Młody gdynianin czterokrotne zdobył mistrzostwo Polski w pływaniu

Krzysztof Kochanowicz
21 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Gdyńscy pływacy z sukcesami w Belgradzie

Mateusz Arndt, zawodnik klubu Delfin Gdynia, pod opieką trenera Przemysława Czoków, czterokrotnie stanął na najwyższym stopniu podium podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Olsztynie. 14-latek okazał się bezkonkurencyjny na czterech dystansach, zdobywając złote medale w konkurencjach: 200 m stylem motylkowym, 400 m stylem zmiennym oraz 400 i 1500 m stylem dowolnym. Do swojego dorobku dorzucił jeszcze brązowy medal na 100 m stylem motylkowym ustanawiając tym samym rekord Pomorza.

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie wystartowało łącznie 500 pływaków ze 110 klubów Polski. Niewiele do medalu zabrakło również Nicoli Warszawskiej, która zajęła 4. miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym. Do finału B awansował Błażej Mańczak, który ostatecznie został sklasyfikowany na 13. miejscu na dystansie 200 m stylem grzbietowym. W klasyfikacji medalowej KS Delfin Gdynia zajął 2. miejsce w Polsce.

W tym samym czasie w Gorzowie Wlkp. odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. O krok od medalu był Mateusz Konopka, który zajął 4. miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym. Podopieczny trenera Przemysława Czoków, zajął również 7 miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym. W finale B wystąpił Mikołaj Janczak, który został sklasyfikowany na 10. miejscu w Polsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

W ostatnich latach, jest to najlepszy występ gdyńskich pływaków na Mistrzostwach Polski.