wiadomości

stat

Marynarska bitwa o Gdynię

fot. archiwum PMEDIA

Po blisko dwumiesięcznej przerwie na murawę wracają piłkarze reprezentacji Marynarki Wojennej RP. W najbliższą sobotę o godz. 15 na boisku Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "wilki morskie" podejmować będą kolegów z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Wstęp wolny.Ostatnim rywalem podopiecznych kmdr por. Roberta Wereszko była Nörda Karwia, z którą gdynianie zmierzyli się w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Po zaciętej konfrontacji marynarze musieli uznać wyższość gości (0:3).

Reprezentacja Marynarki Wojennej Rzeczpospolitej Polski jest zespołem niezrzeszonym w Polskim Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy cyklicznie rozgrywają towarzyskie spotkania m.in. z reprezentacjami wojennych marynarek narodowych. Toteż przy okazji wizyty w porcie amerykańskiej fregaty na boisku sztucznym GOSiR przy ul. Olimpijskiej 5/9 w Gdyni rozegrany zostanie piłkarski mecz.

Rywalem polskiej marynarki będzie załoga okrętu USS Hawes, nazwanego w cześć admirała Richarda E. Hawesa (1894-1968) dwukrotnie udekorowanego Krzyżem Marynarki Wojennej za podwodne operacje ratownicze. W historii licznych potyczek z drużynami United States Navy górą zawsze byli biało-czerwoni.

"Bilans jest na naszą korzyść. Jeszcze nigdy nie przegraliśmy z reprezentacją marynarki wojennej USA" - powiedział platformie medialnej PMedia.pl kmdr por. Robert Wereszko, kierownik i założyciel piłkarskiej drużyny. "Proszę o doping dla obu drużyn podczas sobotniego meczu. I jak zwykle zachęcam do zabrania flag i szalików w barwach narodowych" - dodał.

Piłkarskiej reprezentacji Marynarki Wojennej RP od kilku lat patronuje Platforma Medialna PMedia.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane