stat
PATRONAT

Grand Fondo Gdynia (11 opinii)

Dobra wiadomość dla miłośników kolarstwa! Powraca najszybciej rozwijająca się polska impreza szosowa dla amatorów i to nie jako pojedynczy wyścig, a cykl dwóch eventów w Gdyni i Poznaniu. Czas na Gran Fondo Series!

W 2018 roku pasjonaci szosowej rywalizacji pierwszy raz ścigali się w zawodach Gran Fondo Gdynia. Debiutancka edycja przyciągnęła na start ponad 300 kolarzy, którzy mieli do wyboru dwie malownicze trasy prowadzące przez Kaszuby. Rok później frekwencja wzrosła prawie czterokrotnie! Peleton kolarzy w charakterystycznych koszulkach liczył niemal 1200 osób. Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację zawodów w 2020 roku, na które było zapisanych już ponad 1800 kolarzy...

Pod szyldem Gran Fondo Series odbędą się w tym roku dwa wyścigi:
Gran Fondo Gdynia - 27 czerwca 2021;
Gran Fondo Poznań - 12 września 2021.
W obu przypadkach zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo (120-140 km) oraz Medio Fondo (70-90 km).

Niezmienne pozostaną kluczowe wyróżniki imprezy:
- Bogaty pakiet startowy z profesjonalną koszulką kolarską Gran Fondo Series, pamiątkowym medalem i bonem na posiłek w lokalnych restauracjach;
- Maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy, dzięki całkowicie wyłączonym z ruchu trasom wyścigu;
- Wyrywkowe kontrole antydopingowe, mające zapewnić rywalizację fair play;
- Atrakcyjne trasy i lokalizacje miasteczka eventowego - na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Nowością będzie natomiast nowy dystans Gran Fondo Family, czyli rywalizacja na trasie o długości 30-40 km. W ten sposób Gran Fondo Series otwiera się na początkujących kolarzy oraz całe rodziny. Podobnie, jak w latach poprzednich, w programie zawodów znajdą się też bardzo krótkie wyścigi dla najmłodszych, czyli Gran Fondo Kids.

Specjalna oferta dla zawodników z 2020 roku i polityka dot. COVID-19

Organizatorzy nie zapomnieli też o zawodnikach, którzy byli zapisani na wyścig Gran Fondo Gdynia w zeszłym roku, ale ostatecznie nie mogli w nim pojechać z powodu odwołania wydarzenia. Dla nich wszystkich przygotowali specjalny voucher w wysokości 100 zł na udział w wybranym tegorocznym wyścigu Gran Fondo Series. Oznacza to, że voucher można wykorzystać przy rejestracji na zawody w Gdyni lub Poznaniu. Specjalne kody do rejestracji, umożliwiające realizację vouchera, zostaną przesłane do ubiegłorocznych zawodników drogą mailową.

Co więcej, zawodnicy już teraz mają pewność co do tego, co stanie się z ich opłatą startową, jeżeli obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych zostaną przedłużone na kolejne miesiące i w konsekwencji konieczne będzie np. ponowne odwołanie Gran Fondo Gdynia. W takiej sytuacji, zarejestrowani kolarze będą mieli automatycznie prawo startu w kolejnej edycji zawodów. Dla przykładu - jeśli regulacje rządowe uniemożliwią przeprowadzenie zawodów 27 czerwca w Gdyni, to - zgodnie z zapisami tegorocznego Regulaminu zawodów - każdy zapisany zawodnik otrzyma do wyboru dwie opcje:

bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Poznań 2021;
bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Gdynia 2022.

Jeżeli wyścig w Poznaniu nie będzie mógł się odbyć, zastosowane zostanie podobne rozwiązanie, tj. możliwość przepisania się na dowolną edycję Gran Fondo Series w sezonie 2022.

Rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Wyjątkowa ekspozycja rowerów prezentująca historię "dwóch kółek" będzie dodatkową atrakcją kolarskiego miasteczka podczas zawodów Gran Fondo Series. Już 27 czerwca na Skwerze Kościuszki, w trakcie Gran Fondo Gdynia, będzie można bezpłatnie zwiedzać Mobilne Muzeum Rowerów.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80 - 320 zł
 • Przedsprzedaż
  50 - 310 zł
Grand Fondo/ Medio Fondo
pierwsze 250 pakietów - 250zł
kolejne 250 pakietów - 260zł
kolejne 250 pakietów - 270zł
kolejne 250 pakietów - 280zł
kolejne 250 pakietów - 290zł
kolejne 250 pakietów - 300zł
kolejne 250 pakietów - 310zł
kolejne 250 pakietów -320zł

Gran Fondo Family
pierwsze 250 pakietów - 50zł
kolejne 250 pakietów - 60zł
kolejne 250 pakietów - 70zł
kolejne 250 pakietów - 80zł

Opinie (11) 4 zablokowane

 • brak komentarzy

  Rozumiem że brak komentarzy jest wynikiem tego że wszystkie są kasowane za wulgaryzm wobec organizatora. Rozumiem frustracje ludzi, z dala od złodziei

  • 17 0

 • Brak godności

  Wstyd, całe środowisko kolarskie dobrze ponzało się na panu drelichu. Ten czlowiek nie ma godności ładując się znowu ze swoją pseudo imprezą.

  • 11 0

 • Nie oddali kasy za wyścig, który się nie odbył w 2020 (1)

  Nie dajcie się nabrać w tym roku tym Januszom Biznesu.

  • 16 0

  • bo sport evolution to złodzieje

   Wszyscy w środowisku sportowym już o tym wiedzą, a potencjalni sponsorzy i gwiazdy sportu się o tym dowiedzą.

   • 6 0

 • Zdecydowanie za drogo (1)

  A biorąc pod uwagę, zeszłoroczne zamieszanie ze zwrotami, myślę że będzie klapa!!!

  • 12 0

  • To nie było zamieszanie tylko kradzieć uprawiana przez drelicha

   • 5 0

 • Odradzam jakiekolwiek starty z tym organizotrem

  Okradł tysiące ludzi i nadal ma zamiar to robić a Gdynia jeszcze to promuje. Czytajcie dokładnie regulamin zanim zapiszecie się na cokolwiek - nie dajcie się presji środowiska - nie musicie tu startować.

  • 13 0

 • Serio? Gdynia dalej promuje pana D., który lansuje się za publiczne pieniądze i nie wywiązuje się z umów ze swoimi klientami?

  • 2 0

 • wtf??? (1)

  to za jazdę rowerem w lateksach po publicznej drodze należy uiścić opłatę???

  • 0 1

  • Nie, jazda na rowerze po drodze publicznej w dowolnym ubraniu, w tym lateksowym, jest darmowa.

   Za to udział w płatnych zawodach kolarskich jest... no ten tego... płatny. Wydawałoby się, że to jasno wynika z artykułu. Może jakieś zajęcia dodatkowe z czytania by się przydały?

   • 1 0

 • Smutne, że doświadczenia z poprzedniego roku nie spowodowały wyeliminowania tej firmy z rynku organiztorów imprez sportowych. Smutne podwójnie, że miasto żyruje swoim dobrym imieniem organizatora, który tak nieładnie potraktował niedoszłych uczestników imprez z 2020 roku,

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl