stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Bieg Świętojański (10 opinii)

W poniedziałek 29 maja, na minutę przed północą, upływa termin zapisów do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim. Rejestracja odbywa się poprzez stronę gpx.gdyniasport.pl. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów, podczas którego trzeba będzie zmierzyć się z wymagającym podbiegiem, wystartuje już 9 czerwca o godzinie 23:59. Każdy z jego uczestników stanie przed szansą wygrania udziału w TCS New York City Marathon 2017.

Przed rokiem biegacze zrobili psikusa pogodzie. Deszcz i silny wiatr nie przestraszyły niemal 5000 uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim 2016. - W tym roku mamy nadzieję na dużo lepsze warunki atmosferyczne - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: - Trzeci z czterech biegów PKO Grand Prix Gdyni 2017 zapowiada się wyśmienicie. Liczymy, że niepowtarzalny klimat nocnego startu ponownie przyciągnie tłumy biegaczy.

Dodatkowym magnesem powinna być - podobnie jak w przypadku Biegu Europejskiego - zupełnie nowa trasa, która tym razem zahaczy o Witomino. Wiązać się z tym będzie premia górska na ulicy Kieleckiej, której zwycięzca zainkasuje 2500 zł. Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kazimierza Górskiego, w pobliżu Narodowego Stadionu Rugby i Gdynia Areny.

Poza Biegiem Głównym 9 czerwca odbędzie się również Marsz Nordic Walking, którego start zaplanowano na godzinę 22:00. Bieg Malucha i biegi młodzieżowe powrócą 11 listopada.

Pobiegnij z Gdyni do Nowego Jorku
Po raz kolejny potwierdza się, że w PKO Grand Prix Gdyni warto startować nie tylko dla zdrowia i satysfakcji. Tym razem można dobiec aż do Nowego Jorku, aby wziąć tam udział w TCS New York City Marathon 2017. Zadanie jest banalnie proste: wystarczy ukończyć przynajmniej jeden z biegów gdyńskiego cyklu i wykonać zadanie konkursowe. Zabawa trwa do 31 sierpnia, a fundatorem nagrody jest New Balance.

Nowojorski maraton to prawdziwy fenomen, przyciągający tysiące biegaczy z całego świata. Wielu z nich marzy, by 42,195 km przynajmniej raz pokonać właśnie w tym mieście. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ oprócz wytrzymałości, trzeba mieć sporo szczęścia - chętnych jest o wiele więcej niż miejsc na liście startowej.

W 47. edycji TCS New York City Marathon, która odbędzie się 5 listopada 2017 roku, będzie miał szansę wystartować jeden z uczestników PKO Grand Prix Gdyni 2017. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przekroczyć linię mety przynajmniej w jednym z biegów tegorocznego cyklu i wykonać zadanie konkursowe. Uczestnik w maksymalnie trzech zdaniach (do 500 znaków ze spacjami) musi uzasadnić, dlaczego właśnie on powinien pobiec w Nowym Jorku. Formularz konkursowy dostępny jest w Profilu Zawodnika.

Nagroda to nie tylko numer startowy nowojorskiego maratonu, ale również bilet lotniczy i zakwaterowanie. Laureat zostanie wyłoniony przez pięcioosobową komisję konkursową. Szczegółowy regulamin dostępny jest na gpx.gdyniasport.pl.

Organizatorem konkursu jest Gdyńskie Centrum Sportu, zaś fundatorem nagrody New Balance, który w tym roku został partnerem sportowym PKO Grand Prix Gdyni. Współpraca ta wiążę się z wymiernymi korzyściami dla uczestników cyklu. Amerykańska firma zaprojektowała unikatową koszulkę dedykowaną gdyńskim zawodom. Jest ona dostępna w atrakcyjnej cenie 59 zł na nbsklep.pl. Ponadto uczestnicy cyklu, którzy zarejestrowali się na wszystkie cztery biegi, mogą korzystać z rabatu 50% na asortyment z New Balance z linii SPORT.

9 czerwca (piątek)


22:00 Start Marszu - Nordic Walking
23:30 Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking
23:59 Start Biegu Głównego na 10 km

10 czerwca (sobota)

2:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  100 zł
 • Przedsprzedaż
  30 - 40 zł
ceny obowiązują uczestników biegu

Opinie (10) 1 zablokowana

 • Super

  To juz niedlugo! Bedzie super. Bylem tez na poprzednich edycjach :)

  • 8 6

 • Placic za bieganie? (1)

  Bez przesady za udzial w takim biegu miasto powinno doplacac uczestnikom a nie na odwrot.

  • 11 7

  • Tobie zapłacą

   Pobiegnij, stań na pudle i wpisowe ci się wróci z nawiązką.

   • 1 1

 • Zamknięcia ulic (1)

  Czy są jakieś informacje o godzinach zamknięć poszczególnych ulic przed wydarzeniem?

  • 0 3

  • są na stronie gpx gdynia

   • 0 0

 • utrudnienia

  Niech dadzą sobie spokój z biegami w mieście czy w dzień czy w nocy. Utrapienie dla większości mieszkańców. Powinni się jeszcze teraz odezwać ekolodzy i wielbiciele ciszy nocnej gdyż spikera po 23 słychać wyraźnie 1,5km dalej a zwierzęta to chyba wybudziły się ze snu

  • 5 0

 • Wsadźcie sobie w d*pę ten g*wniany bieg!!!!!!!!!

  Przez organizatora, czyli GOSIR i miasto, moja firma nie była w stanie wywiązać się z umowy - dostarczenie materiałów dla klienta z zablokowanego przez straż miejską magazynu było nierealne. Nie ma informacji o zamkniętych ulicach, godzinach, etc. Strona biegu nie mówi nic o objazdach, zamkniętycyh ulicach. Kosztowało to mnie 3500 zl. Szykujemy się do pozwu sądowego!!! Wstyd GOSIR i Miasto Gdynia, WSTYD!!!!!

  • 4 1

 • Pna nie

  Kto na to pozwala !!!! Hałas pod oknami ogromny o godzinie 1.00 w nocy gdzie normalni ludzie idą rano do pracy !!! Więcej takich durnych imprez to się ludzie w końcu porządnie zbuntują.

  • 4 1

 • Organizator to totalny amator!

  W życiu nie spotkałam się z tym, żeby straż miejska zakazywała ludziom wrócić późno w nocy do domu, bo miasto organizuje sobie jakiś bieg... Ktoś musi beknąć za to! Mieszkańcy powinni dostać rekompensatę!

  • 3 1

 • Za glosno

  Te megafony to mogli ciut ciszej dawac- nie kazdy bierze udzial w wydarzeniu i nie kazdy chce byc budzony (muszac rano wstawac).

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl