wiadomości

stat

Marynarska bitwa o Gdynię

fot. archiwum PMEDIA

Po blisko dwumiesięcznej przerwie na murawę wracają piłkarze reprezentacji Marynarki Wojennej RP. W najbliższą sobotę o godz. 15 na boisku Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "wilki morskie" podejmować będą kolegów z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Wstęp wolny.Ostatnim rywalem podopiecznych kmdr por. Roberta Wereszko była Nörda Karwia, z którą gdynianie zmierzyli się w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Po zaciętej konfrontacji marynarze musieli uznać wyższość gości (0:3).

Reprezentacja Marynarki Wojennej Rzeczpospolitej Polski jest zespołem niezrzeszonym w Polskim Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy cyklicznie rozgrywają towarzyskie spotkania m.in. z reprezentacjami wojennych marynarek narodowych. Toteż przy okazji wizyty w porcie amerykańskiej fregaty na boisku sztucznym GOSiR przy ul. Olimpijskiej 5/9 w Gdyni rozegrany zostanie piłkarski mecz.

Rywalem polskiej marynarki będzie załoga okrętu USS Hawes, nazwanego w cześć admirała Richarda E. Hawesa (1894-1968) dwukrotnie udekorowanego Krzyżem Marynarki Wojennej za podwodne operacje ratownicze. W historii licznych potyczek z drużynami United States Navy górą zawsze byli biało-czerwoni.

"Bilans jest na naszą korzyść. Jeszcze nigdy nie przegraliśmy z reprezentacją marynarki wojennej USA" - powiedział platformie medialnej PMedia.pl kmdr por. Robert Wereszko, kierownik i założyciel piłkarskiej drużyny. "Proszę o doping dla obu drużyn podczas sobotniego meczu. I jak zwykle zachęcam do zabrania flag i szalików w barwach narodowych" - dodał.

Piłkarskiej reprezentacji Marynarki Wojennej RP od kilku lat patronuje Platforma Medialna PMedia.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij