wiadomości

stat

Dokąd na grzyby w okolicach Trójmiasta?

Wysyp grzybów w lasach w okolicach Trójmiasta trwa. Sprawdzamy, gdzie pojechać, by nie skończyło się tylko na zdrowym spacerze, ale również na wypełnieniu kosza prawdziwkami, podgrzybkami czy kozakami.Lubisz zbierać grzyby?

tak 91%
nie 9%
zakończona Łącznie głosów: 1323
Górale poproszeni o prognozę pogody zwykli mawiać: "Będzie padać. No chyba, że nie będzie". Po ubiegłorocznym lecie i jesieni, które były wyjątkowo suche, mykolodzy, wypowiadający się o ewentualnym urodzaju grzybów w tym roku, byli właśnie jak górale. Twierdzili, że scenariusze są dwa: grzybów nie będzie jesienią praktycznie wcale albo będzie wysyp. Na szczęście sprawdziła się ta druga teoria. Od dwóch tygodni do lasów można chodzić praktycznie o każdej porze dnia, a i tak każdy wychodzi zadowolony z koszem grzybów.

Grzyby w lasach TrójmiastaMieszkańcy Trójmiasta wcale nie muszą jechać daleko, by nazbierać prawdziwków, podgrzybków, kozaków czy maślaków.

W Gdańsku wystarczy odwiedzić Lasy Oliwskie, gdzie królują podgrzybki, ale prawdziwki też nie są rzadkością.

W lesie pomiędzy Gdańskiem a Sopotem znajdziemy też sporo koźlarzy.

Lasy w okolicach Otomina również w tym roku okazują się bardzo łaskawe dla grzybiarzy.

Idziesz do lasu? Nie kop grzybówGdynianie z nadzieją mogą przemierzać tereny położone w okolicach Chyloni. Królują tu podgrzybki i koźlarze. Podobnie w okolicach innych dzielnic położonych pomiędzy centrum a granicą miasta z Rumią. Oczywiście im dalej od głównych dróg, tym większa szansa na wypełnienie kosza.

Zbieraj grzyby, ale z głową


Grzyby chronione - nie zbieraj ich!

Największa pewność na duże zbiory, które wystarczą nie tylko do wigilijnego barszczu czy bigosu, jest jednak poza Trójmiastem, gdzie - krótko mówiąc - konkurencja jest mniejsza. Gdynianie preferują lasy w okolicach Wejherowa, Zbychowa, Choczewa oraz Luzina. Gdańszczanie częściej jeżdżą w okolice Kościerzyny, Lipusza czy Wdzydz. Obecnie grzybów jest tyle, że nawet po zimniejszych nocach można iść do lasu i nie wróci się z pustymi rękami.

Szukają grzybów nawet na czworakach. Film archiwalny


Rzadkie grzyby wyrosły przy szkole. Film archiwalny

Opinie (39) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl