• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ruszył oficjalnie sezon na plaży. Lista strzeżonych kąpielisk w Trójmieście

dak.
22 czerwca 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
W okresie wakacyjnym na strzeżonych plażach w Gdańsku pracować będzie około 70, w Sopocie 40, a w Gdyni 37 ratowników. W okresie wakacyjnym na strzeżonych plażach w Gdańsku pracować będzie około 70, w Sopocie 40, a w Gdyni 37 ratowników.

Kąpieliska w Trójmieście czynne są już w: Brzeźnie, Stogach, Sobieszewie, Orlu, przy molo w Sopocie, a także w całej Gdyni. Reszta ruszy najpóźniej do 1 lipca. Do końca sierpnia w godzinach 9:30-17:30 nad bezpieczeństwem będzie czuwało blisko 150 ratowników wraz z nowoczesnym sprzętem. Poprawia się infrastruktura. W niektórych miejscach do dyspozycji plażowiczów są np.: przebieralnie, natryski, toalety, boiska, szafki depozytowe i place zabaw dla najmłodszych.Trójmiejskie plaże i kąpieliskaGDAŃSK

Jeśli wypoczywasz nad wodą to:

Pierwsze kąpieliska w Gdańsku otwierane są sukcesywnie od środy. Plażowicze do wody mogą wchodzić przy Domu Zdrojowym Brzeźno, na Stogach, w Sobieszewie oraz Orlu. Od 1 lipca dołączą do nich Jelitkowo, Jelitkowo Klipper oraz Świbno. Wszystkie kąpieliska będą czynne do końca sierpnia w godzinach 9:30-17:30.

Na wszystkich kąpieliskach o bezpieczeństwo dbać ma około 70 ratowników. Do swojej dyspozycji będą mieli nowoczesny sprzęt w postaci m.in. szybkich łodzi motorowych, skuterów wodnych z platformą do transportu osoby poszkodowanej, quadów z przyczepami do transportu, łodzi wiosłowych, kajaków morskich, desek ratowniczych czy defibrylatorów. Warto dodać, że w Brzeźnie oraz na Stogach funkcjonują całoroczne, całodobowe Centra Ratownictwa Wodnego, gdzie gotowi do podjęcia działań również poza okresem otwarcia kąpielisk są odpowiednie służby.

Przed udaniem się na plażę warto odwiedzić stronę internetową www.kapieliskagdansk.pl, na której sprawdzić można warunki atmosferyczne, temperaturę wody i powietrza, a także dowiedzieć się, czy kąpiel w danym miejscu jest dozwolona, czy też nie.

Przypomnij sobie kiedy kąpieliska otwierano przed rokiem

W tym roku na Stogach oraz Brzeźnie do dyspozycji również będą bezpłatne specjalistyczne wózki-amfibie. Umożliwiają one łatwy transport po plażowym piasku osoby niepełnosprawnej oraz bezpośredni kontakt z wodą. Przy wybranych wejściach na plaże ułożone są drewniane lub kompozytowe kładki, dzięki którym osoby niepełnosprawne lub opiekunowie z dziećmi w wózkach będą mieli zapewnione łatwiejsze dotarcie niemalże do samej wody. Kładki stworzone są również dla rowerzystów. Wejścia na plaże z kładkami: 11, 16, 26, 41, 46, 48, 50, 51, 52 (na lewo od molo oraz na prawo od molo), 53, 65, 72, 73. Dodatkowo na wejściu nr 63 znajduje się kładka z możliwością wodowania małych jednostek pływających.

Za sprzątanie gdańskich plaż od godzin wczesnorannych do wieczora na odcinku 23 km od Świbna do granicy Gdańska z Sopotem odpowiada Gdański Ośrodek Sportu. Ustawionych jest blisko 800 pojemników na śmieci, a dodatkowo przy każdym kąpielisku można znaleźć pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Do dyspozycji na gdańskich plażach będą przebieralnie, szafki depozytowe, opłukiwacze, zamgławiacze, biblioteki plażowe, boiska do sportów plażowych, plażowe place zabaw, siłownia plażowa, gastronomia, wypożyczalnie leżaków.

Informacje o stanie oficjalnych kąpielisk. SprawdźNumery alarmowe
601 100 100 - Numer ratunkowy nad wodą
112 - Europejski numer alarmowy
999 - Pogotowie Ratunkowe
998 - Straż Pożarna
997 - Policja
510 935 176 - Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego
58 7440 232 - Sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
58 669 80 07 - Gdyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe


Jak się chłodzić podczas upałów?SOPOT

Na sopockich plażach, kąpieliska czynne będą również od godz. 9:30 do 17:30. Miejska przy molo jest już otwarta i będzie aktywna do 15 września. Pozostałe osiem kąpielisk zostanie oddanych do użytku 28 czerwca i będzie można z nich korzystać do 31 sierpnia.

Na każdym z kąpielisk czuwać będzie minimum trzech ratowników. Sopocka załoga liczy ich w sumie 40. WOPR jest gotów na podjęcie działań ratowniczych przez całą dobę. Praktycznie przy każdym lokalu na plaży znajduje się plac zabaw. Ten miejski usytuowany jest przy wejściu nr 15.Przeczytaj o policyjnych wodniakachWarto dodać, że na plażach miejskich będzie 15 przebieralni oraz około 27 toalet ogólnodostępnych i 18 pryszniców. Dla osób niepełnosprawnych powstała kładka umożliwiająca przemieszczenie się bliżej morza. W sezonie wakacyjnym będzie również funkcjonowała amfibia, dzięki której osoby niepełnosprawne będą mogły zakosztować kąpieli morskiej. Wciąż w trakcie realizacji jest kładka przy wejściu nr 37.

GDYNIA

Sezon wakacyjny rozpoczął się również w Gdyni, a do dyspozycji są już kąpieliska Babie Doły, Śródmieście, Redłowo i Orłowo. Będą one otwarte w godzinach 9:30-17:30 do końca sierpnia.

Kąpielisk strzec będzie w sumie 37 ratowników. Będą mieli do dyspozycji cztery łodzie ratownicze, pojazd ATV i skuter ratowniczy z platformą. Na wszystkich kąpieliskach znajduje się punkt pomocy, w którym stały dyżur pełni ratownik medyczny, dysponujący sprzętem do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz defibrylator AED.

Plażowicze korzystać mogli będą z natrysków, toalet, przebieralni, punktów medycznych, wypożyczalni leżaków, punktów gastronomicznych oraz placów zabaw dla dzieci. Dla niepełnosprawnych przygotowany jest też wózek kąpielowy. Na każdym z kąpielisk ratownicy posiadają na wyposażeniu opaski dla dzieci - każdy rodzic może pobrać opaskę, zapisać numer telefonu, dzięki czemu będzie bezpieczniej.

dak.

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Kurorty..

  W Trójmieście to możesz syfa załapać szczególnie w Sopocie pudel woli szoly otwierać niż zakupić porządny sprzęt do usuwania tego syfu co pływa przy molo niewspomnę o toaletach wszystko obszcz*ne najważniejsze, że kasa im się zgadza tfu

  • 11 4

 • Nie wchodzę do wody na plażach Trójmiasta (2)

  Tylko Półwysep, otwarte morze.

  A Sopot to taki kurort jak Wiślinka ekologiczna.

  • 14 6

  • Bzdury piszesz. Chciales blysnac a wyszlo jak wyszlo. Sopot to fajne miejsce jak I cala Polska tylko ludzie tam robia "syf". Co do okolic Sobieszewa to wiesz tyle ile propaganda od lat przekaze.

   • 5 1

  • A co niepodoba ci sie wylew scieków do morza przez kolejnego prezydenta Gdańska?

   aleś wybredny :)

   • 3 2

 • Poszerzenie plazy w jelitkowie to strzal w kolano dla zarobkujacych I wypoczywajacych w tej okolicy.

  • 7 0

 • Szkoda ze niepodali ile juz młodych ludzi od zakonczenia roku szkolnego utoneło!Około 20!!

  Polska jest krajem gdzie jest najwięcej utonięć w Europie!!! Mimo ze mieszkalny nad morzem większość nie potrafi pływać!!Nie potrafi się zachować nad wodą i w kontakcie z wodą!!Edukacja coraz na niższym poziomie .Powinny przed końcem roku szkolnego w każdej szkole być lekcje edukacyjne jak zachować się !!A mimo ze mielismy 3 tygodnie wakacji przez strajk leniwych belfrów to jeszcze zrobili im wolne w szkołach ze względu na upał!

  • 6 5

 • RatowniK czyli zakaz

  kąpieli. Szoruj brzuchem po płytkim dnie.

  • 2 0

 • konstytucja

  ja nago lubie paradować rodacy i kocham Donka

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane