wiadomości

stat

Lodowisko przy molo gotowe do startu. Czeka na mrozy

Najnowszy artukuł na ten temat

Na nartach pojeździsz pod dachem. Sposób na brak śniegu

Na uruchomienie odkrytego lodowiska przy molo potrzeba przynajmniej czterech mroźnych dni bez opadów deszczu. Tak wyglądało lodowisko w poprzednich latach.
Na uruchomienie odkrytego lodowiska przy molo potrzeba przynajmniej czterech mroźnych dni bez opadów deszczu. Tak wyglądało lodowisko w poprzednich latach. fot. facebook.com/MiastoSopot

Jeśli będą cztery noce z rzędu z minusową temperaturą to lodowisko przy molo w Sopocie ruszy nawet w tym tygodniu. Na łyżwach będzie tam można jeździć przy oświetleniu i muzyce. Cena wstępu nie ulegnie zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem. Wyniesie 5 zł w tygodniu i 8 zł w weekendy oraz dni świąteczne. Nieco drożej będzie tylko w wypożyczalni sprzętu.Wolisz lodowiska kryte czy na świeżym powietrzu?

kryte 28%
na świeżym powietrzu 45%
bez różnicy 27%
zakończona Łącznie głosów: 143
Sztuczne lodowisko w Sopocie co roku mieści się na głównym placu skweru Kuracyjnego przy molo, w sąsiedztwie Domu Zdrojowego. Znajduje się pod gołym niebem, ma wymiary 35x18 m i jednorazowo może pomieścić ponad 100 osób. Sopocki obiekt jest wyjątkowy z uwagi na fakt, że jest to prawdopodobnie jedyny tego typu obiekt w Polsce z widokiem na morze.

PRZECZYTAJ O MIEJSKIM LODOWISKU W GDYNI

Malownicze położenie wiąże się z uzależnieniem od pogody - aby uruchomić lodowisko potrzeba przynajmniej czterech nocy z minusową temperaturą powietrza i bez opadów deszczu. Choć cała infrastruktura jest gotowa od ponad tygodnia, na start trzeba jeszcze poczekać.

- Przez Polskę przechodzi ciepły front, który powinniśmy pożegnać w nadchodzącym tygodniu. Jeśli tylko przyjdzie przymrozek, będziemy gotowi na uruchomienie obiektu. Koszt takiej konstrukcji łącznie z pracami konserwacyjnymi to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli będzie sprzyjała nam pogoda, lodowisko będzie funkcjonowało do pierwszej połowy marca. Tradycyjnie nie zabraknie na nim muzyki i wieczornego oświetlenia - mówi Macin Kulwas prezes Kąpielisk Morskich Sopot, które odpowiadają za obiekt.
LODOWISKO NA PLACU ZEBRAŃ LUDOWYCH W GDAŃSKU - CENY, GODZINY OTWARCIA

Ceny wejściówek na sopockie lodowisko będą utrzymane na poziomie z poprzedniego sezonu. To oznacza, że za wejście na lód zapłacimy 5 zł w tygodniu i 8 zł w weekendy oraz dni świąteczne. O złotówkę - z 7 na 8 zł podrożeją usługi dodatkowe jak ostrzenie łyżew oraz wypożyczenie łyżew lub kasku.

SPRAWDŹ ŚLIZGAWKI W HALI OLIVIA

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze wiadomości

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane