Ile siłowni i fitness klubów otworzy się wbrew rządowemu zakazowi?

Rządowe obostrzenia poluzowano m.in. dla sklepów w galeriach handlowych, ale nie dla klubów fitness i siłowni. Część z nich i tak zapowiada jednak ponowne otwarcie z dniem 1 lutego.
Rządowe obostrzenia poluzowano m.in. dla sklepów w galeriach handlowych, ale nie dla klubów fitness i siłowni. Część z nich i tak zapowiada jednak ponowne otwarcie z dniem 1 lutego. fot. julief514 /123rf.com

Pomimo przedłużenia rządowych obostrzeń co najmniej do 14 lutego, branża fitness zapowiedziała częściowe otwarcie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Polska Federacja Fitness przygotowała nawet wsparcie prawne dla klubów i siłowni, które zdecydują się otworzyć na klientów. W Trójmieście na razie otwarcie od poniedziałku zapowiedziała jedyne sieć klubów Total Fitness.Siłownie i kluby fitness w TrójmieścieZe względu na wprowadzone przez rząd obostrzenia związane z pandemią, branża fitness pozostaje zamknięta od października. Ci, którzy liczyli na poluzowanie obostrzeń z dniem 1 lutego, srogo się zawiedli. Obecne przepisy obowiązywać będą przynajmniej przez kolejne dwa tygodnie.

Jeszcze przed ogłoszeniem utrzymania dotychczasowych obostrzeń, część przedstawicieli branży fitness zapowiedziała otwarcie klubów z początkiem nowego miesiąca, bez względu na decyzje rządu. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, który obowiązywał przed całkowitym zamknięciem w październiku.

Siłownie, kluby fitness i baseny po świętach otwarte tylko dla profesjonalistówW Trójmieście większość klubów na razie nie zdecydowała się na przyłączenie do protestu. Zamknięte pozostają kluby sieci Zdrofit, CityFit czy Calypso. Podobnie jest z wieloma mniejszymi siłowniami i klubami, które nie prowadzą zajęć indywidualnych.

Otwarcie od 1 lutego zadeklarowała m.in. obecne w Trójmieście sieć klubów Total Fitness

"Od poniedziałku wszystkie kluby Total Fitness ponownie ruszają, by Was rozruszać! Otwieramy nasze kluby w sposób przemyślany i odpowiedzialny przede wszystkim po to, aby nasi pracownicy i klienci mieli pewność, że przebywają w miejscu, które jest bezpieczne i komfortowe. W związku z tym wprowadzamy kompletny i kompleksowy zestaw zasad sanitarno-higienicznych, którego przestrzegania bezwzględnie oczekujemy od wszystkich osób, które przebywają na terenie naszych klubów - informuje sieć na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Jak prowadzono siłownię lub fitness, by nie łamać przepisów o nakazie ich zamknięcia?Do lutego nie czekał Good Luck Club, który na siłownię zaprasza w ramach zajęć rehabilitacyjnych prowadzonych przez Good Luck Clinic.

Tym, którzy przyłączą się do protestu i otworzą kluby pomoc zaoferowała Polska Federacja Fitness. W ramach akcji #otwieraMY zorganizowała we wszystkich regionach wsparcie prawne dotyczące kontroli klubów przez policję i sanepid.

Rekomendowany przez Polską Federację Fitness reżim sanitarny to:
  • 1 osoba / 12 m kw. (lekko podwyższony względem strefy czerwonej przed lockdownem)
  • Odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi 1,5 m
  • Dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu
  • Dezynfekcja szafek przez klubowiczów po każdym użyciu
  • Rekomendowane wyłączenie co drugiego pionu szafek w szatni celem uniknięcia zagęszczenia ruchu
  • Zalecany w miarę możliwości pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu
  • Obowiązkowe maseczki wśród pracowników oraz klientów (w przypadku klientów - wyjątkiem będzie realizowanie treningu)

Opinie wybrane


wszystkie opinie (166)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Harpuś z mapą na Jasień!
Harpuś z mapą na Jasień!
impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 9:30 - 14:00
Gdańsk Szkoła Montessori
GFT 2021 / Behind The Screen / The Space
GFT 2021 / Behind The Screen / The...
festiwal sztuki, kurs tańca
gru 5
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Klub ŻAK

Forum