wiadomości

stat

Ekstremalny trening na... pokładzie okrętu

Blisko 60 śmiałków wzięło udział w morderczym treningu zorganizowanym na pokładzie niszczyciela ORP "Błyskawica" zobacz na mapie Gdyni. Uczestnicy biegali, skakali, dźwigali i czołgali się pod zasiekami. A to wszystko w celu odpowiedniego przygotowania się do majowego Runmageddonu Rekrut.Organizatorzy sobotniego treningu przygotowali dla uczestników kilometrowy tor z dziesięcioma przeszkodami, które zostały rozmieszczone na Nabrzeżach Prezydenta zobacz na mapie GdyniPomorskim zobacz na mapie Gdyni oraz na historycznym okręcie. I to właśnie ćwiczenia wykonywane na pokładzie niszczyciela cieszyły się największym zainteresowaniem.

- Przy tej pięknej, wiosennej aurze przygotowujemy się do gdyńskiego Runmageddonu. A jako, że będzie to edycja morska, postanowiliśmy nawiązać do morza. Stąd też pomysł zorganizowania treningu na ORP "Błyskawica". Dla osób, które dziś z nami trenowały, był to swego rodzaju przedsmak majowych zmagań - wyjaśnia Grzegorz Brandt z BigYellowFoot.
Po kilkuminutowej rozgrzewce, uczestnicy rozpoczęli ekstremalny trening, którego elementami były m.in. wspinaczka po linie i ściankach, przysiady z pontonem okrętowym, czołganie pod zasiekami, dźwiganie gigantycznych opon czy wciąganie odbijaczy po burcie.

- Oprócz zajęć na samym okręcie, przygotowaliśmy również cały segment ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała - dodaje.
Przypomnijmy, że sobotni trening był jednym z etapów przygotowań do zawodów Runmageddon Rekrut, które 21 maja zadebiutują w Gdyni.

Uczestnicy treningu raczej nie mieli problemów z pokonaniem drewnianej ścianki.
Uczestnicy treningu raczej nie mieli problemów z pokonaniem drewnianej ścianki. fot. Michał Jelionek/trojmiasto.pl

Opinie (15) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl