• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pomysł na jednodniową wycieczkę. Kajaki poza Trójmiastem. Gdzie i za ile?

mip.
8 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (29)
Spływ kajakowy to doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę poza Trójmiasto. Spływ kajakowy to doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę poza Trójmiasto.

Początek maja to czas, kiedy rozpoczyna się sezon kajakowy. Nasz region ma bogatą ofertę dla miłośników tego rodzaju aktywności. Prezentujemy najciekawsze odcinki na jednodniowy spływ i wycieczkę poza Trójmiasto. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka przyjemność, i czy jest drożej niż w 2022 r. Ceny wahają się od 40 do 80 zł za osobę.Którą z rzek uważasz za najciekawszą propozycję na spływ kajakowy?Spływ kajakowy to doskonała opcja spędzenia wolnego czasu aktywnie i na łonie natury. Wokół Trójmiasta nie brak jest rzek, które umożliwiają jednodniowy wypad. Poniżej prezentujemy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje. Wraz z orientacyjnym czasem przepłynięcia, a także kosztem. Co ważne, w porównaniu z 2022 r. ceny w większości pozostały na tym samym poziomie, a w niektórych przypadkach wzrosły o ok. 5-10 zł.

Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy RaduniąNaszą pierwszą propozycją jest Radunia. To rzeka doskonale nadająca się dla początkujących. Nurt jest bardzo spokojny, przeszkód niewiele, a ciek meandruje wśród kaszubskich pól, lasów i łąk.

Najpopularniejszą trasą jest "Górna Radunia", która swój początek ma w Ostrzycach. Spływ kończymy w Goręczynie, Somoninie lub Kiełpinie, w zależności od organizatora. Cena waha się od 40 do 70 zł za osobę. Na przepłynięcie trzeba przeznaczyć od 3 do 5 godzin.

Zobacz, jak wygląda spływ RaduniąMożliwy jest także spływ dalszą częścią rzeki. "Dolna Radunia" to odcinek z Rutek do Kolbud. Ma on ok. 18 km, ale w jego trakcie dwukrotnie konieczna jest "przenoska" (Żukowo i Lniska). Przepłynięcie zajmie 5-8 godzin, a koszt to 70-90 zł za osobę.
Spływ Radunią to idealny pomysł na pierwszy spływ kajakowy. Spływ Radunią to idealny pomysł na pierwszy spływ kajakowy.
Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy WdąWda to bezsprzecznie jedna z najpiękniejszych kaszubskich rzek. Położona w samym centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jest doskonałym wyborem dla początkujących kajakarzy. Najbardziej popularnym punktem startowym jest Lipusz. Natomiast jako metę organizatorzy proponują Loryniec, Czarną Osadę lub Wdzydze Kiszewskie.

Atrakcją dla kajakarzy są rozmaite przeszkody na trasie: tj. powalone przez bobry drzewa oraz Jezioro Schodno. Na przepłynięcie od Lipusza do Wdzydz Kiszewskich trzeba liczyć od 5 do 7 godzin. Koszt to od 50 do 75 zł za osobę.
Spływ Wdą to gwarancja bajecznych widoków. Spływ Wdą to gwarancja bajecznych widoków.
Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy PiaśnicąBardzo dobra propozycja dla rodzin z dziećmi. Spływ zaczyna się w Żarnowcu, koło śluzy przy Jeziorze Żarnowieckim. Do pokonania jest ok. 7 km. Trasa jest bardzo łatwa, a krajobraz zróżnicowany i zdecydowanie wart uwagi. Nurt na rzece jest spokojny, a woda bardzo czysta. Niewątpliwą atrakcją jest fakt, że spływ kończy się w Dębkach, jednej z najpiękniejszych polskich plaż, gdzie Piaśnica uchodzi do Morza Bałtyckiego.

Cała trasa jest do pokonania w 2-2,5 godziny, a koszt od 40 do 60 zł za osobę.Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy WierzycąWierzyca to bardzo zróżnicowana i ciekawa rzeka, której każdy odcinek jest niezwykle intrygujący, a przy tym łatwy do pokonania. W większości prowadzi przez lasy, łąki oraz pola, a ponadto łączy największe miasta Kociewia. Co warte uwagi, na odcinku z Kościerzyny do Gniewu powstała nowa infrastruktura, w tym stanice, przenoski oraz przystanie, które ułatwiają i zachęcają do spływów tą rzeką.

Poznaj historię kajakarza, który jako pierwszy przepłynął Bałtyk. Dokładnie 25 lat temuJednym z najciekawszych odcinków jest ten od Klonówki do Pelplina. Trasa o długości ok. 18 km posiada liczne meandry, zmiany kierunku biegu rzeki, odcinki przez pola i lasy. Charakteryzuje się także brakiem przenosek. W trakcie jego pokonywania przepływa się pod dużym mostem autostrady A1.

Wypożyczalnie oferują także inne, równie ciekawe odcinki. Koszt takiego spływu to od 45 do 80 zł za osobę.

Co zabrać na kajak? 15 rzeczy, które warto zabrać na spływ kajakowy Co zabrać na kajak? 15 rzeczy, które warto zabrać na spływ kajakowy

Spływy kajakowe pomorskie: spływ kajakowy ŁupawąW naszym regionie nie brak także rzek trudnych. Ekstremalną propozycją jest spływ Łupawą. Spływ zacząć możemy w Kozinie i zakończyć w Łupawie, pokonując przy tym 21 km. Łupawa przypomina tu górski potok, a kajakarze muszą zmierzyć się z wartkim nurtem, niebezpiecznymi głazami i podwodnymi kamieniami. Oprócz tego pokonać trzeba wiele zwalonych drzew.

Drugą opcją jest start w Łupawie, a zakończenie w Łebieniu (15 km). Nurt jest bardzo wartki, sporo jest zwalonych drzew oraz bystrzyc. Nawet przez chwilę na Łupawie nie można się nudzić. Jest to trasa ekstremalna, czasami niebezpieczna i na pewno nie jest polecana rodzinom z dziećmi.

Minusem jest jednak to, że z roku na rok poziom wody w niektórych miejscach się obniża, przez co często szoruje się kajakami po dnie, a niekiedy trzeba nawet je ciągnąć, gdyż niemożliwe jest swobodne wiosłowanie.

Koszt takiej wyprawy to od 70 do 90 zł za osobę.Powyższe propozycje to jednak tylko część ciekawych szlaków i odcinków do spływów kajakowych na Pomorzu. W okolicach Trójmiasta jest ich znacznie więcej. Swoimi doświadczeniami i pomysłami możecie dzielić się w komentarzach.
mip.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przyśpieszony kurs salsy od zera dla Par

189 zł
kurs tańca

Wędrówka na poszukiwanie wiosny wzdłuż meandrów Pilicy

40-50 zł
spacer, rajd / wędrówka

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane