Gdańscy piłkarze najlepsi w turnieju 12-latków

23 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Podczas finałowego turnieju po boiskach biegało ok. 100 młodych piłkarzy. Podczas finałowego turnieju po boiskach biegało ok. 100 młodych piłkarzy.

Gdańsk wygrał finał dla 12-letnich piłkarzy Lotos Junior Cup, który odbył się na stadionie przy ul. Traugutta. W decydującym o miejscach turnieju zagrało 10 drużyn. W wielkim finale Gdańsk pokonał Starogard Gdański 1:0.

W zmaganiach przy Traugutta wzięło udział dziewięciu zwycięzców półfinałów, które rozegrane zostały w zamiejscowych ośrodkach Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk oraz zespół Lechii.

- Znów jestem rozdarty, nie wiem komu kibicować, bo przecież wszystkie drużyny są nasze. Ale cieszę się, bo widzę, że poziom jest wysoki, mecze są wyrównane i nie ma różnicy pomiędzy zespołami tak jak przed rokiem - mówił w trakcie zawodów Tomasz Borkowski, trener koordynator projektu "Biało-zielona przyszłość z Lotosem".

Młodzi adepci mogli poczuć się podczas finału jak na mundialu w Brazylii. Przez cały czas towarzyszyła im muzyka znana z mistrzostw świata, a na boisku grali oryginalnymi piłkami brazylijskiego mundialu. Na wielki finał organizatorzy przygotowali kolejną niespodziankę, którą była futbolówka identyczna z tą, którą rozegrany zostanie finał mundialu, czyli Brazuca Final Ball.

GDAŃSZCZANIE WYGRALI TAKŻE W 2013 ROKU

- Szczerze powiem, że patrzę z zazdrością na warunki, w jakich mogą się rozwijać ci chłopcy. Kiedy ja zaczynałem, to graliśmy na płytach betonowych czy asfalcie, oni grają na murawach Traugutta czy PGE Areny. Jestem przekonany, że w tym turnieju biegał po boiskach przynajmniej jeden reprezentant Polski i kilku niezłych ligowców - ocenił Radosław Michalski,prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecze były pasjonujące już w fazie grupowej, emocje sięgnęły zenitu podczas walki o poszczególne miejsca. W półfinałach Gdańsk pokonał Stężycę 3:1, a Starogard Gdański, po niezwykle zaciętym meczu zwyciężył Bytów 2:1.

Tej ostatniej drużynie udało się szybko pozbierać i w meczu o 3. miejsce pokonać Stężycę aż 5:0. Znacznie bardziej zacięty był finał, a o końcowym triumfie gdańszczan zadecydowała jedna bramka.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, przyznane zostały także stypendia dla najzdolniejszych podopiecznych projektu "Biało-zielona przyszłość z Lotosem".