wiadomości

stat

Nie pozwól, by deszcz zatrzymał cię w domu

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Stare porzekadło mówi, że nie ma złej pogody na aktywność fizyczną, jest tylko źle dobrany strój. Nie pozwól, by deszczowy początek wiosny zmusił cię do siedzenia w domu.
Stare porzekadło mówi, że nie ma złej pogody na aktywność fizyczną, jest tylko źle dobrany strój. Nie pozwól, by deszczowy początek wiosny zmusił cię do siedzenia w domu. fot. parkrun Gdynia

Choć początek wiosny nie rozpieszcza nas pogodą, to nie powód by rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Ubierz odpowiedni strój, wyjdź z domu i skorzystaj z możliwości jakie w ten weekend daje ci Trójmiasto: od biegów na krótkich i ultra długich dystansach, po marsze na orientacje i wędrówki krajoznawcze.Czy uzależniasz swoje plany co do aktywności fizycznej od pogody?

tak, zdarza się, że przez złą aurę rezygnuję nawet z ćwiczeń pod dachem 40%
jeśli jest potrzeba, zmieniam plany i zamiast na powietrzu, ćwiczę w pomieszczeniu 29%
nie, tylko naprawdę ekstremalne warunki mogą mnie powstrzymać od treningu 31%
zakończona Łącznie głosów: 83
W sobotę na wspólne bieganie zapraszają organizatorzy cotygodniowych biegów parkrun. Tradycyjnie o godz. 9 rywalizacja na dystansie 5 kilometrów będzie miała miejsce w Gdańsku i w Gdyni. Biegi odbędą się równocześnie w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Również w sobotę rusza nowy sezon ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię. Ponownie zagości ona pod PGE Areną. Uczestnicy zajęć będą mogli poćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów i zrobić kilka rundek wokół stadionu. Akcja trwa od aż do listopada. Treningi odbywać się będą w każdą sobotę o godzinie 9:30. Udział jest bezpłatny.

Miłośnicy dłuższych dystansów mogą przyłączyć się do uczestników koleżeńskiego biegu TriCity Ultra 80, którzy w sobotę o godz. 7 wyruszą spod fontanny Neptuna na bieg dookoła Trójmiasta. Czeka na nich trasa aż 80 kilometrów. Bieg nie będzie miał jednak charakteru rywalizacji, a ponadto przewidziano w nim okazję do postojów. Trasa uwzględnia m.in. leśne ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdyńskie klify, okolice PGE Areny i Europejskiego Centrum Solidarności. Powrót na Długi Targ zakładany jest ok. godz. 19-20. Udział jest bezpłatny, a ponadto można wziąć udział w biegu jedynie na części dystansy. Organizatorzy zwracają się z prośbą o zapisy na stronie http://www.tricityultra.pl/zapisy. Do biegu zgłosiło się już 30 osób.

W niedzielę na wspólny, kilkugodzinny spacer po Lasach Mirachowskich zaprasza Grupa Rowerowa 3miasto. O godz. 9 uczestnicy spotkają się w Oliwie, na parkingu przed Zajazdem pod Olivka, (patrz mapa) zobacz na mapie Gdańska skąd wyruszą pod Leśniczówkę Mirachowo (patrz mapa jak dojechać z Gdańska). Dopiero stamtąd rozpocznie się kilkunastokilometrowa wędrówka przez przepiękne zakamarki lasów. Na trasie wycieczki będzie okazja zapoznać się licznymi rezerwatami przyrody, a także pięknymi widokami rozpościerającymi się z platformy widokowej na Zamkowej Górze oraz ze Szczeliny Lechickiej. Prócz tego uczestnicy wędrówki odwiedzą ciekawą grotę nad Jeziorem Lubygość oraz ogromny Diabelski Kamień. Trasa wyprawy wieść będzie przez malownicze lasy, w których skrywa się sporo pięknych jezior oraz potoków. Udział jest bezpłatny, tylko dla osób pełnoletnich, wędrówkę poprowadzą Krzysztof KochanowiczMaciej Pochylski. Start niezależnie od pogody.

W ramach weekendowych zajęć dla mieszkańców Trójmiasta nie zabraknie imprez na orientację. W sobotę na godz. 10:30 do Wiczlina zbiórka przy leśnym skrzyżowaniu ul. Krausego i Porożyńskiego zobacz na mapie Gdyni zaprasza UKS Azymut 45 Gdynia. Klub organizuje zajęcia z nawigacji "Z mapą do lasu". Mają one na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych, za każdym razem innych i wcześniej nieznanych atrakcyjnych trasach. Uczestnicy zajęć spacerują, truchtają, biegają, bądź też ścigają się sami ze sobą lub z pozostałymi rywalami. Do piątku do godz. 20 można zapisać się do startu w cenie 5 zł. W dniu zawodów wpisowe wyniesie 7,5 zł. Impreza rozpocznie się o godz. 10:30 i potrwa do godz 13. Na uczestników czekają cztery warianty tras: 2,5 km, 3 km, 4,5 km oraz 7,5 km. Im dłuższa trasa, tym trudniejsza technicznie.

W niedzielę o godz. 10 rozpocznie się Harpuś, czyli Dzielnicowa Impreza na Orientację. To zawody o charakterze sportowo - rekreacyjnym, mające charakter otwarty dla wszystkich, w tym dla rodzin z dziećmi. Zadaniem uczestnika będzie odnalezienie określonej liczby punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika. Baza i biuro imprezy: "Park Oruński" przy Przedszkolu nr 9 "Pod Bukami", ulica Nowiny 2 (patrz mapa) zobacz na mapie Gdańska. Zgłoszenia przyjmowane do piątku poprzez e-mail klub@harpagan.pl. W zgłoszeniu należy podać wiek uczestników oraz skład drużyn, w formacie: Imię Nazwisko, rok urodzenia, nazwa drużyny, trasa. Na każdą trasę startową jest ustalony limit zgłoszeń. Organizatorzy zalecają zgłoszenia poprzez internet. Na miejscu tylko do wyczerpania pakietów startowych w ramach limitów na danej trasie. Do wyboru przewidziano trasy o wzrastającym stopniu trudności: rodzinna, mix, zielona, niebieska, czerwona i czarna. Wpisowe wynosi od 5 do 20 zł w zależności od wieku i terminu zgłoszenia.

W niedzielę ruszy wiosenna edycja piłkarskiej ligi amatorskiej organizowanej przez fundację "Obudź Nadzieję". Mecze rozgrywane są raz w tygodniu, dwa razy po 30 minut na sztucznym boisku przy ul. Smoleńskiej 5/7. Wpisowe za cały kilkunastoosobowy zespół wynosi 1100 zł. Fundacja zapewnia obsadę sędziowską, obsługę techniczną i ubezpieczenia dla piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek. Wystarczy wysłać mailowo zgłoszenie na adres liga.obudznadzieje@gmail.com i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 500 zł od drużyny do najbliższej niedzieli. Pozostałą część wpisowego, czyli 600 zł należy uregulować do 19 kwietnia. Szczegóły na stronie http://www.liga.obudznadzieje.pl.

Opinie (14) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl