• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nie pozwól, by deszcz zatrzymał cię w domu

ras.
27 marca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Stare porzekadło mówi, że nie ma złej pogody na aktywność fizyczną, jest tylko źle dobrany strój. Nie pozwól, by deszczowy początek wiosny zmusił cię do siedzenia w domu. Stare porzekadło mówi, że nie ma złej pogody na aktywność fizyczną, jest tylko źle dobrany strój. Nie pozwól, by deszczowy początek wiosny zmusił cię do siedzenia w domu.

Choć początek wiosny nie rozpieszcza nas pogodą, to nie powód by rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Ubierz odpowiedni strój, wyjdź z domu i skorzystaj z możliwości jakie w ten weekend daje ci Trójmiasto: od biegów na krótkich i ultra długich dystansach, po marsze na orientacje i wędrówki krajoznawcze.Czy uzależniasz swoje plany co do aktywności fizycznej od pogody?

W sobotę na wspólne bieganie zapraszają organizatorzy cotygodniowych biegów parkrun. Tradycyjnie o godz. 9 rywalizacja na dystansie 5 kilometrów będzie miała miejsce w Gdańsku i w Gdyni. Biegi odbędą się równocześnie w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Również w sobotę rusza nowy sezon ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię. Ponownie zagości ona pod PGE Areną. Uczestnicy zajęć będą mogli poćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów i zrobić kilka rundek wokół stadionu. Akcja trwa od aż do listopada. Treningi odbywać się będą w każdą sobotę o godzinie 9:30. Udział jest bezpłatny.

Miłośnicy dłuższych dystansów mogą przyłączyć się do uczestników koleżeńskiego biegu TriCity Ultra 80, którzy w sobotę o godz. 7 wyruszą spod fontanny Neptuna na bieg dookoła Trójmiasta. Czeka na nich trasa aż 80 kilometrów. Bieg nie będzie miał jednak charakteru rywalizacji, a ponadto przewidziano w nim okazję do postojów. Trasa uwzględnia m.in. leśne ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdyńskie klify, okolice PGE Areny i Europejskiego Centrum Solidarności. Powrót na Długi Targ zakładany jest ok. godz. 19-20. Udział jest bezpłatny, a ponadto można wziąć udział w biegu jedynie na części dystansy. Organizatorzy zwracają się z prośbą o zapisy na stronie http://www.tricityultra.pl/zapisy. Do biegu zgłosiło się już 30 osób.

W niedzielę na wspólny, kilkugodzinny spacer po Lasach Mirachowskich zaprasza Grupa Rowerowa 3miasto. O godz. 9 uczestnicy spotkają się w Oliwie, na parkingu przed Zajazdem pod Olivka, (patrz mapa) zobacz na mapie Gdańska skąd wyruszą pod Leśniczówkę Mirachowo (patrz mapa jak dojechać z Gdańska). Dopiero stamtąd rozpocznie się kilkunastokilometrowa wędrówka przez przepiękne zakamarki lasów. Na trasie wycieczki będzie okazja zapoznać się licznymi rezerwatami przyrody, a także pięknymi widokami rozpościerającymi się z platformy widokowej na Zamkowej Górze oraz ze Szczeliny Lechickiej. Prócz tego uczestnicy wędrówki odwiedzą ciekawą grotę nad Jeziorem Lubygość oraz ogromny Diabelski Kamień. Trasa wyprawy wieść będzie przez malownicze lasy, w których skrywa się sporo pięknych jezior oraz potoków. Udział jest bezpłatny, tylko dla osób pełnoletnich, wędrówkę poprowadzą Krzysztof KochanowiczMaciej Pochylski. Start niezależnie od pogody.

W ramach weekendowych zajęć dla mieszkańców Trójmiasta nie zabraknie imprez na orientację. W sobotę na godz. 10:30 do Wiczlina zbiórka przy leśnym skrzyżowaniu ul. Krausego i Porożyńskiego zobacz na mapie Gdyni zaprasza UKS Azymut 45 Gdynia. Klub organizuje zajęcia z nawigacji "Z mapą do lasu". Mają one na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych, za każdym razem innych i wcześniej nieznanych atrakcyjnych trasach. Uczestnicy zajęć spacerują, truchtają, biegają, bądź też ścigają się sami ze sobą lub z pozostałymi rywalami. Do piątku do godz. 20 można zapisać się do startu w cenie 5 zł. W dniu zawodów wpisowe wyniesie 7,5 zł. Impreza rozpocznie się o godz. 10:30 i potrwa do godz 13. Na uczestników czekają cztery warianty tras: 2,5 km, 3 km, 4,5 km oraz 7,5 km. Im dłuższa trasa, tym trudniejsza technicznie.

W niedzielę o godz. 10 rozpocznie się Harpuś, czyli Dzielnicowa Impreza na Orientację. To zawody o charakterze sportowo - rekreacyjnym, mające charakter otwarty dla wszystkich, w tym dla rodzin z dziećmi. Zadaniem uczestnika będzie odnalezienie określonej liczby punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika. Baza i biuro imprezy: "Park Oruński" przy Przedszkolu nr 9 "Pod Bukami", ulica Nowiny 2 (patrz mapa) zobacz na mapie Gdańska. Zgłoszenia przyjmowane do piątku poprzez e-mail klub@harpagan.pl. W zgłoszeniu należy podać wiek uczestników oraz skład drużyn, w formacie: Imię Nazwisko, rok urodzenia, nazwa drużyny, trasa. Na każdą trasę startową jest ustalony limit zgłoszeń. Organizatorzy zalecają zgłoszenia poprzez internet. Na miejscu tylko do wyczerpania pakietów startowych w ramach limitów na danej trasie. Do wyboru przewidziano trasy o wzrastającym stopniu trudności: rodzinna, mix, zielona, niebieska, czerwona i czarna. Wpisowe wynosi od 5 do 20 zł w zależności od wieku i terminu zgłoszenia.

W niedzielę ruszy wiosenna edycja piłkarskiej ligi amatorskiej organizowanej przez fundację "Obudź Nadzieję". Mecze rozgrywane są raz w tygodniu, dwa razy po 30 minut na sztucznym boisku przy ul. Smoleńskiej 5/7. Wpisowe za cały kilkunastoosobowy zespół wynosi 1100 zł. Fundacja zapewnia obsadę sędziowską, obsługę techniczną i ubezpieczenia dla piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek. Wystarczy wysłać mailowo zgłoszenie na adres liga.obudznadzieje@gmail.com i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 500 zł od drużyny do najbliższej niedzieli. Pozostałą część wpisowego, czyli 600 zł należy uregulować do 19 kwietnia. Szczegóły na stronie http://www.liga.obudznadzieje.pl.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (14) 1 zablokowana

 • Polataj sobie 5-10 lat codziennie w deszczu, może przyjdzie ci coś mądrego do głowy.

  • 9 4

 • Tak, laczki Kubota sobie zarzucę, szluga w pysk i co mi tam ulewa

  • 16 0

 • Jest moda na bieganie, jest weekend okazja na lans. (4)

  Kto zgadnie jaka będzie następna moda ten się wzbogaci. Bieganie jest najtańsze dla tych co nie biegają dla lansu tak. Dla innych 1000zł to minimum, ale początkujących dla lansu wystarczy 500 zł w Decathlonie. Rolki się nie przebiły, za mało drogi rowerowej i wciekli rowerzyści, rowery identycznie. Może stanie na głowie??

  • 14 9

  • Ale w czym jest problem? (1)

   To chyba dobrze że ludzie uprawiają sport, nawet jeżeli robią to dla "lansu". Jeżeli ktoś przy okazji czerpie z tego przyjemność i satysfakcję, to dodatkowy atut i motywacja dla niego. Nie rozumiem bólu d*py ludzi uważających się za lepszych biegaczy od innych, bo uprawiają ten sport od lat, a nie w wyniku mody.

   • 10 6

   • ...

    mnie denerwuje, że zamyka się często całe centrum bo ludzie chcą sobie pobiegać w kupie. Jeśli to ma być dla sportu, to czy gorszym będzie bieganie w pojedynkę, w dwójkę czy nawet w dziesiątkę? Musi was się zbierać kilkaset i blokować centrum miasta? Ostatnio do lekarza nie mogłam przejść bo biegł tłum przez pół godziny. Komu i co chcecie udowodnić, bo nie rozumiem??

    • 12 3

  • cicho

   piszczysz jak piczka, RUSZAĆ SiĘ

   • 2 0

  • Bieganie jest już passe, takie mainstreamowe.

   Teraz będzie modna terenowa gimnastyka artystyczna + joga zespołowa

   • 1 0

 • Lepszy spacer w Galerii Bałtyckiej.

  W niedzielę zwykle w ten sposób pokonuję około dwóch kilometrów pieszo :)

  • 11 5

 • Niech każdy wielbi swoja pasję.... Oczywiście duże 'tak' z mojej strony na bieganie :-)

  • 4 5

 • Dlaczego nie ma info o inicjatywie "Biegam Bo Lubię" sobota 9:30 przed PGE Arena? (1)

  Ja się pytam. Ciągle tylko ten parkruny są promowane. Zero rzetelności.

  • 8 1

  • czytanie nie boli

   Czytaj ze zrozumieniem a potem komentuj

   • 0 2

 • Ale głupie pytania w ankiecie.

  Kto to wymyśla?

  • 1 2

 • Deszcz?! Jaki deszcz?!

  • 1 0

 • Tusze, tonery bębny, ktoś coś?

  Siema, korzystał ktoś z usług tej strony http://tonerpoint.pl? Chciałbym dokupić dosyć sporą ilość tonerów do drukarek jako, że moja działalnośc polega głównie na przechowywaniu dokumentacji (biuro księgowe). korzystał ktoś z ich usług?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Orunia - św. Wojciech - Lipce

60 - 110 zł
bieg, zawody / wyścigi

Rozrabianki Nocowanki

520 zł
zajęcia rekreacyjne

Streetball Molo vol. 43

turniej

Forum

Najczęściej czytane