Garmin Półmaraton Gdańsk w trzech falach. Ponad pół tysiąca biegaczy mimo pandemii

4 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 18:44 (4 października 2020)
Mimo pandemii, a w związku z tym koniecznością biegania w trzech turach, Półmaraton Gdańsk zgromadził ponad pół tysiąca uczestników. Mimo pandemii, a w związku z tym koniecznością biegania w trzech turach, Półmaraton Gdańsk zgromadził ponad pół tysiąca uczestników.

Florian Pyszel wygrał Garmin Półmaraton Gdańsk. 21,0975 km ze startem i metą przy bramie Stoczni Gdańskiej pokonał w czasie 1:09:43. Wśród pań najszybciej pobiegła Natalia Mierzlikin (1:22:38). Całą trasę pokonało 552 zawodników. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią rywalizowano w trzech falach. Ze względu na zmieniającą się pogodę warunki nie były takie same dla wszystkich. Ostatni uczestnicy kończyli rywalizację w strugach deszczu.

Imprezę zapowiadaliśmy osobnym artykułem

Garmin Półmaraton Gdańsk odbył się już po raz siódmy. Tym razem impreza, przyciągająca co roku tysiące biegaczy, ze względu na wytyczne związane z pandemią została ograniczona do maksymalnie 750 uczestników.

Nowa trasa na dystansie 21,0975 km (dwie pętle po 10,55 km, z atestem PZLA) zaczynała się i kończyła przy bramie Stoczni GdańskiejMapka, wiodąc ulicami: ks. Jerzego Popiełuszki, Jana z Kolna i Marynarki Polskiej.

Uczestników podzielono na trzy fale startowe po ok. 200-250 biegaczy, startujące w blisko trzygodzinnych odstępach. W pierwszej fali triumfował Florian Pyszel z czasem 1:09:43 przed Maciejem Kubiakiem (1:11:28) i Marcinem Lamperskim (1:15:05). Zwycięzca drugiej fali Taras Kulai pokonał trasę w czasie 1:19:39.

Florian Pyszel wygrał gdański półmaraton. Startował w pierwszej z trzech fal, na które byli podzieleni uczestnicy. Florian Pyszel wygrał gdański półmaraton. Startował w pierwszej z trzech fal, na które byli podzieleni uczestnicy.
Również wśród pań najlepszy czas uzyskała zwyciężczyni pierwszej fali startów Natalia Mierzlikin (1:22:38), która wygrała z dużą przewagą przed Małgorzatą Żórawską (01:29:36). Na drugie miejsce w klasyfikacji pań wskoczyła jednak zwyciężczyni drugiej fali Katarzyna Pobłocka-Głogowska (1:23:52).

Pogoda nie była tak samo łaskawa dla wszystkich biegaczy. Najlepsze warunki miała pierwsza fala. Potem deszcz przybierał na sile. Najtrudniej mieli ci, którzy startowali jako ostatni, gdyż biegli w strugach wody. Zwycięzca tej serii - Patryk Chrzanowski z czasem 1:15:20 w klasyfikacji generalnej był czwarty. Podobnie najlepsza wśród pań - Małgorzata Tuwalska (1:30:30) - w "generalce" znalazła się tuż za podium.

• Kto i dlaczego ma sobie darować ?

Piękna niedziela - jedni sobie biegają, drudzy sobie chodzą do kościoła, ktoś na spacer, ktoś do restauracji. W czym problem ?

• 17 9

• Tak potrzebne

• 6 5

• totalna bzdura z dzieleniem na 3 tury.. (2)

• 15 10

• Inaczej się nie dało zgodnie z pandemią

inna sprawa, że mogły byc krótsze przerwy miedzy turami

• 7 1

• nie to nie totalna bzdura

• 0 1

• 3 tura w czasie burzy- przechlapane (2)

Biegłem w drugiej- tylko lekko padało, a pierwsza miala najlepiej

• 16 5

• 2 fala (1)

Większa wilgotność przy deszczu
      Wiatr i wbrew pozorom dość wysoka temperatura .
      Pierwsza fala miała najlepiej, trzecia pewnie najgorzej

• 10 2

• Fale

To będziemy mieli za tydzień . Co za głupota.

• 1 5

• biegi (1)

harpagany biegają w czasie ulewy za 200 zeta

• 14 8

• Drugie tyle wydadzą na lekarstwa...

• 6 8

• Pogodowo najlepiej trafiła pierwsza tura. Współczułam tym z ostatniej.

• 12 4

• gdańsk (3)

Ciekawe ile będzie zakażeń .Władze Gdańska totalnie nieodpowiedzialne .Kto robi coś takiego w obecnej sytuacji. Będzie dramat.

• 12 12

• Tyle ile po każdym evencie zorganizowanym na zewnątrz- 0

• 1 0

• Bardziej bym martwił się o tych biegnących w maskach.

• 2 0

• Luz większy niż w Biedronce..

serio 550 osób rozbitych na w sumie ok 7h biegania .. biegnący w dużych odstępach.. to na prawdę w Biedronce jest większe zagęszczenie i długotrwałe..

• 3 1

• Ciekawe jak bardzo biegnący (7)

w maskach zniszczyli sobie zdrowie oddychając "zużytym" powietrzem. Totalna głupota.

• 4 14

• Za co minus?

Przy normalnym oddychaniu przez szmatę saturacja krwi zaczyna spadać już po kilku minutach. Przy takim wysiłku zaś ciężko oszacować szkody.