wiadomości

stat

Święta dla aktywnych. Co, kiedy i gdzie będzie otwarte?

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak uniknąć bólu po wysiłku? Sposoby na zakwasy

W święta, obiekty sportowe będą miały ograniczony czas funkcjonowania, ale znajdą się takie, z których będzie można korzystać.
W święta, obiekty sportowe będą miały ograniczony czas funkcjonowania, ale znajdą się takie, z których będzie można korzystać. fot. Aleksandr Davydov / 123rf.com

W okresie świątecznym będzie ograniczony dostęp do miejsc oferujących aktywne spędzanie czasu. Niemalże wszystkie obiekty będą zamknięte w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, natomiast 26 grudnia będzie można poruszać się nie tylko na świeżym powietrzu. Sprawdź, dokąd można będzie się wybrać, aby spalić trochę kalorii i rozruszać się po rodzinnym ucztowaniu.Czy zamierzasz ćwiczyć w święta?

nie, święta to czas na odpoczynek 39%
wybiorę się na spacer lub łyżwy 21%
ograniczę się lżejszego treningu 14%
święta to nie wymówka, tylko regularne treningi 26%
zakończona Łącznie głosów: 338

LodowiskaŚlizgawki w hali "Olivia" działają codziennie od 10:30, a ostatnie wejścia planowane są na godz. 19:30. Będą nieczynne 24 i 25 grudnia. 31 grudnia ostatnie wejście o godz. 13:30, a 1 stycznia od godz. 15. Bilet wstępu kosztuje 15 zł.

23, 24, 25 i 30 grudnia oraz 1 stycznia nieczynne będzie Gdańskie Lodowisko przy Placu Zebrań Ludowych. Będzie się można na nie wybrać natomiast w drugi dzień świąt, 26 grudnia. Tak jak w pozostałe dni, będzie czynne od godz. 11:30. Ostatnie wejścia o godz. 20:30. Bilet normalny w cenie 13 zł, ulgowy dla uczniów i studentów, emerytów i rencistów w cenie 9 zł.

Lodowisko miejskie w Gdyni w Wigilię będzie czynne od godz. 9 do 13:45. W międzyczasie zaplanowano dwie przerwy techniczne w godz. 10-10:45 i 12-12:45. Ponownie zostanie otwarte w drugi dzień świąt od godz. 13 do 19:45. W Sylwestra ślizgawka będzie czynna od 9 do 17:45, a 1 stycznia od 13 do 19:45. Cena wstępu wynosi 5, 8 i 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę kolejno dla osób do 18. roku życia, osób po 65. roku życia i pozostałych.

Lodowisko przy molo w Sopocie wciąż czeka na inaugurację. Póki utrzymują się dość wysokie, jak na tę porę roku, temperatury, problem tkwi w mrożeniu tafli. Kolejne próby zostaną poczynione po świętach, gdy przyjdzie ochłodzenie.


SiłownieOd godz 6 do 14 będą czynne w Wigilię trójmiejskie kluby sieci Calypso Fitness. Obiekty będą zamknięte 25 grudnia, a 26 grudnia będzie można wybrać się na trening do klubu Gdańsk Morena zobacz na mapie Gdańska (godz. 14-23) i Calypso Fitness Gdynia Witawa zobacz na mapie Gdyni (14-23). W Sylwestra kluby będą czynne od godz. 6 do 15, a w Nowy Rok w godz. 14-23 czynne będą te na Morenie oraz w Witawie.

Kluby sieci Zdrofit w Wigilię otwarte będą od godz. 7 do 13. Pierwszego dnia świąt będą nieczynne, a 26 grudnia będzie można z nich skorzystać od godz. 16 do 22. 31 grudnia czynne będą od godz. 7 do 16, a 1 stycznia od 12 do 22. Wyjątek stanowi Zdrofit Alchemia zobacz na mapie Gdańska, który będzie zamknięty również 26 grudnia i 1 stycznia. Z siłowni będzie można skorzystać w Sylwestra w godz. 7-14.

Premium Fitness & Gym zobacz na mapie Gdańska w Wigilię otwarty będzie od godz. 6 do godz. 14. Obiekt będzie zamknięty 25 grudnia, ale będzie można z niego korzystać dzień później w godz. 8-20. 31 grudnia poćwiczyć będzie można w godz. 6-17.

W Spójnia Fitness & Badminton Club poćwiczyć będzie można w godz. 7-14 w Wigilię, ale obiekt będzie zamknięty w pierwsze i drugie święto. Z kolei w Sylwestra otwarte będzie w godz. 7-14.


BasenyW Wigilię i święta Bożego Narodzenia zamknięte będą wszystkie baseny miejskie. 24 grudnia, w godz. 7-14 - ostatnie wejście na basen bez sauny o godz. 12:40 - można skorzystać z Aquastacji. W kolejnych dniach świątecznych będzie nieczynna. Natomiast 26 grudnia można wybrać się do Aquaparku Sopot, który zaprasza do siebie w godz. 11-22. W Sylwestra obiekt będzie otwarty od godz 8 do 16, a 1 stycznia od 12 do 22. Do dyspozycji są także baseny hotelowe, które są otwarte tak, jak obiekty, w których się znajdują, czyli każdego dnia.


Stoki narciarskieStoki narciarskie na Pomorzu jeszcze nie rozpoczęły sezonu. Choć większość z nich gotowa jest uczynić to niemal z dnia na dzień, czekają na mrozy. Ujemne temperatury muszą utrzymywać się co najmniej przez trzy dni, aby sztuczne naśnieżenie gwarantowało dobre warunki do zjeżdżania dla narciarzy i snowboardzistów. Aktualne informacje na temat cen, warunków i godzin otwarcia dostępne są na profilach ośrodków Wieżyca-Koszałkowo, Trzepowo oraz Szymbarku-Kotlince w mediach społecznościowych.

Opinie (51) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl