• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Największa lekcja WF-u w Ergo Arenie. Gwiazdy zachęcały do uprawiania sportu

Damian Konwent
1 grudnia 2021, godz. 14:15 
Opinie (14)

Zobacz, jak wyglądała największa lekcja WF-u w Ergo Arenie

Tysiące dzieci z różnych części Polski uczestniczyło w siódmej edycji PGE Największej Lekcji wychowania fizycznego w Ergo Arenie i w internecie. Do uprawiania aktywnego trybu życia zachęcały gwiazdy sportu i nie tylko, m.in.: Artur Siódmiak, Michał Winiarski, Michał Wlazły, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Oświeciński, Michał Karmowski, Mateusz Wróbel czy Santiago Mosquera.Szkoły podstawowe w TrójmieścieCzy twoje dziecko chętnie ćwiczy na lekcjach WF-u?

Tysiące dzieci na największej lekcji WF-uPGE Największa Lekcja WF-u w tym roku przybrała nową formę ze względu na pandemię. Uczniowie zostali podzieleni na kilkanaście grup trenujących w formie obwodów stacyjnych. Natomiast pozostali trenowali w swoich szkołach lub w domach dzięki połączeniu internetowemu.

- To już siódma edycja. Co roku mamy wysoką frekwencję. Oczywiście jest ona ograniczona ze względu na przepisy pandemiczne. Dlatego podczas tej edycji osoby, klasy czy grupy, które nie mogą być z nami w Ergo Arenie, mają oddzielne zajęcia w wersji hybrydowej. Ćwiczą w halach, salach sportowych czy swoich mieszkaniach. Zainteresowanie było ogromne. Wystarczy powiedzieć, że po pierwszej informacji mieliśmy ponad 2 tys. chętnych w ciągu 4 godzin. To pokazuje, że warto robić takie rzeczy - mówi nam Artur Siódmiak ze Stowarzyszenia Akademii Sportu oraz srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej.

Nauka w międzynarodowej szkole. Co oferują placówki w Trójmieście?Każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach, sprawdzić się w różnych zadaniach oraz dyscyplinach. Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwali trenerzy i wolontariusze.

- Fajnie się bawimy. Korzystamy z walorów, jakie niesie za sobą sport. Myślę, że konwencje lekcji wychowania fizycznego z akcentami multisportowymi i cały anturaż robią ogromne wrażenie na dzieciach. To jednak inaczej niż jak w małej salce szkolnej, są inni ludzie, wzorce i nauczyciele WF-u. To wszystko zostaje dzieciom w pamięci - uważa były reprezentant Polski w piłce ręcznej.
Wydarzenie swoją obecnością uświetniły gwiazdy sportu i telewizji. Ambasadorami projektu zostali m.in.: olimpijka Zofia Noceti-Klepacka, mistrzowie świata w siatkówce, a obecnie trener i zawodnik Trefla Gdańsk: Michał WiniarskiMariusz Wlazły, reprezentant Polski i były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk Jakub Wawrzyniak, piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk: Mateusz WróbelSantiago Mosquera, trener personalny Michał Karmowski, a także aktor Tomasz Oświeciński. Każdy uczestnik miał okazję uścisnąć dłoń swojego idola i razem z nim stawić czoła sportowemu wyzwaniu.

Sport Talent. Przeczytaj historie dzieci, w życiu których sport odgrywa wielką rolęZachęcali do uprawiania sportuNie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach lekcje wychowania fizycznego nie należą do najbardziej lubianych przez dzieci. Dlatego też celem projektu było zachęcenie najmłodszych do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach WF-u i podnoszenia swojej sprawności ogólnej. Regularne zajęcia sportowe w przypadku najmłodszych mają ogromny wpływ chociażby na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę czy zdolność nawiązywania relacji.

- Uważam, że to jest świetna inicjatywa. Dla mnie sport jest codziennością. U mnie w rodzinie trenuje i żona, i córka. Nie wyobrażamy sobie życia bez aktywności. Gdy byłem w szkole, to WF był najlepszym przedmiotem. Jednak coraz częściej słyszę, że dzieciaki przynoszą zwolnienie lekarskie. To przykre. Dzieci wolą teraz spędzać czas przy komputerze, zamiast grać w piłkę czy cokolwiek. Po to są takie akcje, żeby pokazać, że WF nie musi być nudny - wyznaje Tomasz Oświeciński, aktor znany m.in. z takich produkcji, tak "Pitbull - Nowe Porządki", "Kobiety Mafii", "Botoks", "Służby Specjalne" czy "M jak Miłość".

Szkoły średnie w Trójmieście- Wzorce biorą się od rodziny. Jeśli rodzina jest antysportowa, to dziecko również będzie. Druga kwestia to social media i świat internetowy, który nas pochłonął. Z tym nie ma co walczyć, ale warto wyjść z pozytywną alternatywą, bo sport determinuje wszechstronny rozwój dziecka - dodaje Siódmiak.
Projekt był współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wspierali go: PGE Polska Grupa Energetyczna, KGHM Polska Miedź S.A., Alexander, Diety od Brokuła, AWFiS, ZSSiO w Gdańsku,
Baby Zdrój

Jak wygląda WF w szkołach?Warto podkreślić, że według prawa oświatowego szkoły, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, są zobowiązane do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Wymiar zajęć wychowania fizycznego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych wynosi 4 godziny lekcyjne tygodniowo, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych - 3 godziny lekcyjne w ciągu tygodnia.

Oczywiście w szkołach prowadzone są także zajęcia dodatkowe. Wszystko jednak zależy od profilu placówki, a także wieku uczniów. Mowa tu m.in. o zajęciach korekcyjnych, a także specjalizujących się w danych dyscyplinach, gdzie uczniowie mają okazję do doskonalenia swoich umiejętności.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (14) 2 zablokowane

Wszystkie opinie

 • Jak to się ma do strasznej zarazy, która nasz wszystkich podobno właśnie zabija? (2)

  • 25 3

  • Patrząc na liczbe kibiców - liczba zarażonych się nie zmieni. A sama inicjatywa super, tyle, że tam powinny być trybuny nabite szkołami...

   • 6 0

  • Nijak się ma, bo rząd boi się wprowadzać regulacje i boi się antyszczepów.

   • 2 5

 • Opinia wyróżniona

  Pomysł super, czy coś to zmieni w podejściu dzieci - wątpię

  • 12 0

 • Gdzie było to samo ministerstwo sportu i turystyki jak na 1,5 roku wysłano dzieci na zdalny WF ?

  Zatroskani urzędnicy słodko spali w swoich domach na zdalnej pracy a pensyjki leciały?
  Nie słyszałem wtedy głośnych protestów z minsterstwa, że to co robi Adam N. z resortu padnemii to barbarzyństwo.
  Teraz jeszcze dodatkową kaskę przepalaja na promocję WF, który na początku tzw pandemii zduszono zdalnymi zajęciami

  • 14 4

 • Ciekawe jak do tego zdrowego wf ma się rozdawanie dzieciakom przez organizatora
  niezdrowych czekoladowych wafelków?

  • 6 3

 • Opinia wyróżniona

  Polska jest obecnie liderem pod wzgledem wzrostu otyłości u dzieci w całej UE !!I niestety takie akcje nie sa popularne (1)

  • 7 0

  • Polska jest obecnie liderem

   pod każdym względem...

   • 4 0

 • Opinia wyróżniona

  Syn był. Przybił piątkę z Kubą
  Wawrzyniakiem. Pobiegał, poskakał, zadowolony! Fajna inicjatywa. Panie Arturze, dziękuję!

  • 7 1

 • (1)

  Bo w szkołach już w podstawówkach i LO , zamiast niepotrzebnych nie związanych z nauka przedmiotów powinien być sport, teoria i praktyka. Religia owszem po lekcjach w salkach przy kościele. Sport to zdrowe kręgosłupy, silna psychika, zdrowa rywalizacja, więcej sportowców na igrzyskach i olimpiadach , więcej splendoru dla ojczyzny . Więcej młodych mężczyźni i kobiet w służbach mundurowych jak straż pozarna, policja, straż miejska, wojsko. Nauczycieli WF-u. Z krzywym kręgosłupem i koślawymi kolanami , zakompleksionych nic nie będzie.

  • 1 1

  • O ile zwiększy się liczba państwowych liceów w tym roku, bo z klas 8-mych wychodzi po 3 duże klasy? Czy nie czas przenieść religie ze szkół na popołudniowe godziny w salkach lub kościołach gdzie jest dużo miejsca? A Wf dla tych wszystkich dzieci robić na w tych stadionach i halach co stoją całe dnie puste? Kiedy zaczniemy dbać o zdrowie psychiczne dzieci i ich kulture fizyczna?

   • 0 0

 • Hehe, WF był właśnie czymś, co skutecznie zniechęciło mnie do sportu. Nikt nie kontrolował ogromnej skali wyśmiewania uczniów, którzy nie mieli talentu do gier zespołowych. Teraz na szczęście polubiłam aktywność dzięki urozmaiconym zajęciom na siłowni. Co więcej, dopiero teraz, ucząc się prawidłowej techniki różnych ćwiczeń i sposobów pracy z ciałem, widzę, jak koszmarne błędy w technice popełniali WF-iści, przekazując je dzieciom i narażając je na kontuzje.

  • 2 0

 • Gratuluję głupoty

  Gratulacje - ciekawe kiedy zamkną szkoły ( zdalne lekcje) przez głupotę osób , które to zorganizowały , głupotę dyrektorów którzy to poparli i głupotę rodziców którzy wysłali tam dzieci - gwarantowane przenoszenie zarazy z osoby na osobę i gwarantowany COVID w szkołach ! Tylko nauczyciele będą zadowoleni przy lapku i kawce prowadząc zdalne lekcje . A dzieci zamiast bawić się po lekcjach na placu zabaw będą siedzieć na kwarantannie w domu . Gratuluję Pani S z Oliwy !

  • 0 2

 • po co

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spływ Piaśnicą do morza, na zachód słońca

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Rowerowy czwartek, popołudniem po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Forum