• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe lodowisko w Trójmieście już działa. Pozostałe ruszą na początku grudnia

mip.
22 listopada 2023, godz. 14:00 
Opinie (21)

Mamy dobre informacje dla fanów ślizgawek. Ruszyło już nowe lodowisko na dziedzińcu Forum GdańskMapka. Godzinna jazda kosztuje tylko 10 zł, tyle samo zapłacimy także za wypożyczenie łyżew. To już trzecia po Hali OliviaMapka i lodowisku na placu Zebrań Ludowych w GdańskuMapka ślizgawka w Trójmieście. Kolejne, czyli w GdyniMapkaSopocieMapka, będą do dyspozycji od grudnia.

Trzecie lodowisko w Trójmieście już działaW Trójmieście działają już trzy ślizgawki. Chętni mogą już korzystać z lodowiska przy Forum Gdańsk. Ślizgawka znajduje się na dziedzińcu, tuż obok choinki. Ruszyło po raz pierwszy w historii.

Ceny za korzystanie z obiektu są bardzo konkurencyjne. Godzinna jazda kosztuje zaledwie 10 zł. Tyle samo przyjdzie nam zapłacić za wypożyczenie łyżew. Możliwe jest także naostrzenie własnych czy wypożyczenie chodzików dla dzieci. Lodowisko czynne jest codziennie w godz. 10-21. Jednocześnie może przebywać na nim 60 osób, a działanie będzie uzależnione od warunków pogodowych.

Cennik:
 • jednorazowy wstęp - 10 zł za godzinę
 • wypożyczenie łyżew - 10 zł (5 zł dla grup zorganizowanych)
 • ostrzenie łyżew - 20 zł
 • wypożyczenie kasku - 2 zł
 • wypożyczenie jednorazowych wkładek - 2 zł za parę
 • chodzik dla dzieci - 10 zł za 30 min


Dodajmy, że z lodowiska w godz. 10:00-14:45 bezpłatnie będą mogły korzystać grupy zorganizowane (w ramach zajęć WF). W tych samych godzinach pod opieką osoby dorosłej darmowe wejście przewidziane jest także dla dzieci do 7. roku życia.

Przeczytaj o otwarciu lodowiska na placu Zebrań Ludowych Przeczytaj o otwarciu lodowiska na placu Zebrań Ludowych

Pozostałe ślizgawki w Gdańsku także funkcjonująPrzypomnijmy, że pierwsza ślizgawka w Trójmieście została otwarta już w październiku w Hali Olivia. Korzystać z niej można w sobotę i niedzielę. Cena godzinnej sesji to 25 zł.Z kolei od piątku, 17 listopada, działa lodowisko na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku, które zarządzane jest przez Gdański Archipelag Kultury. Czynne jest w tygodniu, od wtorku do piątku, od godz. 14:30, a w weekendy od 11:30. Za jednorazowy, godzinny wstęp zapłacimy 20 zł. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 60 zł.

Dwa lodowiska w Gdyni. Pierwsze ruszy 1 grudnia. Nowe powstaje w parku Centralnym Dwa lodowiska w Gdyni. Pierwsze ruszy 1 grudnia. Nowe powstaje w parku Centralnym

Ślizgawki w Gdyni i Sopocie ruszą w grudniuNatomiast od początku grudnia w swoje progi zaprosić ma gdyńskie lodowisko pod zarządem Gdyńskiego Centrum Sportu, które podobnie jak rok temu będzie umiejscowione między halą sportową i Centrum RivieraMapka.

Zgodnie z planem ma ono działać do marca, jednak zarówno otwarcie, jak i zamknięcie lodowiska będzie zależne od warunków atmosferycznych.

Przeczytaj o starcie ślizgawki w Hali Olivia Przeczytaj o starcie ślizgawki w Hali Olivia

Natomiast zgodnie z tradycją, w mikołajki, czyli 6 grudnia, wystartować ma sopockie lodowisko przy skwerze Kuracyjnym przy moloMapka. Ślizgawka pod zarządem MOSiR uwarunkowana będzie jednak warunkami atmosferycznymi.

Zobacz, jak wyglądały trójmiejskie ślizgawki w 2022 roku

mip.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

65 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Marzec Sopocianek (1 opinia)

(1 opinia)
projekcje filmowe, spotkanie, warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Warsztaty tańca jazzowego - aka jazz workshops 2024

199 - 210 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane