kajakiem, ze względu na liczne meandry, bystrza i drzewa.

Przepłynięcie "Meandrów Redy" powinno zająć od 3 do 4 godzin. Cena to ok. 60 złotych za osobę.

Spływy kajakowe ŁupawaNa koniec prezentujemy najbardziej ekstremalną propozycję. Rzeka Łupawa w całości uznawana jest za trudną. Spływ zacząć możemy w Kozinie i zakończyć w Łupawie, pokonując przy tym 21 km. Łupawa przypomina tu górski potok, a kajakarze muszą zmierzyć się wartkim nurtem, niebezpiecznymi głazami i podwodnymi kamieniami. Oprócz tego pokonać trzeba wiele zwalonych drzew.

Trasa nadaje się dla doświadczonych kajakarzy, którzy mają już wiele spływów na koncie i zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw rzek o górskim charakterze. Koszt takiej przyjemności waha się do 60 do 90 zł za osobę.

Powyższe przykłady to jedynie część propozycji, gdyż w okolicach Trójmiasta jest ich jeszcze więcej. W opiniach wymieniajcie polecane przez was rzeki i spływy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-trening dla dzieci | Smęgorzyno

impreza na orientację, trening

Czwartkowa wędrówka po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Kurs tańca: Blues i swing

kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane