Międzynarodowy Turniej Bokserski "Nadziei Olimpijskich"

Dziesięcioletnie działalności obchodzi Uczniowski Klub Sportowy Sokół Gdynia, który szkoli w zakresie boksu i kick-boxingu. Jego bazą jest Zespole Szkół nr 9 przy ul. Chylońskiej. W sobotę i niedzielę odbędzie się tam VIII Międzynarodowy Turniej Bokserski "Nadziei Olimpijskich".Sokół prowadzi jedną z nielicznych w Trójmieście i jedyną w Gdyni sekcję bokserską. Regularnie trenuje około 30 zawodników i cztery zawodniczki. Z uwagi na zakończenie kadencji władz klubu jest dobra okazja do podsumowania.

Do najważniejszych sportowych należą sukcesy juniorek. Justyna Woźniak w 2006 roku wywalczyła srebrny, a rok później brązowy medal w mistrzostwach Polski. Identyczny dorobek w tej rangi imprezie ma Weronika Rogulska, która jest aktualną wicemistrzynią kraju, a przed rokiem zajęła trzecie miejsce. Ponadto srebro w 2007 roku zdobyła Magdalena Kierszke.

Dorobek uzupełniają brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2008 Dariusza Szydłowskiego oraz brąz w turnieju Grand Prix w Ostródzie Tomasza Jabłońskiego.

Mimo skromnego budżetu, który w ostatnim roku pięćdziesiąt tysięcy złotych, klub stara się kupować sprzęt, dofinansowywać wyjazdy na zawody, a także sam organizuje turnieje.

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się cykliczny turniej "Nadziei Olimpijskich". Walki eliminacyjnej w Zespół Szkół nr 9 Gdynia-Cisowa ul. Chylońska 227 rozpoczną się pierwszego dnia o godzinie 16.00, a drugiego dnia zmagań od 10.00 planowane są finały.

Zawody będą doskonałą sposobnością nie tylko dla kibiców, ale również młodzieży, która chętna jest do treningów bokserskich, aby bliżej zapoznać się z tą dyscypliną. Na miejscu będzie można zgłosić nabór do sekcji.

W nowej kadencji UKS Sokół pracować będzie ponownie pod prezesurą Włodzimierza Kawczyńskiego. Ponadto do zarządu weszli: Roman Ślagowski (wiceprezes), Edward Kaczmarczyk (sekretarz), Mirosław Szkudlarek i Mariusz Falkowski. Natomiast Komisją Rewizyjną pokieruje Halina Paszka.

Opinie (4)

 • Brawo bo boks ginie

  w Gdańsku tóry kiedyś miał trzy doskonałe kluby Wybrzeże Gedanię i Stoczniowca
  teraz jest totalna klapa

  • 3 0

 • duży szacunek, rewelacyjna szkoła. gratulacje z okazji

  jubileuszu. Szkoda, że Prezydentowie i Burmistrze "Siedmiogrodu" nie doceniaja tego zapału do boksu. szkoda

  • 2 0

 • najlepsi

  Wszyscy najlepsi weonika, tomek ,justyna trenują na siłowni activ gdzie sa prowasdzone zajęcia boksu

  • 2 0

 • "bombardier"

  Nowy, rozwijajacy sie klub na galeonie gdzie zapraszamy wszystkich:) Ktos wczesniej dobrze napisal bo wszyscy starzy zawodnicy tam trenuja:D I beda jeszcze lepsze osiagniecia hehe:D

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Oddech i medytacja
Oddech i medytacja
zajęcia rekreacyjne
sty 19
środa, g. 19:00
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 20
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdynia Redłowo

Forum