• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Warto bywać na hipodromie w Sopocie

jag.
11 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Jesienią i zimą średnio co 2 tygodnie w hali hipodromu Sopot odbywają się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Jesienią i zimą średnio co 2 tygodnie w hali hipodromu Sopot odbywają się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody.

To jedna z trzech ostatnich szans w tym roku, by dołączyć do rosnącej rzeszy tak startujących jak i kibicujących podczas halowego cyklu zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody JumpOff Hipodrom. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a jeszcze można wygrać nagrody. Konkursy w hali sopockiego obiektu przy ul. Polnej w najbliższą sobotę i niedzielę będą rozgrywane od godziny 8 do 19. Start zapowiedziało około 200 zawodniczek i zawodników.Lubisz oglądać konie, a nie znasz przepisów sportowej rywalizacji w tej dyscyplinie? Nie martw się. Jak najbardziej powinieneś bywać na imprezach sopockiego hipodromu. Dla takich właśnie jak ty - wraz z organizatorami zawodów - przygotowaliśmy pięć praktycznych rad.

 1. Nie trzeba znać reguł, aby móc kibicować i śledzić wyniki. Podstawową zasadą jest wysokość przeszkód. Im wyższe, tym trudniej. A lepszy jest na ogół ten, który rzadziej strąca przeszkody. Gdy dwóch lub więcej zawodników przejdzie na "czysto" lub uzyska tyle samo punktów decyduje czas lub zarządzany jest drugi przejazd
 2. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Można przyjść w dowolnym momencie, a jeśli się znudzi, wyjść w każdej chwili, bez żalu, że kasa nam przepada.
 3. Zawody weekendowe trwają zwykle od rana do wieczora. Konkursy podzielone są ze względu na wysokość przeszkód - rano niskie przeszkody, potem coraz wyższe. W te dni można wpaść na hipodrom, kiedy to nam pasuje, gdyż zawsze coś się dzieje.
 4. Jeździectwo to człowiek + koń. Jest to sport bardzo przemawiający do najmłodszych, właśnie przez to, że tu ogląda się współpracę człowieka i zwierzęcia. Ponadto widzimy, że są tysiąca osób jeżdżących miesięcznie w naszych szkółkach, większość to dzieciaki i młodzież.
 5. Niezapomniane przeżycie, gdy ważący 500 kg koń pędzi i skacze przez przeszkody tuż przy widowni. Ponadto jeszcze można wygrać nagrody.


Terminy kolejnych eliminacji cyklu JumpOff Hipodrom
12-13 listopada 2016
25-27 listopada 2016
10-11 grudnia 2016
7-8 stycznia 2017
28-29 stycznia 2017
18-19 lutego 2017
4-5 marca 2017
17-19 marca 2017 (FINAŁ)


Co czeka nas w najbliższy weekend?
Wszyscy chętni mogą wziąć udział w mini-konkursie, w którym nagrody wygrywa się na każdych zawodach lub w konkursie, który trwa przez cały cykl JumpOFF. Nagroda - rower miejski wręczona zostanie podczas finału w marcu.

- W najbliższy weekend wystartuje 200 zawodników. Przyjeżdżają z całej Polski, choć najwięcej oczywiście z naszego regionu. Dotychczas najwyższą frekwencje mieliśmy na inaugurację, w której wzięło 170 uczestników. Druga eliminacja zgromadziła na starcie 140 - informuje Alicja Kocik, specjalista ds. marketingu sopockiego hipodromu.
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w godzinach od 8 do 19 będzie można obserwować zmagania jeźdźców we wszystkich klasach od mini LL do CC. Każde oznaczenie wskazuje maksymalną wysokość przeszkód w danej rywalizacji.

Wysokości przeszkód w poszczególnych klasach
mini LL - 60 cm
LL - do 90 cm
L - 100 cm
P - 110 cm
N - 120 cm
C - 130 cm
CC - 140 cm


W poszczególnych eliminacjach startujący zdobywają punkty. Klasyfikowani są w tzw. rundach, które obejmują rywalizację w danych klasach wedle następującego podziału: Runda Brązowa (klasa LL), Runda Srebrna (L, L1), Runda Złota (P, P1), Runda Platynowa (N, N1), Runda Bursztynowa (C, C1), Runda Diamentowa (CC, CC1).

Zdobywane przez startujących tzw. punkty bonifikacyjne na koniec rozgrywek będą przeliczane na nagrody pieniężne.

Liderzy po dwóch eliminacjach JumpOff Hipodrom 2016/17
Rund Brązowa: Martyna Ciegiert i Hanna Padalak
Runda Srebrna: Dominik Pieniaszek
Runda Złota: Oliwia Rogalewska
Runda Platynowa: Oliwia Rogalewska i Julia Krawczyk
Runda Bursztynowa: Jacek Grzywacz
Runda Diamentowa: Julia Bieganowska


Tak było latem. Zawody CSIO ponownie odbyły się w Sopocie, a ich ranga i znaczenie jeszcze bardziej wzrosły.

jag.

Miejsca

Opinie (6)

 • bardzo drogi, piękny sport, ale nie dla wszystkich (2)

  Rekreacyjnie OK, jedna godzina jazdy w tygodniu, ale na osiągnięcie wyników sportowych trzeba mieć gruby portfel, około 40zł jedna godzina lekcji jazdy konnej, w zależności od szkoły jazdy.
  Żeby osiągnąć lepsze wyniki i wystartować w zawodach trzeba wolny czas i pieniądze skupić na treningach, kilka godzin w ciągu tygodnia.

  • 9 4

  • Tak samo jak w każdym innym sporcie.

   • 5 2

  • 40 zł to godzina za miastem i to dość daleko. W trójmieście ceny za godzinę jazdy to około 60 zł... niestety:/

   • 4 3

 • Piękny hipodrom

  Cieszę się że są takie zawody w tak eleganckim miejscu:) jutro na pewno będę i zamierzam kibicować mojej córce oraz pozostałym zawodnikom!

  • 9 0

 • Słaby marketing (1)

  Ta atrakcja jest za słabo wypromowania.

  • 2 3

  • tym większe dzięki że tutaj o tym piszą w przystępnej formie i zrozumiałej dla ludzi

   • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane