Kwestia Final Four nadal otwarta

kfk
25 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Koszykarskie mistrzostwa Sopotu za nami

Sześć zespołów zachowuje realne szanse na Final Four. Zatem do końca rozgrywek sezonu zasadniczego Sopockiej Ligi Koszykówki nie zabraknie emocji. Szantrapy Sopot nadal utrzymują świetną passę, wygrywając siódmy mecz z rzędu. Tym razem w meczu 14. kolejki SLK próbował ich powstrzymać P&J Sport Tczew, który po dobrym początku ostatecznie musiał uznać wyższość rywali 46:37. Na fotelu lidera umacnia się Poppers Sopot.

Tomasz Litwińczuk ponownie potwierdził, że jest liderem Szantrap w tym sezonie. W wygranym spotkaniu z P&J Sport zdobył aż 28 punktów. Chociaż w pierwszych minutach rywalizacji nic nie wskazywało na to, że Szantrapy zwyciężą. Bowiem pierwsze punkty rzucili dopiero po 8 minutach gry, przy prowadzeniu P&J 9:0.

Zawodnicy Alfy PMedia, występujący pod szyldem z Tczewa, pewnie wygrali pierwszą połowę. Wraz z upływem czasu systematycznie inicjatywę przejmowali koszykarze Szantrap. A na pierwsze prowadzenie trzykrotni brązowi medaliści Sopotu wyszli w 26 minucie potyczki (26:24). Jeszcze przez chwilę na parkiecie toczyła się wyrównana walka (32:32). Jednak od tego momentu Szantrapy kontrolują przebieg spotkania aż do ostatniego gwizdka sędziego. Tym samym P&J Sport po raz kolejny nie zdołał utrzymać korzystnego wyniku do końca meczu.

Sporej dawki emocji dostarczyli również zawodnicy Gravediggers Gdynia i Chłopaki z Osaki Gdańsk. Na przerwę gracze schodzili przy stanie 26:12 dla gdynian. Po wznowieniu pojedynku gdańszczanie za wszelka cenę chcieli zniwelować 14-punktową różnicę. Po celnym rzucie zza linii 6,25 m Mateusza Garsztki na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania przewaga rywali stopniała do dwóch punktów (32:30).

Po wyrównanej walce minimalne prowadzenie utrzymuje Gravediggers (42:41). A ostatnie 30 sekund konfrontacji to seria rzutów wolnych w wykonaniu obu zespołów. Po celnych osobistych, Garsztka doprowadza do wyrównania 44:44. Na zegarze pozostaje tylko 3 sekundy do zakończenia meczu. Gravediggers bardzo dobrze rozgrywa ostatnią akcję i na 1 sekundę przed upływem czasu wymusza faul. Jarosław Lange pewnie wykonuje rzuty wolne i ustala wynik spotkania na 46:44 dla Gravediggers.

W pozostałych meczach obeszło się bez niespodzianek. Ms Uptown pokonał Kuracjuszy Sopot 62:43 a najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Jabłoński, zdobywca 20 "oczek". Poppers będący w słabszej dyspozycji i rażący nieskutecznością rzutową wygrał z Sopot Vice tylko 37:17. Obrońcy tytułu Coorviky nie pozostawili złudzeń w walce z beniaminkiem ligi XXX 63:25.

Organizatorami VII edycji sopockich rozgrywek są: Stowarzyszenie "Trivium - Edukacja, Wychowanie, Profilaktyka" i Instytut Informacji Publicznej we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz pełnomocnik prezydenta Sopotu ds. uzależnień Małgorzata Pobłocka. Partnerem programu jest internetowa agencja informacyjna Platforma Medialna PMedia.pl.

Wyniki spotkań 14. kolejki SLK: Szantrapy - P&J Sport 46:37, Ms Uptown - Kuracjusze Sopot 62:43, Gravediggers - Chłopaki z Osaki 46:44, Poppers - Sopot Vice 37:17, Coorviky - XXX 63:25.