• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jak aktywnie sportowo spędzić weekend?

mad
18 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
W sobotę można wziąć udział w zawodach dla amatorów, chcących ścigać się na skuterach wodnych. W sobotę można wziąć udział w zawodach dla amatorów, chcących ścigać się na skuterach wodnych.

Wiele atrakcji czeka na głodnych aktywności fizycznej i sportu w weekend w Trójmieście. Można wziąć udział w maratonie rolkarskim, maratonie zumby, ekstremalnych zawodach crossfit, czy w otwartych mistrzostwach dla amatorów skuterów wodnych. Nie zabraknie także tradycyjnych imprez biegowych czy wrotkarskich.

W sobotę o godz. 14:30 zostanie zainaugurowany Maraton Sierpniowy na rolkach im. Lecha Wałęsy. Rywalizacja odbędzie się na dystansach: fitness, półmaratonu i maratonu, które odbywać się będą na pętli wzdłuż ul. Marynarki Polskiej. Przewidziano także dodatkowe zawody dla najmłodszych. Na listach startowych jest łącznie blisko 800 osób, ale zapisów w cenie 100 zł nadal można dokonać przed startem w biurze zawodów w Amber Expo.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MARATONIE NA ROLKACH

Tego samego dnia, już po raz piąty Gdańsk opanują gorące rytmy Zumba® Fitness. W tym roku organizatorzy przygotowali m.in. pokaz znanego na całym świecie francuskiego artysty DJ Mam'sa. Jego przeboje znają wszyscy miłośnicy Zumba® Fitness, a tego lata mamy niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w jego światowej klasy występie. Muzyka miksowana na żywo, wokaliści i tancerki porwą wszystkich do wspólnej zabawy. Na imprezie wystąpią też instruktorzy Zumba Fitness z Trójmiasta i całej Polski. Wstęp wolny, wystarczy pojawić się na plaży przy molo w Brzeźnie.

Także w sobotę, o godzinie 15 odbędą się zawody slackline'owe o 3. mistrzostwo Red Bull Slackship. Rywalizacja rozgrywana będzie na taśmie rozwieszonej 25 metrów nad ziemią na żaglowcu Dar Młodzieży przy skwerze Kościuszki w Gdyni. W tym roku ponownie zobaczymy światową elitę specjalistów od akrobacji na linie, którym czoła stawi jeden amator z "dziką kartą".

Na sobotę i niedzielę rozłożone są ekstremalne zawody pod marką Runmageddon Cross Games, z pulą nagród 20 000 zł. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni. Zawody są kolejną aktywnością w ramach promocji wrześniowej edycji Runmageddonu w Trójmieście. Impreza odbędzie się na PGE Stadionie Letnim w Brzeźnie. Start kosztuje 60 zł, a zapisać można się do piątku, do godz. 16 na stronie organizatora. W sobotę rywalizacja ruszy o godz. 9, natomiast w niedzielę o godz. 13.

Przy przystani jachtowej Stewa w Gdańsku odbędą się XI otwarte mistrzostwa Polski w skuterach wodnych dla amatorów. Impreza odbędzie się w sobotę, a zgłoszeń można dokonywać do godz. 12. Zawody zaczną się godzinę później. Wpisowe wynosi 100 zł, o ubezpieczenie OC trzeba zadbać we własnym zakresie, konieczny jest własny sprzęt.

Ci, którzy wolą pobiegać, tradycyjnie w sobotę o godz. 9 będą mogli wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE.

Do końca wakacji, w każdą sobotę odbywa się Summer Pro Challenge na plaży. Jest to trening funkcjonalny w formie zabawy i współzawodnictwa, który prowadzi trener personalny, Irek Żak. Zajęcia są bezpłatne, startują o godz. 12 w gdańskiej Molotece, wejście na plażę 53.

Cyklicznie, co sobotę, na obiekcie w Letnicy odbywają się warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

W niedzielę rozegrany zostanie siódmy z dziewięciu turniejów Nikon Cup, w których mogą zmierzyć się wszyscy fani siatkówki plażowej bez względu na wiek i płeć. Zapisy przy molo w Brzeźnie przed zmaganiami, godz. 11-11:30.

W niedzielę Ergo Arena oddaje do dyspozycji rolkarzom i wrotkarzom płytę główną o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu można przyjechać niezależnie od umiejętności. W Ergo Arenie czekać będzie pięć stref jazdy, a także instruktorzy. Wstęp wolny na Rolkowisko w godz. 16-19.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (6) 6 zablokowanych

 • "nigdy nie jest za późno"

  by zacząć trening wszystko jedno jaki..

  • 4 0

 • Co ma wspólnego aktywność sportowa z jazdą na skuterze wodnym (3)

  co ilustruje tytułowy obrazek?

  • 8 3

  • Nie masz skutera od razu "widać"...

   ... jak pływa się na skuterze wodnym pracują prawie wszystkie mięśnie ciała( nie mówię tu o przepłynięciu się pare minut spacerowym tempem jak ci co wypożyczają tylko o pływaniu wyczynowym ardziej)

   • 2 3

  • Jak to co???

   Czy autor postu próbował kiedykolwiek popływać na skuterze wodnym???? Proszę spróbować popływać 15 min,albo pobawić się na falach, tzn poskakać. Dodac gazu na maxa ... I zobaczymy czy na następny dzień nie będzie miał zakwasów ... Pływanie wyczynowe to całkiem inna para kaloszy... Zawodnicy trenują cały rok aby być w pełni sprawnymi na sezon... A nie jest to łatwe..

   • 2 3

  • Dokładnie. Pierwszy raz jak wynająłem skuter do zabawy na falach w Chorwacji, to po pół godzinie już mnie wszystko bolało. To jest sport do którego trzeba się przygotować, oczywiście jeśli mówimy o pojawieniu się a nie płynięciu 15km na godzinę.

   • 0 0

 • Maraton imienia Bolka to jest najwiekszy obciach ,gdyby był maraton imienia jakiego kolwiek polityka PIS tez bym nie pojechał

  Mieszanie POlityki do sportu jest skandaliczne!!I robi to tylko PO nikt więcej!!

  • 1 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane