• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najlepsze triki na Międzynarodowy Dzień Deskorolki. Skaterzy przejęli Gdańsk

Damian Konwent
22 czerwca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Zobacz, jak wyglądał Międzynarodowy Dzień Deskorolki:

W Międzynarodowy Dzień Deskorolki ponad 200 skaterów w wieku od 5 do 35 lat widowiskowo obchodziło swoje święto. Ze skateparków przenieśli się do kilku lokalizacji w centrum Gdańska i zaprezentowali najlepsze triki. Nikomu nie przeszkadzali, a dobrze bawili się nie tylko oni, ale i przechodnie oraz turyści, którzy chętnie włączali się do dopingu. Wszak to przecież dyscyplina olimpijska.Skateparki w Trójmieście. Sprawdź listęJeździłe(a)ś kiedyś na deskorolce?

Strażacy obchodzą Dzień Strażaka, taksówkarze obchodzą Dzień Taksówkarza, wędkarze obchodzą Dzień Wędkarza, a oni obchodzili swoje święto w Międzynarodowy Dzień Deskorolki. Ponad 200 skaterów z Trójmiasta spotkało się, by nie tylko pojeździć na typowych dla siebie skateparkach, ale właśnie w takich miejscach, w których nie mogą sobie pozwolić na co dzień.

Akurat ten raz w roku mogli i kompletnie to nikomu nie przeszkadzało. Co więcej, przechodnie oraz turyści chętnie się zatrzymywali, robili zdjęcia, kręcili wideo i wspólnie dopingowali.

- Chłopaki robią tutaj niesamowite rzeczy. Poszła już masa trików, których na co dzień nie widuję, chociaż jestem w tym środowisku od wielu lat. Sam się "jaram" i wcale nie dziwię się ludziom, że chcą to zobaczyć. To nie jest łatwe i wymaga nie lada odwagi. Trzeba włożyć w to sporo wysiłku, bo takich umiejętności nie nabywasz w rok czy dwa. To są lata pracy, aby na rurze czy nad ośmioma schodami zrobić cokolwiek - mówi nam "Cygas", jeden ze skaterów.

13-letnia Marcela Dętkoś w krajowej czołówce seniorek na deskorolce. Przeczytaj o bohaterce cyklu Sport Talent- To jest jedyny taki dzień w roku, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu, że przez chwilę pośmigamy na jednym spocie. Nie takie akcje, manifestacje oraz parady odbywają się na mieście i zamykane są przy tym ulice. My nikomu nie przeszkadzamy, więc jeśli ktoś chce przejść, to może to zrobić obok. Przez te kilka godzin chcemy być po prostu sobą - dodaje.
Zaczęło się od spotkania na placu pod Europejskim Centrum Solidarności. Widowiskowo wyglądały przejazdy, gdzie skaterzy w bardzo licznych grupach przemieszczali się pod pomnik Jana Heweliusza oraz Długie Pobrzeże obok Motławy. Na wszystkich "spotach" każdy mógł zaprezentować efektowne triki, a po udanym lądowaniu zostać nagrodzonym głośnym aplauzem i brawami.

Przeczytaj o skateparku w Śródmieściu GdańskCo ciekawe, odważnie poczynali sobie nawet najmłodsi, którzy mieli nawet po pięć lat. Przyszli razem z rodzicami, którzy również trzymali deski pod ręką. To pokazuje, że wydarzenie było dosłownie dla każdego, bo choć przeważała młodzież, to ludzie byli w różnym wieku. I to akurat dobra wiadomość, bo jazda na deskorolce to dyscyplina olimpijska od igrzysk w Tokio. Być może spośród tych młodych skaterów jest przyszły mistrz olimpijski.

- Akurat dzieci na skateparkach to żadna nowość, bo od rana do godzin wieczornych jest ich sporo. Spodziewałem się, że tutaj będzie dużo ludzi, ale nie, że aż tylu. Bardzo się cieszę, bo dziś już nie każdy ma czas, żeby wyjść i się spotkać. Akurat tego dnia wszyscy go trochę znaleźli, by wspólnie się bawić. Deska łączy ludzi. Tak naprawdę wszyscy uprawiamy ten sam sport, a każdy ma inną technikę na wykonywanie trików, podejście. Z jednej strony jest fun, ale deskorolka też uczy. Trzeba doznać kilku porażek, żeby wyciągnąć wnioski i nie popełniać błędów w przyszłości - ocenia doświadczony Rafał, który na desce jeździ od 14. roku życia.

Wydarzenia

Go Skate Day 2022

zlot, zajęcia rekreacyjne

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (35)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane