wiadomości

stat

Gdyńscy strażacy najlepsi w mistrzostwach Pomorza

W budynku Olivia Star zobacz na mapie Gdańska odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegu po schodach na 30 piętro. Najszybsi z czasem 5:04:43 okazali się strażacy z Gdyni.Sprawność fizyczna strażaka to nieodzowny element jego wyszkolenia, który później procentuje przy działaniach ratowniczo-gaśniczych. Dlatego 38 strażaków z 13 pomorskich komend przyjechało pod najwyższy budynek na pomorzu (Olivia Star), by rywalizować w bieganiu po schodach na czas w ramach Mistrzostw Województwa Pomorskiego.

Dwuosobowe drużyny wypuszczano ze startu co kilka minut, następnie strażacy wbiegali do klatki schodowej budynku i kierowali się schodami na 30 piętro, próbując osiągnąć jak najlepszy czas.

Pełna lista startujących.
Pełna lista startujących. fot. Arnold Szymczewski / Trojmiasto.pl
- Strażacy ubrani są w specjalny strój roboczy typu nomex. Oprócz tego mają na sobie: specjalne obuwie, hełm, sprzęt ochronny układu oddechowego (aparat i maska) i butlę z tlenem. Całość waży około 18 kg - mówi st. kpt. Mirosław Cyrson z KW PSP Gdańsk.
Na 30 piętrze budynku na strażaków czekało specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym mogli odpocząć po wysiłku, dostać tlen, a także skorzystać z pomocy medycznej.

Dwie najlepsze drużyny z Mistrzostw Pomorza uzyskały awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 9 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

1 miejsce - mł. ogn. Andrzej Zaborowski oraz st. ogn. Piotr Dembicki KM PSP Gdynia z czasem: 5:04:43
2 miejsce - mł. kpt. Jakub Narloch oraz asp. Paweł Wójcik KP PSP Wejherowo z czasem: 5:39:25
3 miejsce - mł. asp. Przemysław Jalowski oraz str. Robert Las KP PSP Kartuzy z czasem: 6:00:80

Opinie (31) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl