• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

KL Lechia zaprasza na 21 września


21 września o godzinie 11.00 odbędą się finałowe zawody Gimnazjalnych Czwartków Lekkoatletycznych, które rozgrywane są pod hasłem "Szukamy Olimpijczyków". To zarazem będzie ostatnia szansa, aby spróbować pokonać Sandrę Rozmus, Małgorzatę Wacławik i Darię Kustosz. Te zawodniczki w tegorocznych zawodach KL Lechia Gdańsk są niezwyciężone. Tradycyjnie mityng rozegrany zostanie na stadionie GOKF przy al. Zwycięstwa 244, a wszyscy startują za darmo

.

ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH!

Wacławik i Kustosz to przyjaciółki ze szkolnej ławki. Kiedyś chcą leczyć ludzi, ale w tym roku w zawodach Klubu Lekkoatletycznego Lechia demonstrują, że z powodzeniem mogłyby się poświęcić sportowi.

- W drugich zawodach wyrównałam rekord życiowy. W finale postaram się skoczyć dalej, bo wiosną mogę już nie mieć takiej formy. Zaczęłam ostatnią klasę gimnazjum i zamierzam przede wszystkim skoncentrować się na nauce, bo zamierzam studiować medycynę - deklaruje Kustosz.

Identyczne plany ma Wacławik, która króluje w biegu na 600 metrów. -Bo my się z Darią trzymamy razem i podobnie też widzimy swoją przyszłość. W tym roku szkolnym będę się przede wszystkim uczyć, aby jak najlepiej wypaść na testach gimnazjalnych. Bieganie trenuje tylko w szkole. Staram się zaczynać mocno, potem zwalniam, aby jeszcze siły zachować na finisz. Mogę biegać w granicach 1:50, jeśli rywalki by mnie mocniej nacisnęły - dodaje Małgorzata.

W swoich planach gimnazjalistki są zdeterminowane. - Chciałem je wystawić w mistrzostwach makroregionu, ale w tym samym czasie miały olimpiadę przedmiotową z chemii i ją przedłożyły ponad start - przyznaje Marian Freitag.

Nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 33, które po raz czwarty z rzędu uzyskało największą liczbę punktów (tym razem 400) i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej, już myśli o kolejnych sezonach.

- Mogliśmy zdobyć nawet więcej punktów, ale wystawialiśmy naszych podopiecznych nie w tych konkurencjach, w których miały największe szanse na punkty obecnie, ale w tych specjalnościach, w których chcemy, aby się specjalizowały. Te zawody miały być dla nich przetarcie i wskaźnikiem możliwości na przyszłość. Okazało się, że w młodszych rocznikach lepiej rokują dziewczęta - dodaje Freitag.

Wydarzeniem mityngu była porażka Alexa Frankiewicza. Gimnazjalista podobnie jak wspomniane dziewczęta miał na koncie komplet tegorocznych wygranych. Bieg na 300 metrów rozgrywany był w dwóch seriach. Faworyt pobiegł w pierwszej i wygrał. Gdy spokojnie czekał na odbiór złotego medalu, zwycięstwo sprzed nosa sprzątnął mu Mateusz Olszewski. Reprezentant G 29 w drugiej serii uzyskał wynik o 1.2 sekundy lepszy.

Pasjonująca walka rozegrała się na skoczni w dal chłopców. Od pierwszej kolejki prowadził Oskar Klimski (5.22), ale ostatecznie uczeń G 29 odebrał tylko brąz. W ostatnich próbach skutecznie zaatakowali reprezentanci Gimnazjum nr 16, którzy wygrali tę konkurencję dubletem. Triumfował Paweł Lisiecki 5.55, mimo że wcześnie nie potrafił doskoczyć nawet do pięciu metrów, przed Aleksandrem Konkolem 5.33.

Przedstawiciele tej szkoły zajęli również dwa pierwsze miejsca w sprincie. Wygrał Patryk Kulwas 12.5 przed Janem Baryłą 12.8. Natomiast po trzecie indywidualne zwycięstwo dla tej szkoły pobiegł Adam Duchnowski, który na 1000 metrów nad najgroźniejszym rywalem zdobył aż siedem sekund przewagi.

I właśnie postawa Gimnazjum nr 16 była największą niespodzianką mityngu. Szkoła, która wiosną nie startowała w zawodach KL Lechia, a przed tygodniem zdobyła skromne 13 punktów, w punktacji drugim jesiennych zawodów uplasowała się na trzecim miejscu, pokonując m.in. wicelidera klasyfikacji generalnej - Gimnazjum nr 29.

Natomiast na dobre do grona szkół nadających ton jesiennej rywalizacji weszło Gimnazjum nr 26. Szkoła ta zdobyła o 42 punkty więcej niż w tegoroczny debiucie i jest już drugą siłą zawodów.

W jej szeregach najbardziej imponują Mariusz Pycka i Aleksandra Winiarczyk, którzy pracują na miano najsilniejszego i najszybszej wśród startujących. Kulomiot zbliża się systematycznie do granicy 14 metrów, gdy rywale z trudem pchają ponad 10 metrów. Natomiast sprinterka wygrała po raz drugi na 100 metrów, choć tym razem z przewagą zaledwie 0,1 sekundy nad Paulą Pleszewską.

- Zrobię wszystko, aby wygrać w finale - zapowiedziała uczennica G 33. Ale Ola wie, że stać ją na znacznie szybsze biegi. - Od maja trenuję w GOKF. Mój najlepszy wynik to 13.78. Na razie jednak nie mam planów związanych ze sportem. Bieganie traktuję jako rozgrywkę, miłe spędzenie wolnego czasu. Mam też inne zainteresowania. na przykład piszę opowiadania i wiersze - zdradziła nam Winiarczyk.

Szkoda, że w nie wszystkich gdańskich szkołach młodzież na wsparcie w realizacji sportowych pasji. - Gimnazja dosięgnął niż demograficzny. Widzimy to po frekwencji w naszych zawodach. W przeszłości mieliśmy zawody na 400-500 startujących, a teraz frekwencja wynosiła 150 uczestników. Tym bardziej zapraszamy wszystkich chętnych na treningi KL Lechia. W każdy wtorek i czwartek w siedzibie klubu przy ul. Traugutta 29 czekamy o godzinie 16.00, a w soboty o 10.00 - zachęca Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.

Z takiego zaproszenia skorzystał przed rokiem Artur Kaim i w dorobku ma już tytuł mistrza makroregionu w chodzie sportowym. Zresztą bez treningów pod okiem Mirosława Stasiewicza nie mógłby liczyć nawet na start w Gimnazjalnych Czwartkach Lekkoatletycznych.

- Wiosną zabierałem na zawody koleżanki ze szkoły. Dzisiaj przyjechałem sam. Było to dla mnie przetarcie przed mistrzostwami Polski, w których chciałbym być w pierwszej "6" na 5 kilometrów. Zawsze lubiłem konkurencję wytrzymałościowe. Zdecydowałem się na chód, a nie na bieganie, bo wymaga większych umiejętności technicznych - mówi Kaim.

ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH!

Zwycięzcy drugiego jesiennego mityngu gimnazjalistów:
wyróżniono tych, którzy wygrali w obu startach

Dziewczęta
100 m Aleksandra Winiarczyk G 26 14.5
300 m Sandra Rozmus G 34 49.8
600 m Małgorzata Wacławik G 33 1:53.8
w dal: Daria Kustosz G 33 4.50

kula: Sandra Meyer G 29 8.79
chód 1000 m: Paulina Paulewicz G 33 5:58.7

Chłopcy
100 m Patryk Kulwas G 16 12.5
300 m Mateusz Olszewski G 29 40.8
1000 m Adam Duchnowski G 16 3:18.4
w dal: Paweł Lisiecki G 16 5.55
kula: Mariusz Pycka G 26 13.65
chód 2000 m: Artur Kaim G 48 11:05.0

Opinie (3) 1 zablokowana

 • BRAWO dzieciaki brawo Lechia że wam się chce

  • 4 2

 • haha, dziękuje ;d

  • 1 0

 • Dajcie się zbawić.

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festyn Siedlecki
festyn, zajęcia rekreacyjne
maj 27
piątek, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, SP 14
Wstęp wolny
Mały Memoriał Żylewicza
w plenerze, festyn, zajęcia rekreacyjne
maj 27
piątek, g. 14:00- 17:00
Gdańsk, Stadion lekkoatletyki i rugby
Wstęp wolny
Miednica - centrum dowodzenia kobiety
warsztaty, zajęcia rekreacyjne
maj 27
piątek, g. 19:30 - 21:00
Pogórze, Mandala
60 zł

Forum