• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Garmin Półmaraton Gdańsk 2020

Tegoroczna edycja Półmaratonu w Gdańsku będzie bardzo wyjątkowa. Na zawodników czeka nowy termin, nowa lokalizacja i ograniczona dostępność! Tak w skrócie można powiedzieć o zawodach, które odbędą się 4 października 2020 roku w sercu Gdańska.

W związku z licznymi obostrzeniami sanitarnymi, ale też możliwościami jakie daje nam miasto Gdańsk zdecydowaliśmy, że tegoroczna edycja gdańskiego półmaratonu odbędzie się w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. W bezpośrednim sąsiedztwie ECS, "Droga do wolności" zlokalizowane będzie biuro zawodów i depozyty. Start i meta będą w okolicy historycznej bramy Stoczni Gdańskiej" - powiedział Rafał Zakrzewski, Dyrektor Półmaratonu Gdańsk.

ZapisyDystans i trasa
Garmin Półmaraton Gdańsk rozegrany zostanie na dystansie 21,0975 km (2 pętle) i zostanie przeprowadzony ulicami miasta Gdańsk.
-Oznaczenia długości trasy co 1 km. Pomiar trasy - atest PZLA. Trasa płaska. Asfalt 100%.
-Limit czasu ukończenia zawodów - 3 godziny. Zawodnicy, którzy nie zmieszczą się w powyższym limicie zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy zawodów.

Niedziela, 04.10.2020 r.
07:45 - 8:15 - wydawanie pakietów dla startu nr 1 w strefie pakietowej
08:30 - START NR 1 (dystans 21,1 km, NUMERY 1-250)
11:30 - zamknięcie trasy wyścigu dla startu nr 1
11:00 - 11:30 - wydawanie pakietów dla startu nr 2 w strefie pakietowej
11:45 - START NR 2 (dystans 21,1 km, NUMERY 251-500)
14:45 - zamknięcie trasy wyścigu dla startu nr 2
14:15 - 14:45 - wydawanie pakietów dla startu nr 3 w strefie pakietowej
15:00 - START NR 3 (dystans 21,1km, NUMERY 501 i wyższe)
18:00 - zamknięcie trasy wyścigu dla startu nr 3
18:00 - ceremonia wręczenia dekoracji
18:30 - zakończenie Garmin Półmaraton Gdańsk


W zawodach Garmin Półmaraton Gdańsk nie będzie klasycznego Biura Zawodów, w którym będzie można odebrać pakiet, czy zapisać się na zawody. Rejestracja przeprowadzona będzie przez system www.startlist.pl, a przygotowane pakiety startowe będą czekały na zawodników w strefie pakietowej.

Pakiet startowy odebrać można wyłącznie osobiście po wejściu do strefy pakietowej w godzinach wskazanych w regulaminie. Będzie on znajdował się przy stanowisku z numerem startowym zawodnika. Przed wejściem do strefy należy przekazać sędziemu podpisaną kartę zawodnika oraz dokument tożsamości ze zdjęciem. Karta z numerem startowym zawiera oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach i starcie na własną odpowiedzialność. Będzie ją można wygenerować na pięć dni przed zawodami po zalogowaniu się na swoje konto w systemie zapisów na www.startlist.pl w zakładce "MÓJ PROFIL". Zawodnik bez wydrukowanej karty zawodnika nie będzie dopuszczony do startu.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl