Laniecki z setką w gdyńskim Parkrun

20 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Wiesław Laniecki został siódmym biegaczem w Polsce, który osiągnął barierę stu startów w zawodach Parkrun. Wiesław Laniecki został siódmym biegaczem w Polsce, który osiągnął barierę stu startów w zawodach Parkrun.

Blisko 220 miłośników uczestniczyło w sobotnich zawodach Parkrun Gdańsk i Parkrun Gdynia. W Nadmorskim Parku Reagana triumfowali Tomasz Bagrowski i Aleksandra Peisert, zaś na Bulwarze Nadmorskim najszybciej 5-kilometrowy odcinek pokonali Damian Sławiński oraz Karolina Węgrzyńska-Górzyńska. W obu biegach zadebiutowało aż 30 nowych uczestników. Okolicznościową koszulkę za serny start odebrał w Gdyni Wiesław Laniecki, który został dopiero siódmym uczestnikiem Parkrun z takim dorobkiem w całej Polsce!

Wakacje w pełni, a trójmiejskie biegi Parkrun nie zwalniają tempa. W sobotnich zawodach uczestniczyło blisko 220 osoby, które zmagały się nie tylko z dystansem 5 km, ale przede wszystkim z
upalnym słońcem.

W parkrun Gdańsk wśród Pań najszybsza była Aleksandra Peisert (Biegologia.pl), która z wynikiem 19 minut i 33 sekund jest szóstą uczestniczką gdańskiego biegu z czasem poniżej 20 minut. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Tuwalska z wynikiem 20:32, a trzecia była jej siostra i liderka klasyfikacji generalnej Elżbieta Tuwalska z rezultatem 20:47.

Wśród panów trzeci raz z rzędu zwyciężył wicelider klasyfikacji ogólnej Tomasz Bagrowski (17:43), dla którego było to już 12 wygrana w Parkrun Gdańsk. Tuż za zwycięzcą, linię mety przekroczył Łukasz Stachowiak (17:55), a na najniższym stopniu podium znalazł się lider klasyfikacji punktowej trzeciego sezonu Arkadiusz Kalinowski.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 129 BIEGU PARKRUN GDAŃSK

Na Bulwarze Nadmorskim w parkrun Gdynia wśród pań triumfowała Karolina Węgrzyńska-Górzyńska z Akademii Biegania. Bieg ukończyła z czasem 25:12 i było to jej trzecie zwycięstwo w cosobotnim biegu. Dwa kolejne miejsca zajęły - Magdalena Kucińska (25:36) oraz Bożena Hinca (25:40).

Najszybciej parkrun Gdynia przebiegł Damian Sławiński z czasem 17 minut i 57 sekund i był to jego 9 wygrany bieg. Drugi był Łukasz Keslinke z biegamyrazem.pl z 30-sekundową stratą do zwycięzcy. Jako trzeci na mecie zameldował się Szymon Gwardjak (18:29).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 137 BIEGU PARKRUN GDYNIA

W obydwu biegach debiutowało około 30 nowych uczestników. Warto dodać, że w gdańskim biegu uczestniczył 81-letni Henryk Dittfeld, który obok 91-letniego Mariana Parusińskiego i 82-letniego Jana Morawca jest jednym z najstarszych biegaczy w Parkrun Polska.

Natomiast Wiesław Laniecki otrzymał koszulkę z setką na plecach za przebiegnięcie 100 biegów parkrun. Jak do tej pory ta sztuka udała się jedynie siedmiu biegaczom w całej Polsce! Natomiast każda osoba do 19. roku życia, która ukończy 10 biegów otrzymuje białą koszulkę z cyfrą 10,a pozostali dostają czerwoną za uczestnictwo w 50 biegach.